Flaş Haber :
Hava Durumu

Hoş geldin bebek uygulamasında 8 bin 961 aileye ulaşıldı

16 Haziran 2022
79 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Sosyal belediyecilikte örnek alınan hizmetleri hayata geçiren Çorum Belediyesi, Hoş Geldin Bebek uygulaması ile ulaştığı 8 bin 961 ailenin sevincine ortak oldu.

Uygulamaya koyduğu hizmetlerle örnek alınan belediye olan Çorum Belediyesi gönüllere dokuna hizmetlerle Çorumluların yüzünde tebessüm oluşturuyor. Belediye ekipleri Nüfus Müdürlüğünden aldıkları veriler doğrultusunda bebek sahibi olan ailelere ziyarete giderek içerisinde battaniye olan çantalardan hediye ediyor ve göz aydınlığı diliyor.

Belediyeciliği doğumdan başlayan bir süreç olarak nitelendiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Doğumdan sonra çalışama arkadaşlarımız gidip aileyi ziyaret ediyor. Bu ziyaretlere çoğu zaman eşim de bizzat katılıyor. Aileye bebeğinin vatana, millete hayırlı bir evlat olması temennilerini iletiyorlar ve bizlerden de selam götürüyorlar. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 8 bin 961 aileye Hoş Geldin Bebek kapsamında ziyarette bulunduk. Bizim inancımıza göre her bebek rızkıyla gelir, gözünü Çorum’da açan her yavrumuz ailesine olduğu gibi şehrimize de rızık ve bereketiyle geliyor. Rabbim tüm yavrularımıza hayırlı uzun ömürler ihsan etsin. Ailelerine mürüvvetlerini görmeyi nasip etsin” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.