Flaş Haber :
Hava Durumu

Jandarma’dan 183. Kuruluş Yılı Gününde, Suç Örgütüne Operasyon

17 Haziran 2022
67 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Çorum İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesi içerisinde 2020-2021-2022 yılları arasında meydana gelen faili meçhul Baz İstasyonlarından Hırsızlık olayları ve geçmiş dönemde meydana gelen faili meçhul Hırsızlık olaylarının aydınlatılması maksadıyla Jandarmanın Dedektifleri (JASAT) ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince uzun süreli ve titizlikle yapılan araştırmalar olumlu sonuç verdi.

Jandarmanın kuruluş yıl dönümü olan 14 Haziran 2022 günü gerçekleştirilen operasyon sonucunda;

2020 ve 2021 yılları arasında Merkez ilçe, Alaca, Oğuzlar ve Osmancık ilçelerinde meydana gelen (10) Baz İstasyonundan Hırsızlık olayı aydınlatıldı. 

 

2022 yılı içerisinde Çorum il Merkezinde meydana gelen (3) İş Yerinden Hırsızlık, (2) Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı, (1) Otodan Hırsızlık ve (1) Evden Hırsızlık olayı olmak üzere toplam (17) faili meçhul olay aydınlığa kavuştu. Bu olayları gerçekleştiren (17) şüpheli ise yakalandı.

Yapılan operasyonlar sonucu yakalanan (10) şüpheli ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Tamamlanan soruşturma evrakları ile birlikte 16.06.2002 günü Adli Makamlara sevk edilen (7) şüpheliden (2)’sinin tutuklandığı, (5)’inin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı bilgisi verildi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.