Flaş Haber :
Hava Durumu

OSMANCIK’IN PARLAYAN YILDIZI ÖMER DERİNDERE FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÜSTÜN BAŞARI

07 Haziran 2022
136 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Ömer Derindere Fen Lisesi öğrencileri; Fehmi BÖREKÇİ, Mustafa KÖSDAĞ ve Akif KABAKÇI’dan oluşan Bilgi Yarışması Takımı, Karadeniz Bölge Finali'nde il birincisi arasında birinci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Her  yıl, milli  duygularımızın, kültürümüzün yaşatılması,  gençlerimiz  arasında yaygınlaşması,  benimsenmesi  ve  gençlerin  serbest  zamanlarını  değerlendirilmesine  katkıda bulunmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen bilgi yarışmaları kapsamında ilk etapta 30-31 Mart tarihlerinde Çorum il birincisi olan takım, 3 Haziran da Samsun'da düzenlenen Karadeniz Bölge Finali'nde 18 il arasında adını birinciliğe yazdırdı.

Bölge birincisi olan başarılı takım Ağustos ayında Ankara' da yedi bölgenin birincilerinin yarışacağı Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mustafa YILDIRIM, okul olarak akademik başarının yanında öğrencilerin böyle kültürel başarılar da elde etmelerinin öğretmenleri olarak kendilerini gururlandırdığını, önümüzdeki yıllarda da bu tür kültürel faaliyetlere öncelik vereceklerini vurgulayarak öğrencilere Türkiye finallerinde başarılar diledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.