Ana Sayfa > Politika

Türkiye 15 Temmuz’da fetret devrine girdi
07 Nisan 2017
Bu haber 817 kez okundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, “Bahçeli’siz bir MHP, Erdoğansız bir Türkiye’de yeniden FETÖ’yü canlandırmak isteyenler, PKK ile yeniden el sıkışarak çok kültürlü demokratik cumhuriyet kurmak isteyenler ve dahi Turan coğrafyası yakın coğrafya Suriye Türklüğü bir tarafa bunları rüyasında bile görmek istemeyenler Türk siyasetinde yeniden sözcümü olacaklar. Buna müsaade mi edeceğiz” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, “Bahçeli’siz bir MHP, Erdoğansız bir Türkiye’de yeniden FETÖ’yü canlandırmak isteyenler, PKK ile yeniden el sıkışarak çok kültürlü demokratik cumhuriyet kurmak isteyenler ve dahi Turan coğrafyası yakın coğrafya Suriye Türklüğü bir tarafa bunları rüyasında bile görmek istemeyenler Türk siyasetinde yeniden sözcümü olacaklar. Buna müsaade mi edeceğiz” dedi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çorum Şubesi tarafından “15 Temmuz’dan 16 Nisan’a” konulu konferans düzenlendi. Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve davetliler katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan MHP Osmaniye milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir grup zihniyetin Türkiye’nin başını kaldırmasını istemediğini belirterek, “Tarihi coğrafyamızın bize verdiği sorumluluk ve büyük Türk milleti ailesi ne zaman devleti milleti bütünleşmişse, ne zaman millet devleti tesis etmişse ne zaman milletin devleti olmuşsa bir medeniyet üretmiş. Bu Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyetle nemalanıp buralara gelmiş. Cumhuriyetin içerisindeki odaklarda dar ölçekli bir Anadolu coğrafyasına 782 bin kilometreye sonraki Misak-ı Milli ile daraltmak istemiş. Başımızı kaldırıp Balkanlara, Suriye’ye, Musul’a, Kerkürk’e Turan coğrafyasına bizi baktırmamışlar. Hatta bugün Cumhuriyet Halk Partisinin içerisinde öyle bir zihniyet var ki istisna bir kısım arkadaşları dışarıda tutmak lazım. Türkiye cumhuriyeti devleti içinde büzülsün başını dışarıya kaldırmasın. El Bab’ta ne işi var. Suriye’de ne işi var. Turan’dan bahsedersen tüyleri diken diken oluyor. Ben tarihi coğrafyamın üzerinde var olan ruhları temsil ediyorsam devlet politikamı da buna uygun belirlemek zorundayım. Devlet politikamı belirlerken de o coğrafyalarda emelleri olanların benim kutup başı olmama müsaade etmemelerinden doğal bir şey olamaz. Benim kutup başı olmamam için FETÖ’yü de kalkıştırır. PKK’yı da kaldırır. DEAŞ’ı da besler.

Avrupa’da hayır kampanyası için Avrupa’da bu ülkenin Cumhurbaşkanının kafasına silah bile dayatır. Öyle bir zihniyette polemik yaşadık. O polemiğe mecliste cevap verdim. El bab konuşmam var. Benim bu açıklamam ve referandum sonrasındaki ‘evet’in ne anlama geldiği ifade etme açısından dinlerseniz iyi olur. Eğer bu manada Türk siyasetinde bir olumsuzluk Bahçelisiz bir MHP, Erdoğansız bir Türkiye’de yeniden FETÖ’yü canlandırmak isteyenler. PKK ile yeniden el sıkışarak çok kültürlü demokratik cumhuriyet kurmak isteyenler ve dahi Turan coğrafyası yakın coğrafya Suriye Türklüğü bir tarafa bunları rüyasında bile görmek istemeyenler Türk siyasetinde yeniden sözcümü olacaklar. Buna müsaade mi edeceğiz” diye konuştu.

Yeni sistem tek adamlık getirmiyor

Referandum sürecinde AK Parti ile birlikte hareket ettikleri ve ülkücülerin “düne kadar milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, bize ‘morg bekçisi’ diyenlerle bugün nasıl bir araya geleceğiz” yönünde sorular sorduğunu açıklayan Ersoy, bugün itibariyle bu kayıkçı kavgasıyla, nefis mücadelesine girdikleri an sadece kendilerinin değil aynı zamanda iktidarında büyük Türk milleti ailesini ve kendilerini taşıyan bu vatan coğrafyasını kaybetmek durumunda kalacaklarına dikkat çekti.

