Flaş Haber :
Hava Durumu

ÇORUMLU YATIRIMCIYA BAKAN KİRİŞCİ’DEN ÖDÜL

08 Haziran 2022
123 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) yatırımcılarından Çorumlu İsmet Arslan’ın gösterdiği örnek çabası ve başarıyla yürüttüğü arıcılık projesi, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin gözünden kaçmadı. Ankara’da düzenlenen “TKDK’nın 15. Yıl Değerlendirme Toplantısı ve Yatırımcı Buluşması” programına davet edilen engelli yatırımcı Arslan, Bakan Kirişci tarafından ödüllendirildi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada Bakan Kirişci’nin verdiği ödülü kendisi, ailesi, yardımcıları ve tüm engelli vatandaşlar adına aldığını, büyük bir gurur duyduğunu belirten Arslan, “TKDK yönetimine proje hazırlığımdan sonuçlanmasına kadar geçen sürede ve bu çabalarımın kamuoyuna duyurulmasında verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. 27 bin lira hibe desteği alarak başladığım projemi sürekli geliştiriyorum. Yanımda yardımcılarım var. Çalışıyorum, üretiyorum, istihdam sağlıyorum. Bundan da mutluyum. Değerli engelli arkadaşlarım, evde oturup kendinizi dinlemeyi bırakın. Ben engelliyim diye eve kapanmayın. Engelli olmak hiçbir zaman üretime ve çalışmaya engel değildir. Hayatta pozitif, Korona’da negatif olun.” diye konuştu.

1967 Bayat Yeşilçat Köyü doğumlu olan Arslan, imam ve hatip olarak görev yaparken 2007 yılında MS (Multiple Skleroz) hastalığına yakalanarak yürüme yeteneğini kaybetti. Arıcılıkla köylerde imamlık yaptığı yıllarda ilgilenmeye başlayan Arslan, TKDK tarafından IPARD II 6. Çağrısında projesinin desteklenmesiyle, Bayat ilçesinin Yeşilçat köyünde sürdürdüğü arıcılık faaliyetlerini büyüttü. 300 adet kovan ve arıcılık malzemeleri alımı üzerine sunduğu 50 bin TL’lik projesi için 27 bin TL hibe alan Arslan, aynı zamanda Çorum Valiliği ve KOSGEB desteğiyle 2019 yılında açtığı iş yerinde akülü araçların bakım ve onarımını yapmaktadır.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.