Ana Sayfa > Politika

Türkiye 15 Temmuz’da fetret devrine girdi
07 Nisan 2017
Bu haber 488 kez okundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, “Bahçeli’siz bir MHP, Erdoğansız bir Türkiye’de yeniden FETÖ’yü canlandırmak isteyenler, PKK ile yeniden el sıkışarak çok kültürlü demokratik cumhuriyet kurmak isteyenler ve dahi Turan coğrafyası yakın coğrafya Suriye Türklüğü bir tarafa bunları rüyasında bile görmek istemeyenler Türk siyasetinde yeniden sözcümü olacaklar. Buna müsaade mi edeceğiz” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, “Bahçeli’siz bir MHP, Erdoğansız bir Türkiye’de yeniden FETÖ’yü canlandırmak isteyenler, PKK ile yeniden el sıkışarak çok kültürlü demokratik cumhuriyet kurmak isteyenler ve dahi Turan coğrafyası yakın coğrafya Suriye Türklüğü bir tarafa bunları rüyasında bile görmek istemeyenler Türk siyasetinde yeniden sözcümü olacaklar. Buna müsaade mi edeceğiz” dedi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çorum Şubesi tarafından “15 Temmuz’dan 16 Nisan’a” konulu konferans düzenlendi. Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve davetliler katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan MHP Osmaniye milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir grup zihniyetin Türkiye’nin başını kaldırmasını istemediğini belirterek, “Tarihi coğrafyamızın bize verdiği sorumluluk ve büyük Türk milleti ailesi ne zaman devleti milleti bütünleşmişse, ne zaman millet devleti tesis etmişse ne zaman milletin devleti olmuşsa bir medeniyet üretmiş. Bu Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyetle nemalanıp buralara gelmiş. Cumhuriyetin içerisindeki odaklarda dar ölçekli bir Anadolu coğrafyasına 782 bin kilometreye sonraki Misak-ı Milli ile daraltmak istemiş. Başımızı kaldırıp Balkanlara, Suriye’ye, Musul’a, Kerkürk’e Turan coğrafyasına bizi baktırmamışlar. Hatta bugün Cumhuriyet Halk Partisinin içerisinde öyle bir zihniyet var ki istisna bir kısım arkadaşları dışarıda tutmak lazım. Türkiye cumhuriyeti devleti içinde büzülsün başını dışarıya kaldırmasın. El Bab’ta ne işi var. Suriye’de ne işi var. Turan’dan bahsedersen tüyleri diken diken oluyor. Ben tarihi coğrafyamın üzerinde var olan ruhları temsil ediyorsam devlet politikamı da buna uygun belirlemek zorundayım. Devlet politikamı belirlerken de o coğrafyalarda emelleri olanların benim kutup başı olmama müsaade etmemelerinden doğal bir şey olamaz. Benim kutup başı olmamam için FETÖ’yü de kalkıştırır. PKK’yı da kaldırır. DEAŞ’ı da besler.

Avrupa’da hayır kampanyası için Avrupa’da bu ülkenin Cumhurbaşkanının kafasına silah bile dayatır. Öyle bir zihniyette polemik yaşadık. O polemiğe mecliste cevap verdim. El bab konuşmam var. Benim bu açıklamam ve referandum sonrasındaki ‘evet’in ne anlama geldiği ifade etme açısından dinlerseniz iyi olur. Eğer bu manada Türk siyasetinde bir olumsuzluk Bahçelisiz bir MHP, Erdoğansız bir Türkiye’de yeniden FETÖ’yü canlandırmak isteyenler. PKK ile yeniden el sıkışarak çok kültürlü demokratik cumhuriyet kurmak isteyenler ve dahi Turan coğrafyası yakın coğrafya Suriye Türklüğü bir tarafa bunları rüyasında bile görmek istemeyenler Türk siyasetinde yeniden sözcümü olacaklar. Buna müsaade mi edeceğiz” diye konuştu.

Yeni sistem tek adamlık getirmiyor

Referandum sürecinde AK Parti ile birlikte hareket ettikleri ve ülkücülerin “düne kadar milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, bize ‘morg bekçisi’ diyenlerle bugün nasıl bir araya geleceğiz” yönünde sorular sorduğunu açıklayan Ersoy, bugün itibariyle bu kayıkçı kavgasıyla, nefis mücadelesine girdikleri an sadece kendilerinin değil aynı zamanda iktidarında büyük Türk milleti ailesini ve kendilerini taşıyan bu vatan coğrafyasını kaybetmek durumunda kalacaklarına dikkat çekti.