Yeni anayasa değişikliğiyle birlikte gündeme gelen tek adam tartışmalarına da değinen Ersoy, “Şimdi cumhurbaşkanı tek adam diyorlar, yasama-yürütme-yargı burada birleşti diyorlar. Eşini başkan yardımcısı yapar diyorlar. Bunların hepsini yapabilecek yetki şuanki 1982 anayasasında var. 1982 anayasasında hükümete başkanlık yapma, büyükelçi atamadan tutun en son Cumhurbaşkanlığı Kanununda ‘vatana ihanet dışında cumhurbaşkanı yargılanamaz’ ibaresi de 1991 yılında, bunun da tanımsızlığından kaynaklı tedavülden kaldırılmıştı. Cumhurbaşkanı aklınıza gelebilecek her türlü yetkiyi kullanabilecek durumda zaten. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde cumhurbaşkanı denetlenebilir, yargılanabilir, sadece vatana ihanet değil şahsi anlamda, siyasi anlamda herhangi bir hukuk dışı uygulama varsa orada da hesap verebilir hale getiriliyor. Burada mantık cumhurbaşkanının partisi mecliste çoğunluğu alır, kendisi de orada olur, yargı üyesinin geri kalanları da kendisi atar, kendisinin atadığı ile meclisin atadığı hepsi kendisinin olur.

Bu bir kere yargıçlara, hukuka örfe, milli birikime saygısızlıktır. İkincisi 17 Nisan sabahından itibaren bir ay içerisinde meclis 7 tane yüksek yargı üyesi, HSYK üyesi seçecek. Seçim yok da, bunu seçebilmek için de 330’u bulması lazım. 330’u bulabilmesi için de mecliste bir siyasi parti ile anlaşması lazım. 7 tane yüksek yargı üyesinin 2,3 4’ünü birine, birazını kendine vererek dağıtması lazım. Bir kere MHP ile yola çıkmışsa bu 330’u tamamlama noktasında yüksek yargıçları verirken de adaletiyle, vicdanıyla, ahlakıyla, vizyonuyla mütenasip yargıç adaylarını tespit etmesi, tespit ettiği yargıç üyelerinin de belli bir statü de olması ve buna da MHP’nin ‘evet’ demesi lazım. Nereden Tayyip Bey yargıyı tek başına dizayn ediyor? Hani nerede?. Bu akşamdan sabaha bir mesele. Adamlar halkı gulyabani gördükleri için, kendilerine seçilme hakkı ve hayali tanımadıkları için mecliste qeşin peşin yüzde 51’i alan cumhurbaşkanı mecliste 400 vekili alır anlayışını oldukları için özgüven duymuyorlar. Milleti memnun edebilir, devleti geleceğe taşırsa bunu alır. Bunu alması içinde 15 Temmuz’da emperyalizme kafa tutmuşsa devlet, o kafa tutmanın sonucunda yerli ve milli politika uygulamak zorunda. FETö ile, PKK ile iş tutan değil Diyarsakır’da megri megri söyleme zamanı geçti, Taksim’de Kızılay’da Mustafa Yıldızdoğan ile Türkiyem söyleme vakti” ifadelerini kullandı.

Devlet 15 Temmuz’da fetret devrine girdi

15 Temmuz darba girişimi ile birlikte devletin, fetret dönemine girdiğini ve halen de çıkamadığını belirten Ersoy, devletin kendi içerisinde yerli ve millilik noktasında kendini yenileme mecburiyetiyle karşı karşıya olduğunun altını çizdi.

Bunun için de güçlü, gücü merkeze alan bir iradenin olması gerektiğini aktaran Ersoy, “Hem devletin kendini yenilemesi ve normalleşmeye geçmesi, başta Türk Silahlı Kuvvetler olmak üzere hem de dış politikada Basra Körfezinden Akdeniz’e uzanan koridorda, Suriye’nin kuzeyinden kantonlaşma aldı başını götürüyor. El Bab operasyonu sınırımıza gelmişti. Mecbur kaldık. Ama Kobani duruyor. PKK, PYD 2-3 tane kantonlarında yarı düzenli ordu kurdu. Tehlike burnumuzun dibinde.Bizim hem İŞİD ile hem PKK-PYD ile hem FETÖ ile mücadele etmemiz için güçlü, yerli, samimi, bu meseleleri bilen bir iradeye ihtiyacımız var. Bu iradenin ne olacağına elbette millet karar verecek ama referandumda çıkacak olan sonuç bu iradenin olmakla olmamak arasındaki bir sonuçtur. Bizim ‘devlet için evet, millet için evet, cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet” deyişimizin perde arkası bu. Bizim için şahısların ismi mevzu bahis bile değil. Biz ‘önce ülkem sonra partim ve ben’ diyen bir kültürün sahici çocuklarıyız” şeklinde konuştu.

Milletin devlet olması için MHP’nin aldığı inisiyatifler var

Milletin devlet olması için MHP’nin aldığı inisiyatifler olduğunu dile getiren Ersoy, “Bugün yeni bir insiyatif alıyor. Birincisi devletteki çift başlılığı ortadan kaldıracak. İkincisi de çözülme ve çökünce halinde bir fetret dönemi yaşayan bu devletin, bu kanamayı daha az hasarla götürebilmesi için hem dışarıya karşı hem de bahsettiğim dinamiklere karşı yerli ve milli bir insiyatife ihtiyacı var. Bu insiyatif de yüzde 51’in desteğini alan, yüzde 51 ile temsil noktasında olan, dışarıdan müdahale edilerek hükümetleri yıktırmayacak bir irade olacak. Bu yeni sistem nihai karar değil, yenilenebilir, yarınlar da yeniden tartışılabilir.Ama şuan yaşananlardan dolayı bir zaruret var” diye konuştu.

