Flaş Haber :
Hava Durumu

Elvan Can Çabuk: Devlet yönetmek dürüstlük ister!

24 Haziran 2022
136 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Deva Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk, iktidarın algı çalışmalarına yönelik açıklama yaptı.

Deva Partisi Çorum İl Başkanı Elvan Can Çabuk, “Hayatın her gününden ders almanın insan için en büyük eğitim olduğunun bilincinde olan Deva Partililer olarak karşımızda duran iktidar ve mensuplarının algı ve manipülasyon çabalarını gördükçe eğitimin önemini bir kez daha anlıyor ve gerekliliğinin altını çizmek istiyoruz.İktidarın yöneticileri bir ileri iki geri ne zaman nerede ne konuştuğunu unutup sürekli kamuoyunu manipüle etmekte ve aklını karşıtırmaya çalışmaktadır. Var olan gerçekleri görmezden gelip, olmayan şeyleri var gibi gösterme ve ayrıştırma çabasındadır”  dedi.

“İktidar Partisi Çorum İl Başkanının bugünki eleştirisinde 7'li masa tabirine dikkat çekmek isteriz. Özellikle ekonomiyi getirdikleri son durumu da göz önüne aldığımızda ciddi bir matematik dersine ihtiyaçları olduğunu çok net bir şekilde görüyoruz” diyen Çabuk, “20 yıllık iktidarlarında ekonomik alandaki tüm kazanımlarını özelimle son 3 yılda yani başkanlık sisteminin (Tek adamlık) gelmesiyle hızlıca kaybetmiştir. Bu noktada tüm İktidar Partisi Yöneticilerine Deva Partisi Merkezlerinin üstün matematik dersleri için kapılarının açık olduğunu en içten şekilde belirtmek isteriz. Bir Hukukçuya Hukuk dersi de vermek istemezdik ne yazık ki onu da vermek gerekiyormuş! Şimdi masanın adayını merak ettiğinizi söylüyorsunuz, Zamanı geldiğinde öğrenirsiniz de bende size soruyorum ? Seçimler zamanında yapılacaksa, anayasanın hangi kanun maddesine dayanarak bu gün Sayın Cumhur başkanımız tekrar aday olduğunu, olabileceğini açıklayabiliyor ? Evet hukukçu biri olaraktan cevabını vermenizi halk olaraktan rica ediyoruz. (Adaylık ve Seçimi (Madde 101) Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.) 6'lı masa rakamdan da anlaşılacağı üzere 6 partiden oluşmaktadır! Koskoca Ülkeyi yönetenlere saymayı öğretmeye çalışmak zorunda kalmak bile ülkemizi getirdikleri durumun aynasıdır. Tekrar belirtmekte fayda görüyoruz! 6'lı Masa adı üstünde "ALTI"LI MASA! sizin hayalleriniz, arzularınız ve istekleriniz ile şekillenmiyor. Size uzak olan İstişare kültürü ile şekilleniyor.Deva Partisi kurulduğu günden beri sizlere öyle bir ekonomi dersi veriyor ki eleştirecek birşey bulmayı bırakın, verecek cevap bile bulamıyorsunuz!  Ekonomik bunalımı gündemden düşürsek, milletin alım gücünü unuttursak, benzin ve motorin fiyatları 30 TL'ye dayanmış bunu vatandaşa unuttursak diye hayaller kuruyor, dualar ediyorsunuz!” açıklamalarında bulundu.

“KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ”

Elvan Can Çabuk açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Vatandaş 6 lı masada kimler oturuyor biliyor ve görüyor, sizin hayallerinizle aklınızdakilerle gerçekler aynı değil. 6’ lı masanın ülkemizin kötü gidişata dur demek için ortak akıl ve istişare içinde toplanması sizleri endişelendiriyor, korkuyor ve çekiniyorsunuz. Çünkü koltuğunuz, saltanatınız sallanıyor, sizin bugüne kadar dilinizde olan lakin gerçekte kullanmadığınız ortak akıl, istişare içinde ülkemiz için fayda sağlayabilecek her kesimi kucaklayacak en doğru adayı çıkaracaktır siz merak etmeyin.

DEVLET YÖNETMEK DÜRÜSTLÜK İSTER!

6'lı Masa için ima ettikleri, 7.Parti için ise sormak isteriz;

Bu partiyi çözüm süreci bahanesiyle bu ülkeye sizler getirmediniz mi? Terörist başı Öcalan'ın kardeşini TRT'ye siz çıkarmadınız mı? O gün Kürt halkını çıkarlarınız için kullandınız tıpkı bugün mültecileri kullandığınız gibi. Ne zaman başları sıkışsa "halk sandıkta cevabı verecektir" şeklinde mağdur edebiyatı yaparak halkın arkasına sığınanlara, açlığa terk ettikleri, ceplerindeki son kuruşa bile göz diktikleri, bu rekor enflasyon ile borç sarmalına sürükledikleri, halk ekmek kuyruklarına mahkum ettikleri Yüce Türk Halkını dalga geçer gibi kendilerine kalkan yapmaktan vazgeçmelerini hatırlatmak isteriz! Azda olsa kafanızı çıkartın sokaktaki insanlara, esnaflara kulak verin. İnsanlar değişim istiyor ÇORUM olarak bu değişime çoktan karar vermişler.

Deva Partisi olarak, Sorunlar ve Çözümler için hazırladığımız eylem planlarımızı aşağıdaki link üzerinden inceleyebilirsiniz? Deva Partisi Eleştirmez Çözüm önerir. https://devahazir.devapartisi.org.tr/Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan'ın Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiği karneyi hatırlatarak, Aşağıya iktidar partisi ve yöneticileri için bir çarpım tablosu bırakıyoruz! Umarım bu sayede saymayı öğrenir ve daha tutarlı hesaplarla karşımıza çıkarsınız!”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.