Flaş Haber :
Hava Durumu

Aşgın'dan Mülteci Çocuklara Sürpriz Yaptı

17 Mayıs 2022
104 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Çorum’da bulunan öksüz ve yetim mülteci çocuklar için düzenlenen programa sürpriz ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, çeşitli hediyeler vererek çocukların yüzünü güldürdü.

Hitit Üniversitesi Köy Okulları Destek ekibi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu programda yetim ve öksüz mülteci çocuklara bisiklet ve çeşitli hediyeler verildi. Hz. İbrahim Camisi Kur’an Kursu öğrencilerinin kullanmış olduğu bisikletleri mülteci çocuklara vermek istemesi üzerine organizasyonu sağlayan Hitit Üniversitesi köy okulları destek ekibi, bisikletleri yetim mülteci çocuklarla buluşturdu. Çorum Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan programda mülteci çocuklar için pasta kesildi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve eşi Feyza Aşgın’ın da katıldığı program Hz. İbrahim Camisinde gerçekleşti.
 
Belediye Başkanın Dr. Halil İbrahim Aşgın ve eşi Feyza Aşgın, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Programda yetim mülteci çocuklarla pasta kesen Belediye Başkanı Aşgın, “Yetim gülerse dünya güler. Onların mutluluğu bizim için çok kıymetli. Hitit Üniversitesi Köy Okulları Destek Ekibi öğrencilerinin yapmış olduğu bu programa biz de destek olalım istedik. Yavrularımızla güzel vakitler geçirdik. Kıymetli öğrencilere bu özel programı düzenledikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Çorum’da yaşayan ve bisiklet hayali olan mülteci çocuklardan İbrahim, “Bu dünyada en çok istediğim bisikletimin olması idi. Şuan bu hayalim gerçekleşti. Büyüklerime hayalimi gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.” diye konuştu. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.