Türkiye’yi Suriyeleştirmek için 15 Temmuz’da düğmeye basıldı

Türkiye Suriyeleştirmek, Türkiye Iraklaştırmak, bir darbeden çok bir kalkışma, terör faaliyeti, iç savaş planlayanların 15 Temmuzda darbe girişiminde bulunduğuna dikkat çeken Ersoy, “Bunu yapanlar akıl oyunlarını yaparken acaba sadece başarı endeksli mi yaptılar, yoksa bunların B, C, D planları ne, ‘başarısız olursak ne yapacağız’ sorusuna sizce cevap arayıp, hazırlık yapmadılar mı? İşte bu sorunun cevabı bundan sonraki süreç ve referandumla ilgili. 11 Ekim 2016 tarihinde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin aldığı insiyatifle ilgiliydi. Fiili durumun hukukileştirilmesi, devletin geleceği, kendini sağlıklı tanıması, milletin çocuklarının sağlıklı bir devlette yaşayabilmesi için bu anlayışla mücadele etme ve emperyalizme kafa tutabilmek için bir sistem değişikliğine ihtiyaç vardı. Çünkü bu sistem değişikliği problemi sadece FETÖ kalkışmasıyla ortaya çıkmadı. FETÖ kalkışması bu sistem rahatsızlığının bir sonucuydu ve geleceği kurgulama noktasında MHP liderinin aldığı insiyatif bunu sağlıklı temeller üzerine oturtmak istedi” ifadelerini kullandı.

Eğer birbirimizi sevmezsek birileri bu toprağa hepimizi gömecek

Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve TEPAV Danışmanı Prof. Dr. Hilmi Demir ise, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, “Eğer birbirimizi sevmezsek birileri hepimizi bu toprağa gömecek” dedi. Fethullahçı Terör Örgütü’nün milli ve yerel olmadığını, Her ne kadar milli ve yerel kabul edilse de kökleri bu topraklarda varsayılsa da aslında FETÖ denilen örgütün özellikle 1990 yıllarından itibaren küresel güç odaklarının güdümüne girdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Hilmi Demir, örgütün dünyanın bir çok yerinde kurmuş oldukları okulla bu küresel işbirlikçilerinin ister istemez kılıcını sallamaya başladığına vurgu yaptı.

Herhangi bir dini cemaat veya örgüt ekmeğini bu ülkeden yiyip işbirliğini küresel çeteyle birlikte tutuyorsa o örgüte karşı baştan itirazı olduğunu dile getiren Demir, “Çünkü şunu unutmamak lazım milli ve yerel olmak sadece bu topraklarını ekmeğini yemek anlamına gelmiyor. Milli ve yerel olmak aynı zamanda bu toprakların kalbini ve ruhunu da tanımak anlamına geliyor. Bu örgütün en büyük özelli milli ve yerel sermayeyi insan gücü ve para kaynağını küresel aktörlerle birlikte daha üst bir akılın emri altında ve küresel dünya ölçeğinde başka bir oyuncunun özellikle de bu oyuncu anlıyoruz ki bugün ABD onun istediği şekilde bir aktör haline getirmekti. FETÖ lideri bir kitabının adına prizma demiş. Prizma bütün masonik ve ezoretik örgütlerin en güçlü sembollerinden birisi. Bunlar başan masonik ve ezoterik simgeleri kullanmayı alışkanlık haline getirmiş ancak biz bunu fark edemedik. Kullandığı sitenin ismine de dikkatinizi çekiyorum ve bunu iyi inceleyin. Kul hakkı yiyorlardı. Dini kul hakkı yemek için kullanan bir cemaat ve tarikat gördünüzmü ben görmedim. Ama bunlar kul hakkı yiyorlardı. Pislikle abdest alınmaz. Pis suyla abdest alınmaz. Bu yapının kullandıkları hiçbir araç meşru değildi hepsi gayrı meşru idi. FETÖ üyeleri çok iyi şekilde takiyye yapıyordu. Olmadıkları gibi görmüyorlardı. Solcu ile solcu, Yahudi ile Yahudi, Hıristiyan ile Hıristiyan oluyorlardı ama olmadıkları, girmedikleri bir post vardı oda asla ülkücü olmuyorlardı. Eğer birisinin kanında gerçekten ülkücü düşmanlığı hastalık haline gelmişse kripto FETÖ’cüdür. Gıpti idi. Dünyalık hiçbir şey istemedi. Hiçbir şeyi de yoktu. Dünyalık istemiyorum insandan korkarım. Dünyalık istemiyorsun televizyonların var. Futbola el atmış., dünyayı istemiyor. Medyaya el atmış. Dünyayı istemiyor bankacılığa, eğitime el atmış. Ama benim değil ki cemaatin. Bütün bunlar aslında bizim gelenekte karşılaşmadığımız görmediğimiz bir şeydir. Düpedüz din ticaret yapıyorlardı. Din alıp satıyorlardı. Alıp sattığınız şey sizin değildir. Din kisve idi, maske idi. Bunun altında yatan unsur dünyevi iktidar kurmak ve iktidarını bütün dünya hakimiyetine yaymaktı” dedi.