Yeni anayasa değişikliğiyle birlikte gündeme gelen tek adam tartışmalarına da değinen Ersoy, “Şimdi cumhurbaşkanı tek adam diyorlar, yasama-yürütme-yargı burada birleşti diyorlar. Eşini başkan yardımcısı yapar diyorlar. Bunların hepsini yapabilecek yetki şuanki 1982 anayasasında var. 1982 anayasasında hükümete başkanlık yapma, büyükelçi atamadan tutun en son Cumhurbaşkanlığı Kanununda ‘vatana ihanet dışında cumhurbaşkanı yargılanamaz’ ibaresi de 1991 yılında, bunun da tanımsızlığından kaynaklı tedavülden kaldırılmıştı. Cumhurbaşkanı aklınıza gelebilecek her türlü yetkiyi kullanabilecek durumda zaten. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde cumhurbaşkanı denetlenebilir, yargılanabilir, sadece vatana ihanet değil şahsi anlamda, siyasi anlamda herhangi bir hukuk dışı uygulama varsa orada da hesap verebilir hale getiriliyor. Burada mantık cumhurbaşkanının partisi mecliste çoğunluğu alır, kendisi de orada olur, yargı üyesinin geri kalanları da kendisi atar, kendisinin atadığı ile meclisin atadığı hepsi kendisinin olur.

Bu bir kere yargıçlara, hukuka örfe, milli birikime saygısızlıktır. İkincisi 17 Nisan sabahından itibaren bir ay içerisinde meclis 7 tane yüksek yargı üyesi, HSYK üyesi seçecek. Seçim yok da, bunu seçebilmek için de 330’u bulması lazım. 330’u bulabilmesi için de mecliste bir siyasi parti ile anlaşması lazım. 7 tane yüksek yargı üyesinin 2,3 4’ünü birine, birazını kendine vererek dağıtması lazım. Bir kere MHP ile yola çıkmışsa bu 330’u tamamlama noktasında yüksek yargıçları verirken de adaletiyle, vicdanıyla, ahlakıyla, vizyonuyla mütenasip yargıç adaylarını tespit etmesi, tespit ettiği yargıç üyelerinin de belli bir statü de olması ve buna da MHP’nin ‘evet’ demesi lazım. Nereden Tayyip Bey yargıyı tek başına dizayn ediyor? Hani nerede?. Bu akşamdan sabaha bir mesele. Adamlar halkı gulyabani gördükleri için, kendilerine seçilme hakkı ve hayali tanımadıkları için mecliste qeşin peşin yüzde 51’i alan cumhurbaşkanı mecliste 400 vekili alır anlayışını oldukları için özgüven duymuyorlar. Milleti memnun edebilir, devleti geleceğe taşırsa bunu alır. Bunu alması içinde 15 Temmuz’da emperyalizme kafa tutmuşsa devlet, o kafa tutmanın sonucunda yerli ve milli politika uygulamak zorunda. FETö ile, PKK ile iş tutan değil Diyarsakır’da megri megri söyleme zamanı geçti, Taksim’de Kızılay’da Mustafa Yıldızdoğan ile Türkiyem söyleme vakti” ifadelerini kullandı.

Devlet 15 Temmuz’da fetret devrine girdi

15 Temmuz darba girişimi ile birlikte devletin, fetret dönemine girdiğini ve halen de çıkamadığını belirten Ersoy, devletin kendi içerisinde yerli ve millilik noktasında kendini yenileme mecburiyetiyle karşı karşıya olduğunun altını çizdi.

Bunun için de güçlü, gücü merkeze alan bir iradenin olması gerektiğini aktaran Ersoy, “Hem devletin kendini yenilemesi ve normalleşmeye geçmesi, başta Türk Silahlı Kuvvetler olmak üzere hem de dış politikada Basra Körfezinden Akdeniz’e uzanan koridorda, Suriye’nin kuzeyinden kantonlaşma aldı başını götürüyor. El Bab operasyonu sınırımıza gelmişti. Mecbur kaldık. Ama Kobani duruyor. PKK, PYD 2-3 tane kantonlarında yarı düzenli ordu kurdu. Tehlike burnumuzun dibinde.Bizim hem İŞİD ile hem PKK-PYD ile hem FETÖ ile mücadele etmemiz için güçlü, yerli, samimi, bu meseleleri bilen bir iradeye ihtiyacımız var. Bu iradenin ne olacağına elbette millet karar verecek ama referandumda çıkacak olan sonuç bu iradenin olmakla olmamak arasındaki bir sonuçtur. Bizim ‘devlet için evet, millet için evet, cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet” deyişimizin perde arkası bu. Bizim için şahısların ismi mevzu bahis bile değil. Biz ‘önce ülkem sonra partim ve ben’ diyen bir kültürün sahici çocuklarıyız” şeklinde konuştu.

Milletin devlet olması için MHP’nin aldığı inisiyatifler var

Milletin devlet olması için MHP’nin aldığı inisiyatifler olduğunu dile getiren Ersoy, “Bugün yeni bir insiyatif alıyor. Birincisi devletteki çift başlılığı ortadan kaldıracak. İkincisi de çözülme ve çökünce halinde bir fetret dönemi yaşayan bu devletin, bu kanamayı daha az hasarla götürebilmesi için hem dışarıya karşı hem de bahsettiğim dinamiklere karşı yerli ve milli bir insiyatife ihtiyacı var. Bu insiyatif de yüzde 51’in desteğini alan, yüzde 51 ile temsil noktasında olan, dışarıdan müdahale edilerek hükümetleri yıktırmayacak bir irade olacak. Bu yeni sistem nihai karar değil, yenilenebilir, yarınlar da yeniden tartışılabilir.Ama şuan yaşananlardan dolayı bir zaruret var” diye konuştu.

