Flaş Haber :
Hava Durumu

ÇORUM, BÖLGENİN FİNANS MERKEZİ HALİNE GELİYOR

13 Haziran 2022
232 Haber Okunma   0 Haber Yorum
AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da Vakıflar Bankası Bölge Müdürlüğü’nün açıldığı müjdesini verdi.

Çorumluların müteşebbis ruhuyla, devletin sağladığı imkanların birleşmesiyle birlikte sanayileşme açısından Çorum’un bölgesinin yıldızı olduğunu ifade eden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, özellikle de son yıllarda sağlanan desteklerle de birlikte ihracata yönelik üretim oranında ciddi bir artış sağlandığını belirtti. Çorum’un ihracat rakamlarıyla çok sayıda Büyükşehir’i geride bıraktığına vurgu yapan Milletvekili Ceylan, iş dünyasının talepleri doğrultusunda kendilerinin de bir takım çalışmalar yaparak iş insanlarına destek sağlamanın gayreti içerisinde olduklarını vurguladı.

ÇORUM FİNANSTA BÖLGENİN MERKEZİ OLUYOR

Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti hükümetleri döneminde Çorum’a önemli finansal destekler sağlandığını söyleyen Milletvekili Ceylan, Çorum’un her alanda olduğu gibi finansal alanda da hak ettiği hizmetleri almak ve bölgenin yıldızı haline getirmek için önemli kurumların kazandırıldığını hatırlattı.

Bir süre önce esnaf ve sanatkarlara hizmetlerin ve imkanların daha çabuk verilmesi amacıyla Halk Bankası Bölge Müdürlüğü’nün Çorum’a açıldığını belirten Milletvekili Ceylan, aynı şekilde ağırlıklı olarak çiftçiler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine hizmet veren Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü’nün de Çorum’a bu dönemde kazandırıldığını vurguladı.

1 TEMMUZ’DA VAKIFBANK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AÇILIYOR

Yine İş dünyasından gelen istekleri dikkate alarak bir başka devlet bankası olan Vakıflar Bankası’nın da Çorum’a bölge müdürlüğü açması talebini ilgili bakanlara ilettiğini ifade eden Milletvekili Ceylan, yaptığı görüşmelerin olumsuz neticelendiği kaydederek, “Vakıflar Bankası Bölge Müdürlüğümüz Çorum’umuza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle Vakıflar Bankası Bölge Müdürlüğü’nün Çorum’a açılacağını bildiren Ceylan, Vakıfbank’ın finans ve ekonomi sistemine yaptığı katkıların yanısıra, ilerleyen dönemlerde kamu ve özel sektör ile yapacakları işbirliklerinin Çorum’un kalkınmasına büyük faydalar sağlayacağını söyledi.

BÖLGE MÜDÜRÜ CANAN DEMİR OLDU

Çorum Bölge Müdürlüğü görevine de atamanın yapıldığını kaydeden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Samsun Bölge Müdürü Canan Demir’in Çorum’a atandığı belirtti. Ceylan, bölge müdürlüğünde Çorum ile birlikte çevre il ve ilçelerdeki şubelerin ve müşterilerin ihtiyaçlarını daha kısa sürede çözüleceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.