FETÖ gibi yapıların olmaması için yapılması gerekenler hakkında da açıklama da bulunan Demir, “Bir daha bu örgütlerin olmaması için ne yapmalıyız. Asıl bence önemli olan bu., bu dersi çıkarmak zorudnayız. Birincisi dininiz için aklınızı kire vermeyeceksiniz. Aklınızı tatile göndermeyeceksiniz. Din demek aklınızı biryerlere bağlamak değildir. Din ve dinin aslı o Allah’ın verdiği yeteneği sürekli kullanmak. Allahın verdiği o nimeti kullanmak zorundasınız. Onu kullanmazsanız nimeti küfran olur. Aklını kullanmayan kafir olur. FETÖ gibi yapıların bir daha çıkmasını istemiyorsanız. Bu çocuklara bu modern cemaatlerin, tarikatların din ticareti yerine Ehl-i Sünnet geleneğini hakkıyla öğretmek zorundayız. Önce bizim yapmamız lazım bunu” diye konuştu.

Bugün birbirimize hakkımızı helal etme zamanı

“Bugün birbirimize hakkımızı helal etme zamanı diyen” Demir, konuşmasında şunları kaydetti: “Vatan sevgisi imandandır. Yerel ve milli olmanın en muteber kaynağı bu ilkenin kalplerimize kazınmış olması lazımdır. Mevlana’nın dediği gibi “bu coğrafyanın çocuklarının bir ayağı bu coğrafyaya basmalı ayakları sabit olmalı ama öbür ayaklarıyla tüm dünyayı dolaşmalı” Eğer ayağınızın birisi sabit değil ise ayağınızın altı kayar. FETÖ gibi yapıların en temel özelli ayakları bu topraklara basmıyordu. Vatan sevgisini unutturmuşlardı bize. Vatansızlık dini cemaatleri küresel çetelerin maşası yapar. Ne olursa olsun bu topağın çocuklarına vatan sevgisini iman gibi öğretmek zorundayız. Eğer vatan sevgisi olmazsa 15 Temmuz’da sokağa çıkan çocuklar olmazdı. 15 Temmuz’da sokağa çıkan bu gençler olmazdı. Vatan mdcwsms imandan olan insanlar 15 Temmuz’da kökleri dışarıda olan bu çeteye direndiler ülkeyi elim bir faciadan kurtardılar. Vatan sevgisi gerçekten imandanmış. Vatanını imanını gibi sevenler asla yılmaz ve dönmezlermiş. İyi ki onlar var. Tarık Bin Ziyad’dan Sultan Alparslan’a, Gazi Mustafa Kemal’den Ömer Halis Demir’e bu bir ruhtur.

Anadolu’yu Anadolu yapan ruhtur. 15 Temmuz’da Anadolu ruhu yeniden dirildi. Yeniden ayağa kalktı. Bu ruh bu ülkeyi yeniden nasıl inşa edecek. O inşa ederken bu çetenin aramıza soktuğu nifak ve birbirimize karşı düşmanlığı öldürme zamanı. Birbirimizle kucaklaşma, sevme zamanı. Dün ne oldu sorusunu bırakıp geleceği nasıl inşa ederiz zamanı. Onun cevabı 16 Nisan’da çıkacak. Bugün birbirimize hakkımızı helal etme zamanı. Ben hakkımı helal ediyorum. Ruhlarınız teselli bulsun. Ruhlarınız acıyor. Çok acıyor ama eminim. Birbirimizle kucaklaşır sevmeyi öğrenirsek geleceğe çok iyi bakabiliriz.

