Flaş Haber :
Hava Durumu

ŞİMDİ ÖNLEM ALMAZSAK, SONRA KONUŞACAK BİR TARIM PLANI PROGRAMIMIZ KALMAYACAK!

17 Haziran 2022
88 Haber Okunma   0 Haber Yorum
DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk, Halil İbrahim AŞGIN’ın geçtiğimiz aylarda Belediyeye ait tarım arazilerini ekim yapılacak hale getirip üretime kazandırılmasına dair politikalarına destek verdiğini açıkladı.

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk ayrıca, yöneticilerin "arsa üretmek" yerine tarım ürünleri üretiminin artışının sağlanmasına dair politikalara öncelik verilmesi gerektiğine değindi. Tarımsal üretimde gerekli önlemlerin alınmasının önemine vurgu yaptı. Çabuk, yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Belediye başkanımız Sayın Halil İbrahim AŞGIN’ın geçtiğimiz aylarda Belediyeye ait tarım arazisini ekim yapılacak hale getirip üretime kazandırmasından dolayı Çorum halkı adına teşekkür ederiz.
 
Sayın başkanımızın çok geç kalınmış küçük girişiminin büyütülerek ekilebilir belediye ve hazineye ait tüm tarım arazileri için önümüzdeki dönemlerde yaşanacağını herkesin kabul ettiği gıda savaşlarına şimdiden hazırlık yapılması adına tarım ürünlerinin ekimini yapmaya ve hasat edilen ürünlerin ise entegre edilecek tesislere işletmeleri teşvik ederek, halkımızın kullanabileceği hale getirilmesi için gerekli çalışmayı biran önce başlatmasını bekliyoruz.
 
Çünkü Çorum’da hemen hemen her sektörde olduğu gibi gıda sektöründe de birçok çeşitli alanlarda faaliyette bulunan sanayi kuruluşlarımız var.
Bu sanayi kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde hazırlık yapılabileceğini ve fizibilite, bilgi birikim, deneyim tecrübe vb. Alanlarda her türlü destek alınabileceğini kendilerine hatırlatırız.
 
Tabi ÇORUM BELEDİYESİ yetkililerin dediği gibi; biz arsa üretip satıyoruz. Belediyeler, hizmet etme noktasıdır, emlak piyasasını yukarı yönlü çıkartmaya değil tam tersi oluşabilecek çıkışlara elindeki ARSA gibi enstürümanlar ile müdehale ederek gereksiz yukarı yönlü çıkışları engeller, RANTA izin vermez, VATANDAŞINI KORUR.
Üretimin arsadan ibaret olmadığını bildiklerini düşündüğümüzden ötürü Tarım ürünlerinin Üretiminede önem vereceklerdir.
 
Belediyemizin arsa üreterek elde ettiği kaynağı, elindeki ve Hazineye ait tarıma elverişili arazilerde Tohum, gübre, mazot  vb. Giderlerde kullanmak üzere ayırmasını böylece köylerde çiftçilik yaparak üretim sağlayan vatandaşımıIn dile getirdiği sorunları yaşayıp görünce anlayıp kulak vererek çözüm için adım atarlar.
Diğer tataftan elde edilen kazancı KKM de değerlendirsinki TL deki değer kaybından olumsuz etkilenmesin çünki elde edilen gelir nihayetinde millet için kullanılacak onu en iyi şekilde değerlendirmeliler yoksa Kamu zararına sebeb olmuş sayılırlar. 
 
Yılın ilk 5 ayında Tarım ve Hayvancılığa 14.2 Milyar lira harcanırken, Kur Korumalı Mevduata katılıp para yatıranlara 21 Milyar Lira ödeme yapılmış ve elde edilmesi gereken stopaj gelirinden de vazgeçilmiş, Üstelik bunlar Dünyada Gıda Kırızi yaşanırken olmuş.
 
Bu nedenle ilimizin değerli yöneticilerini Arsa üretmek yerine, Tarım ürünleri ürettirmeye ve bunu da bir an önce yapmaya davet ediyoruz.
 
Şimdi önlem almazsak gelecekte konuşacak tarım plan ve programımız kalmayacaktır."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.