Türkiye’yi Suriyeleştirmek için 15 Temmuz’da düğmeye basıldı

Türkiye Suriyeleştirmek, Türkiye Iraklaştırmak, bir darbeden çok bir kalkışma, terör faaliyeti, iç savaş planlayanların 15 Temmuzda darbe girişiminde bulunduğuna dikkat çeken Ersoy, “Bunu yapanlar akıl oyunlarını yaparken acaba sadece başarı endeksli mi yaptılar, yoksa bunların B, C, D planları ne, ‘başarısız olursak ne yapacağız’ sorusuna sizce cevap arayıp, hazırlık yapmadılar mı? İşte bu sorunun cevabı bundan sonraki süreç ve referandumla ilgili. 11 Ekim 2016 tarihinde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin aldığı insiyatifle ilgiliydi. Fiili durumun hukukileştirilmesi, devletin geleceği, kendini sağlıklı tanıması, milletin çocuklarının sağlıklı bir devlette yaşayabilmesi için bu anlayışla mücadele etme ve emperyalizme kafa tutabilmek için bir sistem değişikliğine ihtiyaç vardı. Çünkü bu sistem değişikliği problemi sadece FETÖ kalkışmasıyla ortaya çıkmadı. FETÖ kalkışması bu sistem rahatsızlığının bir sonucuydu ve geleceği kurgulama noktasında MHP liderinin aldığı insiyatif bunu sağlıklı temeller üzerine oturtmak istedi” ifadelerini kullandı.

Eğer birbirimizi sevmezsek birileri bu toprağa hepimizi gömecek

Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve TEPAV Danışmanı Prof. Dr. Hilmi Demir ise, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, “Eğer birbirimizi sevmezsek birileri hepimizi bu toprağa gömecek” dedi. Fethullahçı Terör Örgütü’nün milli ve yerel olmadığını, Her ne kadar milli ve yerel kabul edilse de kökleri bu topraklarda varsayılsa da aslında FETÖ denilen örgütün özellikle 1990 yıllarından itibaren küresel güç odaklarının güdümüne girdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Hilmi Demir, örgütün dünyanın bir çok yerinde kurmuş oldukları okulla bu küresel işbirlikçilerinin ister istemez kılıcını sallamaya başladığına vurgu yaptı.

Herhangi bir dini cemaat veya örgüt ekmeğini bu ülkeden yiyip işbirliğini küresel çeteyle birlikte tutuyorsa o örgüte karşı baştan itirazı olduğunu dile getiren Demir, “Çünkü şunu unutmamak lazım milli ve yerel olmak sadece bu topraklarını ekmeğini yemek anlamına gelmiyor. Milli ve yerel olmak aynı zamanda bu toprakların kalbini ve ruhunu da tanımak anlamına geliyor. Bu örgütün en büyük özelli milli ve yerel sermayeyi insan gücü ve para kaynağını küresel aktörlerle birlikte daha üst bir akılın emri altında ve küresel dünya ölçeğinde başka bir oyuncunun özellikle de bu oyuncu anlıyoruz ki bugün ABD onun istediği şekilde bir aktör haline getirmekti. FETÖ lideri bir kitabının adına prizma demiş. Prizma bütün masonik ve ezoretik örgütlerin en güçlü sembollerinden birisi. Bunlar başan masonik ve ezoterik simgeleri kullanmayı alışkanlık haline getirmiş ancak biz bunu fark edemedik. Kullandığı sitenin ismine de dikkatinizi çekiyorum ve bunu iyi inceleyin. Kul hakkı yiyorlardı. Dini kul hakkı yemek için kullanan bir cemaat ve tarikat gördünüzmü ben görmedim. Ama bunlar kul hakkı yiyorlardı. Pislikle abdest alınmaz. Pis suyla abdest alınmaz. Bu yapının kullandıkları hiçbir araç meşru değildi hepsi gayrı meşru idi. FETÖ üyeleri çok iyi şekilde takiyye yapıyordu. Olmadıkları gibi görmüyorlardı. Solcu ile solcu, Yahudi ile Yahudi, Hıristiyan ile Hıristiyan oluyorlardı ama olmadıkları, girmedikleri bir post vardı oda asla ülkücü olmuyorlardı. Eğer birisinin kanında gerçekten ülkücü düşmanlığı hastalık haline gelmişse kripto FETÖ’cüdür. Gıpti idi. Dünyalık hiçbir şey istemedi. Hiçbir şeyi de yoktu. Dünyalık istemiyorum insandan korkarım. Dünyalık istemiyorsun televizyonların var. Futbola el atmış., dünyayı istemiyor. Medyaya el atmış. Dünyayı istemiyor bankacılığa, eğitime el atmış. Ama benim değil ki cemaatin. Bütün bunlar aslında bizim gelenekte karşılaşmadığımız görmediğimiz bir şeydir. Düpedüz din ticaret yapıyorlardı. Din alıp satıyorlardı. Alıp sattığınız şey sizin değildir. Din kisve idi, maske idi. Bunun altında yatan unsur dünyevi iktidar kurmak ve iktidarını bütün dünya hakimiyetine yaymaktı” dedi.