Ülkücü hareketin önde gelen liderlerinden Galip Erdem ağbimiz ülkücü hareketin en büyük özelliğidir birde birbirimizi sevmeyi öğrenebilsek. Şimdi yalnızca ülkücü hareket değil bu ülkenin 80 milyon birbirinizi sevmek zorunda. Eğer birbirimizi sevmezsek birileri hepimizi bu toprağa gömecek. Kimseyi ayırmayacak. Vakit kucaklaşma ve birbirimize sevme zamanıdır. Umarım, 16 Nisan’dan sonra bu millet için devlet için yeni bir diriliş başlar.”Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Politika Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'de başkan aday adayları mülakata alındı21 Ekim 2018
Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmiştir21 Ekim 2018
Kaynar: Çiftçimizin mağduriyeti giderilmeli20 Ekim 2018
Türksal ve Bek İl Genel Meclis'e aday adayı19 Ekim 2018
Çorum MHP teşkilatı Ankara'ya çıkarma yaptı19 Ekim 2018
Başkan Dursun Uzunca tekrar aday oldu18 Ekim 2018
Belediye başkanlığı için ilk aday CHP'den18 Ekim 2018
Bayat teşkilatı Erdoğan ile bir araya geldi17 Ekim 2018
CHP yerel seçimleri masaya yatırdı15 Ekim 2018
MHP yerel seçimlerde iddialı10 Ekim 2018
İç ve dış odaklar boş durmuyor05 Ekim 2018
Milli güvenliğimizi her şartta koruyacağız04 Ekim 2018
CHP'de adaylık süreci başladı02 Ekim 2018
Karadağ esnafın sorunlarını dinledi20 Eylül 2018
CHP yerel seçimi masaya yatırdı19 Eylül 2018
Vekiller görüştü bakan talimatı verdi18 Eylül 2018
Karadağ, Erdoğan'a vatandaşların taleplerini iletti15 Eylül 2018
Özsaçmacı yeniden il başkanı oldu14 Eylül 2018
12 Eylül Türk demokrasi tarihinde kara bir leke12 Eylül 2018
CHP'li heyet STK'ları bilgilendiriyor12 Eylül 2018
AK Parti Çorum'da irtibat bürosu açtı12 Eylül 2018
CHP ekonomik kriz için STK'lara dosya sundu 11 Eylül 2018
Kaynar: Af teklifimizin sonuna kadar arkasındayız07 Eylül 2018
Ceylan, Bakan Gül ile yatırımları görüştü06 Eylül 2018
İl Genel'deki tartışma tatlıya bağlandı06 Eylül 2018
Teşkilatlarımızla uyum içinde çalışıyoruz06 Eylül 2018
CHP yerel seçimi Çorum'da masaya yatırdı03 Eylül 2018
İYİ Parti İl yönetimi istifa etti03 Eylül 2018
Karadağ muhtarları dinledi31 Ağustos 2018
Ceylan muhtarlarla bir araya geldi30 Ağustos 2018
CHP'den 12 değil 2 kişi istifa etti28 Ağustos 2018
Kavuncu ve Karadağ'dan MHP'ye teşekkür14 Ağustos 2018
Kaynar: döviz silahı bu millete işlemez13 Ağustos 2018
Çorum AK Parti Temmuz ayı birincisi08 Ağustos 2018
Döviz silahını çekenler mağlup olacak06 Ağustos 2018
Ceylan her fırsatta esnafın yanında01 Ağustos 2018
Ceylan'dan Mecitözü'ne Toki müjdesi25 Temmuz 2018
Milletvekili Ceylan'dan muhtarlara söz24 Temmuz 2018
Esnaftan Ceylan ve Karadağ'a teşekkür22 Temmuz 2018
Artık yatırımlar bürokrasiye takılmayacak17 Temmuz 2018
Karadağ'dan esnafa ve vatandaşa teşekkür16 Temmuz 2018
Erdoğan, Karadağ'ı tebrik etti10 Temmuz 2018
Ceylan ve Karadağ'dan önemli açıklamalar06 Temmuz 2018
Ataş Çorum halkına teşekkür etti05 Temmuz 2018
AK Parti Milletvekilleri mazbatalarını aldı30 Haziran 2018
MHP kendisine biçilen kefeni yırttı26 Haziran 2018
Murat Yıldırım milletvekili seçilemedi25 Haziran 2018
Çorum'da AK Parti 3, CHP 1 vekil çıkardı24 Haziran 2018
Ekonomide yapısal reformlar yapılacak22 Haziran 2018
Karadağ'dan ilçelere çıkarma22 Haziran 2018
CHP Lozanevlerde halkla buluştu22 Haziran 2018
Osmancık'ta AK Parti coşkusu22 Haziran 2018
Üniversite giriş sınavı kalkacak21 Haziran 2018
MHP Çorum'da makus talihini yenecek20 Haziran 2018
Ceylan Uğur Mumcu esnafıyla kuçaklaştı20 Haziran 2018
CHP'liler Albayrak esnafını gezdi20 Haziran 2018
