Flaş Haber :
Hava Durumu

Hırsızlar Yakayı Ele Verdi!

10 Mayıs 2022
102 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Jandarma İl Komutanlığı tarafından faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatılmaya devam ediliyor. Jandarmanın Dedektifleri (JASAT), İstihbarat ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri (KOM) ile İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından Nisan 2022 ayı içerisinde yapılan detaylı araştırmalar ve icra edilen operasyonlar sonucunda 26 faili meçhul olay aydınlatıldı. Bu olayları gerçekleştiren 27 şahsın ise yakalanarak adli işlemlerin başlatıldığı bildirildi.

05 Nisan 2022 tarihinde; İl Merkez Pınarçay Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen işyerinden hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şahsın, İskilip ilçesi Çavuşoğlu Köyü'nde meydana gelen bağ, bahçe, tarladan hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şahsın ve Sungurlu ilçesi Arifegazili Köyü'nde meydana gelen bağ, bahçe, tarladan hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şahsın yakalandıkları bildirildi. 

11 Nisan 2022 tarihinde, Osmancık ilçesi Tekmen Köyü'nde meydana gelen evden hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şahıs ise yakayı ele verdi.

16 Nisan 2022 tarihinde, Osmancık ilçesi Başpınar Köyü'nde meydana gelen beş ayrı yerden evden hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şahıs sonunda yakalandı. 

17 Nisan 2022 tarihinde, Osmancık ilçesi Karaçay Köyü'nde meydana gelen evden hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şahıs ile İl Merkez ilçesi Kuşsaray köyünde meydana gelen bağ, bahçe, tarladan hırsızlık olayını gerçekleştiren dört şahıs yakalanarak gerekli işlemler başlatıldı.  

19 Nisan 2022 tarihinde, İl Merkez ilçesi Babaoğlu Köyü'nde meydana gelen evden hırsızlık olayını gerçekleştiren üç şahıs yakayı ele verdi. 

22 Nisan 2022 tarihinde, İl Merkez ilçesi Uğrak ve Eskiekin Köylerinde meydana gelen dokuz kez bağ, bahçe veya tarladan hırsızlık ile iki kez gerçekleştirlen kamu kurum ve kuruluşundan hırsızlık olayının aydınlatıldığı ve bu suçları işleyen iki şahsın ise yakalandığı bildirildi. 

28 Nisan 2022 tarihinde ise; Osmancık ilçesi Ağıroğlan Köyü'nde meydana gelen evden hırsızlık olayını gerçekleştiren bir şahsın, Bayat ilçesi Hacıbayram Köyü'nde meydana gelen evden hırsızlık olayını gerçekleştiren dört şahsın ve İl Merkez Sarışeyh Köyü'nde meydana gelen işyerinden hırsızlık olayını gerçekleştiren yedi şahsın 28 Nisan 2022 tarihinde yakalanarak gerekli işlemlerin başlatıldığına dair bilgi verildi.

Yakalanan şahısların ikamet adreslerinde ve malzemeleri sattıkları iş yerlerinde yapılan aramalar sonucu ele geçirilen malzemelerin mağdurlara teslim edildiği bildirildi. 

Jandarma İl Komutanlığı yaşanabilecek mağduriyetilerin minimize edilmesine yönelik yapmış olduğu açıklamada "Çorum İl Jandarma Komutanlığı olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, meydana gelebilecek hırsızlık olaylarının önlenmesine yönelik önleyici tedbirlere ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına aralıksız devam edilmekte olup, vatandaşlarımızın şüpheli durumları 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden Jandarma’ya bildirmesi olayların önlenmesi ve aydınlatılmasına büyük katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.