FETÖ gibi yapıların olmaması için yapılması gerekenler hakkında da açıklama da bulunan Demir, “Bir daha bu örgütlerin olmaması için ne yapmalıyız. Asıl bence önemli olan bu., bu dersi çıkarmak zorudnayız. Birincisi dininiz için aklınızı kire vermeyeceksiniz. Aklınızı tatile göndermeyeceksiniz. Din demek aklınızı biryerlere bağlamak değildir. Din ve dinin aslı o Allah’ın verdiği yeteneği sürekli kullanmak. Allahın verdiği o nimeti kullanmak zorundasınız. Onu kullanmazsanız nimeti küfran olur. Aklını kullanmayan kafir olur. FETÖ gibi yapıların bir daha çıkmasını istemiyorsanız. Bu çocuklara bu modern cemaatlerin, tarikatların din ticareti yerine Ehl-i Sünnet geleneğini hakkıyla öğretmek zorundayız. Önce bizim yapmamız lazım bunu” diye konuştu.

Bugün birbirimize hakkımızı helal etme zamanı

“Bugün birbirimize hakkımızı helal etme zamanı diyen” Demir, konuşmasında şunları kaydetti: “Vatan sevgisi imandandır. Yerel ve milli olmanın en muteber kaynağı bu ilkenin kalplerimize kazınmış olması lazımdır. Mevlana’nın dediği gibi “bu coğrafyanın çocuklarının bir ayağı bu coğrafyaya basmalı ayakları sabit olmalı ama öbür ayaklarıyla tüm dünyayı dolaşmalı” Eğer ayağınızın birisi sabit değil ise ayağınızın altı kayar. FETÖ gibi yapıların en temel özelli ayakları bu topraklara basmıyordu. Vatan sevgisini unutturmuşlardı bize. Vatansızlık dini cemaatleri küresel çetelerin maşası yapar. Ne olursa olsun bu topağın çocuklarına vatan sevgisini iman gibi öğretmek zorundayız. Eğer vatan sevgisi olmazsa 15 Temmuz’da sokağa çıkan çocuklar olmazdı. 15 Temmuz’da sokağa çıkan bu gençler olmazdı. Vatan mdcwsms imandan olan insanlar 15 Temmuz’da kökleri dışarıda olan bu çeteye direndiler ülkeyi elim bir faciadan kurtardılar. Vatan sevgisi gerçekten imandanmış. Vatanını imanını gibi sevenler asla yılmaz ve dönmezlermiş. İyi ki onlar var. Tarık Bin Ziyad’dan Sultan Alparslan’a, Gazi Mustafa Kemal’den Ömer Halis Demir’e bu bir ruhtur.

Anadolu’yu Anadolu yapan ruhtur. 15 Temmuz’da Anadolu ruhu yeniden dirildi. Yeniden ayağa kalktı. Bu ruh bu ülkeyi yeniden nasıl inşa edecek. O inşa ederken bu çetenin aramıza soktuğu nifak ve birbirimize karşı düşmanlığı öldürme zamanı. Birbirimizle kucaklaşma, sevme zamanı. Dün ne oldu sorusunu bırakıp geleceği nasıl inşa ederiz zamanı. Onun cevabı 16 Nisan’da çıkacak. Bugün birbirimize hakkımızı helal etme zamanı. Ben hakkımı helal ediyorum. Ruhlarınız teselli bulsun. Ruhlarınız acıyor. Çok acıyor ama eminim. Birbirimizle kucaklaşır sevmeyi öğrenirsek geleceğe çok iyi bakabiliriz.

Ülkücü hareketin önde gelen liderlerinden Galip Erdem ağbimiz ülkücü hareketin en büyük özelliğidir birde birbirimizi sevmeyi öğrenebilsek. Şimdi yalnızca ülkücü hareket değil bu ülkenin 80 milyon birbirinizi sevmek zorunda. Eğer birbirimizi sevmezsek birileri hepimizi bu toprağa gömecek. Kimseyi ayırmayacak. Vakit kucaklaşma ve birbirimize sevme zamanıdır. Umarım, 16 Nisan’dan sonra bu millet için devlet için yeni bir diriliş başlar.”Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Politika Haberleri