Esnaf sofrasında bir araya geldiler20 Haziran 2018
MHP'den sağlık çalışanlarına yıpranma payı20 Haziran 2018
Nakliyeci esnafına vergisiz akaryakıt sözü19 Haziran 2018
CHP Milönü'de esnafı dinledi19 Haziran 2018
Aras: Esnafla omuz omuzayız18 Haziran 2018
MHP'ye karşı oynanan oyunları millet bozacak18 Haziran 2018
Ceylan ilçelerde halkla bir araya geldi17 Haziran 2018
Girmedik kapı sıkmadık el bırakmıyor17 Haziran 2018
Çorum sanayi hamlesi istiyor16 Haziran 2018
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı14 Haziran 2018
MHP ile kamu çalışanlarının yüzü gülecek13 Haziran 2018
Ceylan, yatırımları inceliyor13 Haziran 2018
Gazilere daha iyi koşullar sunulacak13 Haziran 2018
Cumhur ittifakı ilhamını Yenikapı'dan alıyor12 Haziran 2018
Alaca'da adaylar destek istedi10 Haziran 2018
Seçimler düzmece anketlerle kazanılmaz10 Haziran 2018
Karadağ gençlerden destek istedi10 Haziran 2018
MHP varsa Türkiye teminat altındadır10 Haziran 2018
MHP her geçen gün yükseliyor07 Haziran 2018
CHP Uğurludağ'da destek aradı07 Haziran 2018
Ceylan'dan sürpriz ziyaret06 Haziran 2018
Aras'tan kamu çalışanlarına emeklilik desteği06 Haziran 2018
CHP köy köy gezerek destek istiyor06 Haziran 2018
Çorum için var gücümle çalışacağım 05 Haziran 2018
CHP Ortaköy'den destek istedi05 Haziran 2018
5 bin 400'e yakın konut yaptık05 Haziran 2018
Hedef göç vermeyen bir Çorum05 Haziran 2018
Asgari ücretten vergi alınmayacak04 Haziran 2018
AK Parti Çorum SKM ilk sırada yer aldı04 Haziran 2018
Milletin refahı her şeyden önce gelir04 Haziran 2018
Girmedik kapı sıkmadık el bırakmadı03 Haziran 2018
Aras'a İskilip'te sevgi seli01 Haziran 2018
Karadağ orucunu iftar çadırında açtı31 Mayıs 2018
Karadağ'dan ek gösterge açıklaması27 Mayıs 2018
CHP lideri 31 Mayıs'ta Çorum'da24 Mayıs 2018
Aras'tan çarşı pazar turu23 Mayıs 2018
Karapıçak seçim çalışmalarına hız verdi23 Mayıs 2018
CHP'de Hasan Eray Tüfekçi dönemi23 Mayıs 2018
Ceylan davul zurnayla karşılandı22 Mayıs 2018
İYİ Parti'de Arslan liste başı21 Mayıs 2018
AK Parti'de liste belli oldu21 Mayıs 2018
CHP'de milletvekili sıralaması belli oldu21 Mayıs 2018
Siyasi partiler seçim güvenliği için toplandı19 Mayıs 2018
MHP'nin Çorum adayları belli oldu18 Mayıs 2018
Meral Akşener 26 Mayıs'ta Çorum'a geliyor16 Mayıs 2018
CHP'nin Cumhur adayı 17 Mayıs'ta Çorum'da12 Mayıs 2018
Tufan Köse CHP'ye geri dönüyor10 Mayıs 2018
Vekil Adayı Akdağ’dan genel başkanlara ziyaret09 Mayıs 2018
MHP İl Başkanı Arslan Kaynar oldu07 Mayıs 2018
Bıyıkoğlu, CHP'den aday adayı oldu07 Mayıs 2018
Karadağ başkanlarla seçimi görüştü04 Mayıs 2018
AK Parti'ye aday adaylığı için 39 başvuru03 Mayıs 2018
AK Parti'de adaylık başvurusu uzatıldı29 Nisan 2018
Solmaz adaylığını açıkladı29 Nisan 2018
Uslu Uğurludağ'da yatırımları inceledi27 Nisan 2018
Kim hangi partiden aday oldu?27 Nisan 2018
Kılıç ve Tahtasız Meclis üyeliğinden istifa etti26 Nisan 2018
İmal MHP'den aday olduğunu açıkladı24 Nisan 2018
En büyük güç gençlerimiz24 Nisan 2018
Tufan Köse İYİ Parti'ye geçti22 Nisan 2018
Uslu: Seçimlere hazırız19 Nisan 2018
AK Parti Çorum teşkilatı iyi bir yerde19 Nisan 2018
Çorum’a 8 uzman hekim atanacak17 Nisan 2018
Sadece Türk bayrakları ile alanda olacağız04 Nisan 2018
Karadağ, şehit babasını Erdoğan ile görüştürdü01 Nisan 2018
Kılıçdaroğlu'ndan Çorum'a havaalanı sözü!20 Mart 2018
Vahapoğlu Bahçeli'nin A Takımı'nda20 Mart 2018
Başkan Karadağ esnaf ile bir arada16 Mart 2018
Bekir Özsaçmacı güven tazeledi11 Mart 2018
Moral vermek için gittik, moralle döndük05 Mart 2018
Yeniden güçlü bir şekilde tarih yazacağız01 Mart 2018
Başkan Karadağ'a Osmanlı Tuğrası 28 Şubat 2018
CHP'den komutana nezaket ziyareti27 Şubat 2018
CHP'liler meydan parkta eylem yaptı23 Şubat 2018
Bakan Zeybekçi Çorum'da kongreye katılacak16 Şubat 2018
MHP'den Gül'e hayırlı olsun ziyareti15 Şubat 2018
AK Parti'de ilçe koordinatörleri belli oldu13 Şubat 2018
Vatan için tek yumruk ve tek vücut olmalıyız12 Şubat 2018
İYİ Parti'de Eker'in yerine Yetik geldi12 Şubat 2018
AK Parti'de görev dağılımı yapıldı10 Şubat 2018
Uslu yeniden Kültür ve Sanat Yayın üyesi 09 Şubat 2018
CHP, Külcü'yü savundu31 Ocak 2018
Mehmet Karadağ yeniden il başkanı28 Ocak 2018
Meral Akşener Çorum'a gelecek27 Ocak 2018
AK Parti Gençlik Kolları'na Temur getirildi25 Ocak 2018
AK Kadınlar değerlendirme yaptı22 Ocak 2018
AK Parti Karakeçili Teşkilatı kan bağışında bulundu14 Ocak 2018
İYİ Parti Çorum teşkilatı belli oldu11 Ocak 2018
CHP'de Ali Rıza Suludere dönemi06 Ocak 2018
Ceylan Malatya'da kongre yönetti01 Ocak 2018
AK kadınlarda ilçeler tamamlandı21 Aralık 2017
Eker, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu14 Aralık 2017
Kalender CHP'nin yeni Merkez İlçe Başkanı10 Aralık 2017
Karadağ geleneği bozmadı01 Aralık 2017
Kalender yoğun tempoda çalışıyor01 Aralık 2017
Eski başkanlardan Bahçeli'ye destek21 Kasım 2017
İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı oldu16 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan'a bir görev daha14 Kasım 2017
Uslu 5. kez İdare Amiri seçildi14 Kasım 2017
Ceylan'ın esnaf ziyaretleri devam ediyor06 Kasım 2017
Geldi, Çorum'da belediyeleri gezdi05 Kasım 2017
Ceylan esnafla bir araya geldi04 Kasım 2017
Çorum AK Parti Türkiye 3.sü oldu03 Kasım 2017
Ünlü, İYİ Parti'yi eleştirdi01 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan esnafla istişare yaptı30 Ekim 2017
Cumhuriyet egemenliğin sembolüdür28 Ekim 2017
Osmancık AK Parti'de Tökel ile devam23 Ekim 2017
Bahçeli'yi Çorum'a davet ettiler20 Ekim 2017
AK Parti'de ilçe mülakatları başladı08 Ekim 2017
5 ilçenin başkan adayı belli oldu08 Ekim 2017
Başbakan Binali Yıldırım Çorum'da28 Eylül 2017
AK Parti'de Başbakan Yıldırım seferberliği27 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım 28 Eylül'de Çorum'da24 Eylül 2017
Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da çiçeklerle karşılandı19 Eylül 2017
Uğurludağ Torun ile devam dedi18 Eylül 2017
AK Parti Dodurga'da Uysal yeniden seçildi18 Eylül 2017
Alaca'da Halil İbrahim Şaltu dönemi17 Eylül 2017
CHP Lideri Çorum'a geliyor17 Eylül 2017
12 Eylül Türkiye tarihinde kara bir leke11 Eylül 2017
3 ilçe teşkilatına atama yapıldı13 Temmuz 2017
Hain girişimlere bundan sonra asla fırsat verilmeyecek11 Temmuz 2017
Bayramlarda kardeşlik ve dostluk duyguları pekişsin24 Haziran 2017
Aras, CHP'yi sert bir dille eleştirdi16 Haziran 2017
Mehmet Akif Aras güven tazeledi12 Haziran 2017
Karadağ, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi02 Haziran 2017
MHP'li Onan mazbatasını aldı08 Mayıs 2017
Karadağ: Başarının mimarı kadın kolları22 Nisan 2017
Karadağ, oyunu Kocatepe İlkokulu'nda kullandı16 Nisan 2017
Onan: FETÖ tahliyeleri vatandaşları şaşırtıyor13 Nisan 2017
MHP'den Ortaköy'de Referandum Çalışması09 Nisan 2017
Karadağ: Kadın girişimcilerin yanındayız06 Nisan 2017
Ceylan kamyonculardan destek istedi03 Nisan 2017
Başkanlık Sistemi Türkiye'nin Hangi Sorununu Çözecek?02 Nisan 2017
Karadağ sanayi esnafından Evet istedi02 Nisan 2017
MHP Alparslan Türkeş'i anacak01 Nisan 2017
Son zamanlarda sağlıkta büyük atılımlar yaptık28 Mart 2017
Milletvekili Ceylan'a Laçin'de sevgi seli27 Mart 2017
Sandıkları ‘Evet’ oylarıyla taçlandıracağız23 Mart 2017
Muharrem İnce Çorum'da halka hitap etti22 Mart 2017
Ceylan'a Modena'da yoğun ilgi13 Mart 2017
Ceylan, gurbetçilerle bir araya geldi11 Mart 2017
Çorum Milletvekili Ceylan İtalya'da10 Mart 2017
Bozdağ: Hiç kimse güçlü bir Türkiye istemiyor08 Mart 2017
Siyasilerden Referandum Öncesi Centilmenlik Anlaşması07 Mart 2017
AK Partililer salona sığmadı05 Mart 2017
Mecitözü Referanduma Hazırlanıyor05 Mart 2017
MHP Çorum'da Referandum Startını Verdi04 Mart 2017
Her zaman esnafımızın yanındayız21 Şubat 2017
Çeritoğlu Referandum Çalışmalarına Start Verdi10 Şubat 2017
Ceylan'dan, MHP'li eski yöneticilere ziyaret08 Şubat 2017
AK Parti Çorum Teşkilatı Genel Merkezi ziyaret etti08 Şubat 2017
Ceylan, Sel Sokak Esnafı ile Görüştü03 Şubat 2017
AK Parti Teşkilatları Referanduma Hazır01 Şubat 2017
Ceylan esnafların istek ve şikayetlerini dinledi30 Ocak 2017
Çorum Teşkilatı 81 ilde örnek model gösterildi20 Ocak 2017
Akif Aras: Esnaf Umutsuzluğa Düştü18 Ocak 2017
‘Sorunları Çözmek İçin Çalışıyoruz’05 Ocak 2017
AK Parti’de 2017’nin İlk Toplantısı Yapıldı05 Ocak 2017
Uslu, TBMM Güvenlik Tedbirlerini Değerlendirdi04 Ocak 2017
Kargı’dan Uslu’ya Yatırımlar İçin Teşekkür04 Ocak 2017
‘Ülkücülerin İçinden Hiç Bir Zaman Hain Çıkmadı’01 Ocak 2017
‘Aramızda Engel Yok’01 Ocak 2017
“2017 Türkiye’nin Ayağa Kalkma Yılı Olmalıdır”01 Ocak 2017
“Allah Katında Hak Din İslam’dır”31 Aralık 2016
TBMM Başkanı Kahraman Hastaneye Kaldırıldı30 Aralık 2016
AK Parti’den Şehit Ailesine Ziyaret30 Aralık 2016
‘İstiklal Marşı Milletimizin Kalbinde Asılı Kalacaktır’27 Aralık 2016
‘Dizeleri Bu Millete Moral ve Güç Kaynağı Olmuştur’27 Aralık 2016
'Milletin Kudret ve Azametini Gösterelim'26 Aralık 2016
‘Vatandaşa Borcumuzu Hizmet Olarak Ödüyoruz’23 Aralık 2016
‘Gönüllerimiz ve Dualarımız Mehmetçiklere’22 Aralık 2016
AK Kadınlar Halep’e Duyarsız Kalmadı22 Aralık 2016
‘Batının Oyunlarına Karşı Uyanık Olalım’21 Aralık 2016
‘Partiye Emek Vermiş İnsanlardan İstifade Edeceğiz’21 Aralık 2016
Başkan Külcü’den Muhsin-i Tavır Derneği’ne Ziyaret21 Aralık 2016
‘Saldırıyı Kınıyoruz’18 Aralık 2016
‘Toplumu Birbirine Düşürmek İstiyorlar’18 Aralık 2016
‘Bugünleri Aşmalıyız,Zulmeti Yenmeliyiz’18 Aralık 2016
Ceritoğlu, 10.Yıl Programına Katıldı16 Aralık 2016
AK Parti Merkez İlçe Yönetimi Belli Oldu15 Aralık 2016
İl Başkanları’ndan Teröre Ortak Tavır15 Aralık 2016
MHP’li Kadınlardan Şehitler İçin Mevlit15 Aralık 2016
İmal, ‘Ülkücü Canını Vatana Vermekten Çekinmez”14 Aralık 2016
Bayan Milletvekillerinden Gazi Derya Ovacıklı’ya Ziyaret13 Aralık 2016
CHP’den, Başpınar Köylülerine Ziyaret13 Aralık 2016
Aras, ‘Ekonomiye Katkı Sunmaya Hazırız’13 Aralık 2016
‘Kansızlar Darağacında Sallandırılmalıdır’12 Aralık 2016
Bakan Kılıç ve Ceritoğlu’ndan Anlamlı Ziyaret12 Aralık 2016
Akar, ‘Köyleri Yaşanabilir Hale Getireceğiz’10 Aralık 2016
AK Parti Gençlik Kolları Yönetimi Belli Oldu10 Aralık 2016
Başkanlar İstişare Yaptı08 Aralık 2016
‘Ceritoğlu, Çok Çalışan Bir Vekilimizdir’05 Aralık 2016
Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi, MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.02 Aralık 2016
İskilip Heyeti Uslu’yu Ziyaret Etti02 Aralık 2016 
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum


 

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH