Flaş Haber :
Hava Durumu

ZAMA ZAM!

01 Haziran 2022
136 Haber Okunma   0 Haber Yorum
İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Haziran ayının başlamasıyla yinelenen zamlara tepki gösterdi. Özsaçmacı, güne zamla uyandığını belirtirken, İYİ Parti iktidarına az kaldığını ve AKP'nin liyakatsiz kadrolarının gelecek seçimle iktidardan el çekmek zorunda kalacağına dair ifadelerde bulundu.

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı'nın gündeme yönelik yazılı açıklaması aşağıdaki gibidir.

"Güne zamlarla uyandık. Konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatlarına yüzde 30 zam yapıldı. Konutlarda kullanılan elektrik yüzde 15, sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektrik de yüzde 25 zamlandı.
Çaya zam suya zam una zam, yağa zam, mazota zam, gaza zam, Yok artık cız-bız…. 
Güne zamlarla uyanmak günlük almamız gereken besin gibi alışkanlık yaptı. Bugün zammı kaçırdıysanız fazla dertlenmeyin yarın gene var. Gel vatandaş fırsat kaçıyor.
Bu ne biçim adalettir. Öldürecek zam fakiri, Açlık en büyük lanettir. Öldürecek zam fakiri….
İktidarın liyakat, adalet, güven ve duyarlılık yoksunluğu ile Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en derin ekonomik ve sosyal krizini yaşamaktayız. Suni gündemlerle gerçeklerin gölgelenmeye çalışıldığı bu buhran zamanlarında İYİ Parti olarak biliyoruz ki; Türk Tipi Başkanlık Sistemi diye adlandırılan bu ucube sistem artık Türk milletinin çilesine dönüşmüştür.
Türkiye kutuplaşmadan yorulmuştur, Liyakatsizlik ve fırsat eşitsizliği umutsuzluğa dönüşmüştür, Her geçen gün fakirleşen ülkemiz ve tarumar edilen devlet kurumlarımız, milletimizin şahsiyet meselesi haline gelmiştir.
Okula oğlunu aç gönderen annenin isyanı, kızına bir oyuncağı değil şekeri bile alamayan babanın çaresizliği, zihinlerimizi ve yüreklerimizi harap eden karanlık bir fırtına haline gelmiştir.
Hani diyorlar ya dünya beşten büyüktür. Bende diyorum ki Türkiye birden büyüktür. Bir kişiyi bir zümreyi yirmi yıldır doyuramadık. Sandık gelecek iktidarın boğazına duracak. Azkaldı
Ekmek büyük insanlıktan başka herkese yeter
                                        pirinç de öyle
                                        şeker de öyle
                                        kumaş da öyle
                                        kitap da öyle
            büyük insanlıktan başka herkese yeter.
Milletimizi koruyup kollayacak, adil, merhametli ve haysiyetli bir Türkiye’yi geleceğe güçlü biçimde taşıyacak devlet aklı ve anlayışını egemen kılmak, vazifemizdir. Umutla, huzurla, refah ve güven içerisinde, ayrışmadan bir arada yaşayabileceğimiz bir memleket, haklı özlemimizdir.
Sabrı tükenmiş, yorgun düşmüş milletimiz umudunu kesmesin!
Milletimizle el ele, kol kola, omuz omuza vererek ulaşacağımız,
Güven, huzur ve yepyeni umutlarla uyanacağımız İYİ Parti iktidarına,
O güneşli ve kutlu güne Az Kaldı." 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.