Başlık Tarih
 
AK Parti Karakeçili Teşkilatı kan bağışında bulundu14 Ocak 2018
İYİ Parti Çorum teşkilatı belli oldu11 Ocak 2018
CHP'de Ali Rıza Suludere dönemi06 Ocak 2018
Ceylan Malatya'da kongre yönetti01 Ocak 2018
AK kadınlarda ilçeler tamamlandı21 Aralık 2017
Eker, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu14 Aralık 2017
Kalender CHP'nin yeni Merkez İlçe Başkanı10 Aralık 2017
Karadağ geleneği bozmadı01 Aralık 2017
Kalender yoğun tempoda çalışıyor01 Aralık 2017
Eski başkanlardan Bahçeli'ye destek21 Kasım 2017
İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı oldu16 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan'a bir görev daha14 Kasım 2017
Uslu 5. kez İdare Amiri seçildi14 Kasım 2017
Ceylan'ın esnaf ziyaretleri devam ediyor06 Kasım 2017
Geldi, Çorum'da belediyeleri gezdi05 Kasım 2017
Ceylan esnafla bir araya geldi04 Kasım 2017
Çorum AK Parti Türkiye 3.sü oldu03 Kasım 2017
Ünlü, İYİ Parti'yi eleştirdi01 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan esnafla istişare yaptı30 Ekim 2017
Cumhuriyet egemenliğin sembolüdür28 Ekim 2017
Osmancık AK Parti'de Tökel ile devam23 Ekim 2017
Bahçeli'yi Çorum'a davet ettiler20 Ekim 2017
AK Parti'de ilçe mülakatları başladı08 Ekim 2017
5 ilçenin başkan adayı belli oldu08 Ekim 2017
Başbakan Binali Yıldırım Çorum'da28 Eylül 2017
AK Parti'de Başbakan Yıldırım seferberliği27 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım 28 Eylül'de Çorum'da24 Eylül 2017
Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da çiçeklerle karşılandı19 Eylül 2017
Uğurludağ Torun ile devam dedi18 Eylül 2017
AK Parti Dodurga'da Uysal yeniden seçildi18 Eylül 2017
Alaca'da Halil İbrahim Şaltu dönemi17 Eylül 2017
CHP Lideri Çorum'a geliyor17 Eylül 2017
12 Eylül Türkiye tarihinde kara bir leke11 Eylül 2017
3 ilçe teşkilatına atama yapıldı13 Temmuz 2017
Hain girişimlere bundan sonra asla fırsat verilmeyecek11 Temmuz 2017
Bayramlarda kardeşlik ve dostluk duyguları pekişsin24 Haziran 2017
Aras, CHP'yi sert bir dille eleştirdi16 Haziran 2017
Mehmet Akif Aras güven tazeledi12 Haziran 2017
Karadağ, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi02 Haziran 2017
MHP'li Onan mazbatasını aldı08 Mayıs 2017
Karadağ: Başarının mimarı kadın kolları22 Nisan 2017
Karadağ, oyunu Kocatepe İlkokulu'nda kullandı16 Nisan 2017
Onan: FETÖ tahliyeleri vatandaşları şaşırtıyor13 Nisan 2017
MHP'den Ortaköy'de Referandum Çalışması09 Nisan 2017
Karadağ: Kadın girişimcilerin yanındayız06 Nisan 2017
Ceylan kamyonculardan destek istedi03 Nisan 2017
Başkanlık Sistemi Türkiye'nin Hangi Sorununu Çözecek?02 Nisan 2017
Karadağ sanayi esnafından Evet istedi02 Nisan 2017
MHP Alparslan Türkeş'i anacak01 Nisan 2017
Son zamanlarda sağlıkta büyük atılımlar yaptık28 Mart 2017
Milletvekili Ceylan'a Laçin'de sevgi seli27 Mart 2017
Sandıkları ‘Evet’ oylarıyla taçlandıracağız23 Mart 2017
Muharrem İnce Çorum'da halka hitap etti22 Mart 2017
Ceylan'a Modena'da yoğun ilgi13 Mart 2017
Ceylan, gurbetçilerle bir araya geldi11 Mart 2017
Çorum Milletvekili Ceylan İtalya'da10 Mart 2017
Bozdağ: Hiç kimse güçlü bir Türkiye istemiyor08 Mart 2017
Siyasilerden Referandum Öncesi Centilmenlik Anlaşması07 Mart 2017
AK Partililer salona sığmadı05 Mart 2017
Mecitözü Referanduma Hazırlanıyor05 Mart 2017
MHP Çorum'da Referandum Startını Verdi04 Mart 2017
Her zaman esnafımızın yanındayız21 Şubat 2017
Çeritoğlu Referandum Çalışmalarına Start Verdi10 Şubat 2017
Ceylan'dan, MHP'li eski yöneticilere ziyaret08 Şubat 2017
AK Parti Çorum Teşkilatı Genel Merkezi ziyaret etti08 Şubat 2017
Ceylan, Sel Sokak Esnafı ile Görüştü03 Şubat 2017
AK Parti Teşkilatları Referanduma Hazır01 Şubat 2017
Ceylan esnafların istek ve şikayetlerini dinledi30 Ocak 2017
Çorum Teşkilatı 81 ilde örnek model gösterildi20 Ocak 2017
Akif Aras: Esnaf Umutsuzluğa Düştü18 Ocak 2017
‘Sorunları Çözmek İçin Çalışıyoruz’05 Ocak 2017
AK Parti’de 2017’nin İlk Toplantısı Yapıldı05 Ocak 2017
Uslu, TBMM Güvenlik Tedbirlerini Değerlendirdi04 Ocak 2017
Kargı’dan Uslu’ya Yatırımlar İçin Teşekkür04 Ocak 2017
‘Ülkücülerin İçinden Hiç Bir Zaman Hain Çıkmadı’01 Ocak 2017
‘Aramızda Engel Yok’01 Ocak 2017
“2017 Türkiye’nin Ayağa Kalkma Yılı Olmalıdır”01 Ocak 2017
“Allah Katında Hak Din İslam’dır”31 Aralık 2016
TBMM Başkanı Kahraman Hastaneye Kaldırıldı30 Aralık 2016
AK Parti’den Şehit Ailesine Ziyaret30 Aralık 2016
‘İstiklal Marşı Milletimizin Kalbinde Asılı Kalacaktır’27 Aralık 2016
‘Dizeleri Bu Millete Moral ve Güç Kaynağı Olmuştur’27 Aralık 2016
'Milletin Kudret ve Azametini Gösterelim'26 Aralık 2016
‘Vatandaşa Borcumuzu Hizmet Olarak Ödüyoruz’23 Aralık 2016
‘Gönüllerimiz ve Dualarımız Mehmetçiklere’22 Aralık 2016
AK Kadınlar Halep’e Duyarsız Kalmadı22 Aralık 2016
‘Batının Oyunlarına Karşı Uyanık Olalım’21 Aralık 2016
‘Partiye Emek Vermiş İnsanlardan İstifade Edeceğiz’21 Aralık 2016
Başkan Külcü’den Muhsin-i Tavır Derneği’ne Ziyaret21 Aralık 2016
‘Saldırıyı Kınıyoruz’18 Aralık 2016
‘Toplumu Birbirine Düşürmek İstiyorlar’18 Aralık 2016
‘Bugünleri Aşmalıyız,Zulmeti Yenmeliyiz’18 Aralık 2016
Ceritoğlu, 10.Yıl Programına Katıldı16 Aralık 2016
AK Parti Merkez İlçe Yönetimi Belli Oldu15 Aralık 2016
İl Başkanları’ndan Teröre Ortak Tavır15 Aralık 2016
MHP’li Kadınlardan Şehitler İçin Mevlit15 Aralık 2016
İmal, ‘Ülkücü Canını Vatana Vermekten Çekinmez”14 Aralık 2016
Bayan Milletvekillerinden Gazi Derya Ovacıklı’ya Ziyaret13 Aralık 2016
CHP’den, Başpınar Köylülerine Ziyaret13 Aralık 2016
Aras, ‘Ekonomiye Katkı Sunmaya Hazırız’13 Aralık 2016
‘Kansızlar Darağacında Sallandırılmalıdır’12 Aralık 2016
Bakan Kılıç ve Ceritoğlu’ndan Anlamlı Ziyaret12 Aralık 2016
Akar, ‘Köyleri Yaşanabilir Hale Getireceğiz’10 Aralık 2016
AK Parti Gençlik Kolları Yönetimi Belli Oldu10 Aralık 2016
Başkanlar İstişare Yaptı08 Aralık 2016
‘Ceritoğlu, Çok Çalışan Bir Vekilimizdir’05 Aralık 2016
Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi, MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.02 Aralık 2016
İskilip Heyeti Uslu’yu Ziyaret Etti02 Aralık 2016
‘Her Birey Bir Engelli Adayı’02 Aralık 2016
AK Gençlerden, Uslu’ya Teşekkür30 Kasım 2016
Şehidin Yeni Doğan Bebeğini Sevdiler29 Kasım 2016
AK Partili Kadınlar “Kadına Şiddete Hayır” Dediler26 Kasım 2016
Uslu, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı24 Kasım 2016
‘Öğretmenden Hain Çıkmaz’24 Kasım 2016
Kadın Kolları Yönetimi Belirlendi24 Kasım 2016
Uslu, Çorumlu Gençleri Gazi Meclis’te Ağırladı21 Kasım 2016
“Bizim Ortak Paydamız Çorum”21 Kasım 2016
‘Türkiye Rahatlasın ve Huzur Bulsun İstiyoruz’21 Kasım 2016
AK Parti İlçe Teşkilatlarından Çorum Çıkarması19 Kasım 2016
‘Her Zorlukta Hükümetin Yanında Olacağız’19 Kasım 2016
Alkan, Uslu’dan Destek İstedi18 Kasım 2016
‘Avrupa Birliği Haddini ve Hududunu Bilmeli’18 Kasım 2016
Bağcı’dan Karadağ’a Hayırlı Olsun Ziyareti18 Kasım 2016
Muhsini Tavır Derneği’nden Bekiroğlu’na Ziyaret16 Kasım 2016
Çorum’u STK’larla Birlikte İleriye Taşıyacağız16 Kasım 2016
‘Ekilmedik Boş Arazi Kalmayacak’15 Kasım 2016
Ceritoğlu, Safitürk’ün Cenaze Törenine Katıldı13 Kasım 2016
Şahin, Devlet Bahçeli ile Bir Araya Geldi13 Kasım 2016
11 Köye Daha Kanalizasyon Tesisi12 Kasım 2016
Yeni Yönetim İlk Toplantısını Yaptı10 Kasım 2016
AK Parti Merkez İlçede Yasin Özübek Dönemi10 Kasım 2016
Yaşar Anaç İstifa Etti08 Kasım 2016
Ceritoğlu’ndan, Ahlatcıya Başsağlığı Ziyareti08 Kasım 2016
‘Bahçeli Türk Milletçilerinin Gururudur’08 Kasım 2016
‘Kıbrıs’ta Türkler Azınlık Pozisyonuna Düşürülecek’06 Kasım 2016
Aras, ‘Vatana İhanet Cezasız Kalmamalı’06 Kasım 2016
“Biz Kocaman Bir Aileyiz”05 Kasım 2016
Çorum’un Sağlık Yatırımları Bakan’ın Masasında03 Kasım 2016
‘Amacımız Milletimizin Yaşam Kalitesini Yükseltmek’03 Kasım 2016
Külcü: Tunus ve Türkiye Kardeş Ülkedir02 Kasım 2016
Böke, Tezcan’a Yapılan Saldırıyı Kınadı30 Ekim 2016
Yıldırım ve Ceylan’dan Karadağ’a Ziyaret30 Ekim 2016
‘Başkanlık Sistemine Her Zaman Hayır Diyeceğiz’30 Ekim 2016
Anaç’tan, Cumhuriyet Bayramı Mesajı28 Ekim 2016
Selin Sayek Böke, Çorum’a Geliyor28 Ekim 2016
‘Cumhuriyet Dönüm Noktasıdır’28 Ekim 2016
Ceritoğlu, Cenevre’de PAB Genel Kuruluna Katıldı28 Ekim 2016
Saadet Partisinde Kongre Heyecanı28 Ekim 2016
Ceritoğlu,PAB’ın TBMM Ziyaretine Katıldı27 Ekim 2016
Suyun Kaynağında Hummalı Çalışma26 Ekim 2016
Karadağ, Mazbatasını Aldı26 Ekim 2016
Kılıçdaroğlu’ndan Başsağlığı Telefonu26 Ekim 2016
Ceritoğlu, Büyükelçi Eşlerini TBMM’de Ağırladı26 Ekim 2016
AK Parti Çorum İl Başkanı Belli Oldu25 Ekim 2016
Kargı Ülkü Ocaklarına Yeni Başkan23 Ekim 2016
Gurbetçi Öğrencilerden Uslu'ya Ziyaret21 Ekim 2016
Çorum'a 14 Yılda 1,3 Milyar TL.Yatırım21 Ekim 2016
Pazarcılardan, MHP’ye ziyaret21 Ekim 2016
‘Yolumuz Şehit Liderimiz Yazıcıoğlu’nun Yoludur’20 Ekim 2016
Ülkü Ocakları Türkmenleri Unutmuyor20 Ekim 2016
Osmancık Ülkü Ocaklarında Kan Değişimi19 Ekim 2016
Oğuzlar Ülkü Ocakları’na Atama19 Ekim 2016
CHP’li Tezcan’dan başkanlık sistemi açıklaması15 Ekim 2016
Bakan Özlü'den “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa” Açıklaması15 Ekim 2016
Bakan Özlü Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu15 Ekim 2016
CHP’den, Kılıç’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti11 Ekim 2016
‘Kerbela’yı Yapanlar Bugünkü Kaosların Mimarlarıdır’11 Ekim 2016
AK Kadınlar Hayvan Barınağını Ziyaret Etti10 Ekim 2016
AK Kadınlar Hayvan Barınağını Ziyaret Etti10 Ekim 2016
'Meclisteki Teröristlere Gereken Ders Verilsin'10 Ekim 2016
Milletvekili Köse'den Başkan Şen'e ziyaret07 Ekim 2016
Aras, 'Yenikapı Ruhunun Merkezinde MHP Var'07 Ekim 2016
AK Parti il yönetimi istifa etti03 Ekim 2016
Çorum AK Parti'de büyük deprem!03 Ekim 2016
Çorum AK Parti Türkiye 4!üncüsü oldu03 Ekim 2016
“Siyaset Partiler İçerisindeki FETÖ’cüler Temizlenmelidir”26 Eylül 2016
'Güçlü Bir Türkiye Nitelikli Eğitimle Olur'26 Eylül 2016
AK Gençlikten 15 Temmuz Hatıra Ormanı24 Eylül 2016
Ülkücüler Türkiye Gündemini Değerlendirdi24 Eylül 2016
Çorum’dan 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine Yardım22 Eylül 2016
Ceritoğlu, “Obruk Barajı Su Sporlarının Merkezi Olacak”22 Eylül 2016
Kağıt Fabrikası İşçileri Bakanla Görüştü21 Eylül 2016
Başbakan'dan Çorum Şehitlerine Mektup19 Eylül 2016
2023 HEDEFLERİNE GİDEN YOL EĞİTİMDEN GEÇİYOR19 Eylül 2016
Ceylan'dan Hastalara Bayram Ziyareti19 Eylül 2016
AK Gençlik Kurban Eti Dağıttı19 Eylül 2016
AK Gençlik Bayramda Şehitleri Unutmadı19 Eylül 2016
‘Şehit ve Gazilerimiz Birer Onur Abidemizdir’19 Eylül 2016
FETÖ Mağdurları İçin Kriz Merkezi Kuruluyor16 Eylül 2016
MHP’liler Hem Bayramlaştı, Hem Gündemi Değerlendirdi16 Eylül 2016
Karaevliya Köyü’nde Asfalt Çalışmaları İncelendi10 Eylül 2016
Aras, ‘Bayram Yeni Bir Umut Olsun’10 Eylül 2016
Uslu, TBMM Onarımı Hakkında Bilgi Verdi05 Eylül 2016
Hayat Kağıt İşçileri Bekiroğlu’ndan Destek İstedi05 Eylül 2016
Bakanlar Devir-Teslim Törenleri Yaptı03 Eylül 2016
AK Gençlikten Gül’e Ziyaret03 Eylül 2016
‘FETÖ Operasyonlarında Mağdur Olan Ülkücüler Görüşüldü’03 Eylül 2016
Tarımsal Borçlar Yapılandırılıyor01 Eylül 2016
Tarımsal Borçlar Yapılandırılıyor01 Eylül 2016
Uslu, TYP’den 292 Kişi İstihdam Edilecek01 Eylül 2016
AK Partili Kadınlardan Gönüllülük Hareketi24 Ağustos 2016
Uslu, Bakan Faruk Özlü’yü Çorum’a Davet Etti23 Ağustos 2016
Uslu, TBMM’de Nöbetçi İdare Amiri23 Ağustos 2016
‘Bütün STK’lara Destekleri İçin Teşekkür Ederiz’22 Ağustos 2016
Uslu, Şehit Bayram Kavcı'nın Mevlidine katıldı.21 Ağustos 2016
Aras, ‘FETÖ ve PKK Ülkemizin Bir Numaralı Sorunudur’20 Ağustos 2016
Çerikçi’den Bekiroğlu’na Ziyaret19 Ağustos 2016
Uslu, Başkanlık Divan Toplantısına Katıldı19 Ağustos 2016
Uslu, O Fotoğraf Hakkında Açıklamalarda Bulundu18 Ağustos 2016
Çorum Dünya Güreş Şampiyonasına Hazırlanıyor18 Ağustos 2016
AK Parti’den Memur-Sen’e Teşekkür Ziyareti18 Ağustos 2016
Merkez’e Bağlı 3 Köye İçme Suyu Kuyusu18 Ağustos 2016
AK Parti Çorum Teşkilatı’ndan Ankara çıkarması16 Ağustos 2016
Bekiroğlu, 'AK Parti Siyasete İtibar Kazandırdı'16 Ağustos 2016
Uslu, AK Parti’nin 15.Yıldönümü Kutlamalarında15 Ağustos 2016
“Ordumuza, ‘Peygamber Ocağı’ Hüviyeti Kazandırılmalı”12 Ağustos 2016
Yıldırım, “Kazanan Demokrasi ve Milli İrade Oldu”11 Ağustos 2016
AK Gençlik Ankara'ya Çıkarma Yaptı11 Ağustos 2016
Cıdık, 'Türkiye-Rusya Yakınlaşmalı Olumlu'10 Ağustos 2016
Çetin istifa edecek mi? 15 Ocak 2016
KAZANAN GÜL OLDU27 Aralık 2015
İL BAŞKANI DEĞİŞTİ27 Aralık 2015
Ceylan, muhtarların sorunlarını dinledi22 Aralık 2015
Ceylan:Tüm ilçelere hizmet etmek asli görevimiz22 Aralık 2015
Kılıçdaroğlu'na Çorum Leblebisi!22 Aralık 2015
Peygamberimiz Allah'ın insanlığa en büyük nimetidir21 Aralık 2015
Muhtarlardan Suludere'ye Kutlama20 Aralık 2015
KURTARAN’DAN 'İSRAİL İLE MUTABAKAT’A SERT TEPKİ20 Aralık 2015
CHP'de il başkanları toplandı18 Aralık 2015
BİZİM GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALAN BİR DAVAMIZ VAR 18 Aralık 2015
AK Parti'den Konya çıkarması17 Aralık 2015
Paralel çetenin darbe girişimi!17 Aralık 2015
CHP’den Ceritoğlu’na ziyaret16 Aralık 2015
Çorum'un Yollarına Bakan Desteği16 Aralık 2015
CHP seçimini yaptı06 Aralık 2015
AK PARTİ'DE GÖREVLENDİRME DEĞİŞİKLİĞİ11 Kasım 2015
AK Partili kadın aday “Güne bol köpüklü Türk kahvesiyle başlarım”08 Kasım 2015
“BAŞBAKAN DAHİ ŞAŞIRDI”06 Kasım 2015
Şimdi sıra vaatlerin yerine getirilmesinde 02 Kasım 2015
ÇORUM, ‘AK PARTİ’ DEDİ02 Kasım 2015
ÖYLE ŞEYLER ANLATTI Kİ! 29 Ekim 2015
STK'LARDAN, AK PARTİ’YE TAM DESTEK28 Ekim 2015
"AKP’LİLER HALKA YALAN SÖYLÜYOR"25 Ekim 2015
Kafaları karıştıran karar!24 Ekim 2015
MHP'LİLER İDDİALI KONUŞTU22 Ekim 2015
BAHABEY, ESNAFINA TEŞEKKÜR21 Ekim 2015
CEYLAN, BU KEZ GENÇLERİ DİNLEDİ21 Ekim 2015
AKP ÇORUM’DA ŞOV YAPIYOR20 Ekim 2015
TOPÇUBAŞI, KARGI’YI ÇARŞI PAZAR GEZDİ19 Ekim 2015
MHP HÜKÜMETİ, ÇORUM’A NE YAPTI?19 Ekim 2015


Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum


 

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH