Ana Sayfa > Eğitim

ÇORUM'UN GURURU OLDU
Flaş Haber
22 Ağustos 2015
Bu haber 1222 kez okundu
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektörlük binasında basın mensupları ile bir araya geldi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
    
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektörlük binasında basın mensupları ile bir araya geldi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık’ın da katıldığı toplantı da Rektör Alkan,  üniversite de yapılan yatırımlar, Kuzey ve güney kampüsü ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı yeni kayıt dönemi hakkında bilgiler verdi.
Artık Hitit’te hangi bölüm açılacağının konuşulmaya başlandığını kaydeden Alkan, “Kısa zaman da çok işler kat ettik. Artık, çiftçisiyle, esnafıyla, iş adamıyla iş yapar hale geldik. Bu çok önemlidir” dedi.
Kuruluşundan itibaren geçen 9 yıllık bir süre içerisinde Çorum’un göz bebeği kurumlarından birisi olan Hitit Üniversitesi’nin, fiziki altyapısını iyileştirme çalışmalarını hızla sürdüğünü kaydeden Alkan, “Bununla birlikte, akademik ve eğitim için gerekli çalışmaları da tüm hızıyla yerine getirmeye çalışmaktadır. Hitit Üniversitesinin yıllar sonrasının köklü bir üniversitesine dönüşmesinin ancak bugünden atılacak sağlam adımlarla gerçekleşeceğine olan inancımız, bizlerin bu başlangıç döneminde büyük atılımlar yapmamızı zorunlu kılmaktadır” dedi.
 
4 YILDA ÇOK ÖNEMLİ
AŞAMALAR KATETTİK
Kampüs çalışmaları hakkında da bilgi veren Alkan, “2011 Yılında başlatılan kampüs çalışmalarında öncelikle üniversitemizin gelişimi kısa, orta ve uzun süreli hedefleri dikkate alınarak arazi planlaması yapılmıştır. Yapılan değerlendirmeler ışığında 2011’de başlatılan kampüs çalışmaları çerçevesinde geçen 4 yılda çok önemli aşamalar kat edilmiş, satın alma, kamulaştırma ve tahsis işlemleri ile oldukça kısa bir sürede tamamlanmıştır. İlimizin kuzey doğu bölgesinde yer alan ve Kuzey Kampüsü adı verilen bölge ile şehrin güneybatı bölgesinde yer alan ve Güney Kampüsü adı verilen bölgelerden oluşan iki ayrı kampüs alanı belirlenmiştir” dedi.
 
GÜNEY KAMPÜSÜ
SAĞLIK KAMPÜSÜDÜR
Güney Kampüsü’nün ağırlıklı olarak Sağlık Kampüsü olarak tasarlandığını kaydeden Alkan,
“Yaklaşık 470.000 metre karelik Güney Kampüsünde imar planı çalışmaları tamamlanmış olup; master plan ile altyapı ve üstyapı proje çalışmaları devam etmektedir. Söz konusu kampüs ağırlıklı olarak Sağlık Kampüsü olarak tasarlanmaktadır” diye konuştu.
Kuzey Kampüsünün ise acilen ihtiyaç duyulan bölge, orta vadede değerlendirilecek bölge ve uzun vadede değerlendirilecek bölge olmak üzere 3 etaptan oluştuğuna dikkat çeken Alkan, şöyle devam etti:
 
3 BİN KİŞİLİK CAMİİ
Kuzey Kampüsü içerisinde yer alacak olan üniversite camiinin ödeneğinin merkezi bütçeden karşılanamaması nedeniyle, camiinin yapımı da 2. Etap kapsamına alınmıştır. Toplam 3.186m2 kapalı alana sahip olacak camide, kapalı ve açık alanda aynı anda 2.500-3.000 kişi ibadet edebilecektir.
 
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Binası idari ve derslik olmak üzere iki bloktan oluşmakta olup, 20.200m2 kapalı alana sahiptir. Projede 68 akademik personel odası ve 31 adet amfi bulunmaktadır. 2018’de tamamlanması planlanan inşaatın gerçekleşme oranı yüzde 1.09’dur.
 
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İlahiyat Fakültesi Binası idari ve derslik olmak üzere iki bloktan oluşmaktadır. Toplam 18.400m2 kapalı alanda 63 akademik personel odası, 10 adet amfi ve 24 adet derslik yer alacaktır. 2018’de tamamlanması planlanan binanın gerçekleşme oranı yüzde 28.48’dir.
 
MERKEZ YEMEKHANE
Merkez Yemekhane Binası toplam 8.500m2 kapalı alana sahip olup, tamamlandığında aynı anda 3000 kişiye hizmet verebilecektir. 2017 yılında tamamlanacak binanın fiziki gerçekleşme oranı yüzde 16.07’dir.
 
SPOR SALONU
Toplam 400 seyirci kapasitesine ve 8.600m2 kapalı alana sahip bina, bir ana ve iki küçük salondan oluşmaktadır. Ana salon, Avrupa standartlarına uygun ve dünya şampiyonluğu karşılaşmaları yapılması amacıyla minimum 30mx50m ebatlarında h=15m olarak planlanmıştır. 2016 yılında tamamlanarak Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılacak 2016 yılı 12. Dünya Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’na yetiştirilmesi planlanan binanın fiziki gerçekleşme oranı yüzde 24.89’dur.
 
SUNGURLU MESLEK YÜKSEKOKULU
 I. Etap yapım işi kapsamında inşaatına başlanan ve 9.350m2 kapalı alana sahip olacak olan binanın fiziki gerçekleşme oranı yüzde 48.80’dir.
 
MESLEK YÜKSEKOKULU – İDARİ BİNA
İnşaat işleri tamamlandığında 17.292m2 kapalı alana sahip olacak olan Meslek Yüksekokulu olup, ek binaların fiziki gerçekleşme oranı yüzde 86.84’dür.
 
MERKEZİ ARAŞTIRMA LABORATUVARI (HÜBTUAM)
Toplam 7.360m2 kapalı alana sahip Üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarı tamamlanarak hizmete açılmıştır.
 
TEKNOPARK VE KULUÇKA MERKEZİ
5.229m2 toplam kapalı alana sahip Teknopark ve Kuluçka Merkezi inşaatı tamamlanmıştır.
 
ALACA AVNİ ÇELİK MESLEK YÜKSEKOKULU
7.600m2 Toplam kapalı alana sahip Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu binası inşaatının yapımı SİMPAŞ Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. tarafından tamamlanmıştır.” 

4 YILDA YÜZDE 95’LİK BİR ARTIŞ 
  
Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda Alkan, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı hakkında bilgiler verdi.
2010 yılında 321 olan akademik personel sayısının bugün itibariyle 225’i öğretim üyesi olmak üzere toplamda 539’a, 208 olan idari personel sayısının ise 349’a ulaştığını kaydeden Alkan,  öğretim elemanlarının 11’inin de yabancı uyruklu olduğunu kaydetti.
 
ÖĞRETİM ÜYESİ İHTİYACIMIZI KARŞILANACAK
Nitelikli öğretim üyesi yetiştirmek amacıyla 2010 yılında hayata geçirilen Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında lisansüstü eğitim öğretim görmek amacıyla Hitit Üniversite adına gönderilen 87 araştırma görevlisinin eğitimlerini tamamladıklarında, özellikle öğretim elemanı temininde güçlük çekilen alanlarda öğretim üyesi ihtiyaçlarının  karşılanacağını kaydeden Alkan, “Yurt dışı destekler kapsamında Üniversitemizde görev yapan öğretim elemanlarına kısa süreli olarak uluslararası bilimsel ve sanatsal etkinliklere (kongre, konferans, seminer, sempozyum, çalıştay, platform vb.) katılım desteği verilmekle birlikte 3 ay ve üzeri olan uzun süreli yurt dışı çalışmalarına da YÖK’ten ve Üniversitemiz kaynaklarından destekler sağlanmaktadır. Hedefimiz her bir akademisyenimizin yılda en az bir kez yurt dışında bilimsel etkinliklere aktif olarak katılmasını sağlamaktır.
Bilimin evrenselliğine ve uluslararası etkileşimin önemine inanan Hitit Üniversitesi, verdiği yurt dışı desteklerini her geçen gün arttırmaya devam etmektedir” dedi.
 
 
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TALEBİ YÖK’TE
Bugün itibariyle 11 Araştırma ve Uygulama Merkezlerinin bulunduğunu kaydeden Alkan, “Bugün itibariyle Üniversitemizde yeni açılan Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile birlikte 7 Fakülte, 3 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 7 Meslek Yüksekokulumuz ile 11 Araştırma ve Uygulama Merkezimiz bulunmaktadır. Turizm, İletişim ve Diş Hekimliği Fakültelerinin açılması yönündeki tekliflerimiz YÖK’e iletilmiş olup, süreç devam etmektedir” şeklinde konuştu.
 
PROGRAM SAYIMIZ 86 OLDU
Meslek Yüksekokulların da 2010 yılında 38 olan program sayısının, bu yıl itibariyle yüzde 126’nın üzerinde bir artışla 86’ya ulaştığını kaydeden Alkan, “Lisans programlarımızda 34 olan bölüm sayısı yüzde 94’lük bir artışla 66’ya, Enstitülerimizdeki programların sayısı da yüzde 127’lik bir artışla 11’den 25’ye ulaşmıştır.Açtığı bölüm ve programların bölgenin koşullarına uyum göstermesi ve geleceğe dönük, istihdam garantili olmasına özen gösteren Hitit Üniversitesi, böylelikle öğrencilerini Türkiye’de çok az sayıdaki üniversitede bulunan ve iş imkânı yönüyle ön plana çıkan Moleküler Biyoloji ve Genetik, Antropoloji, Mekatronik, Lojistik, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği gibi pek çok yeni programla buluşturmaktadır” dedi.
 
İLLERDEN, EN ÇOK TERCİH ANKARA’DAN
2015-ÖSYS Yerleştirme sonuçlarına göre, Hitti Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin yaklaşık yüzde 42’sinin Çorum nüfusuna kayıtlı olduğunu kaydeden Alkan, “Bunlardan yüzde 35’inin Çorum’da ikamet ettiği görülmektedir. Üniversitemizi ikamet yerine göre Çorum’dan sonra en fazla tercih eden iller yüzde 16 ile Ankara, yüzde 6 ile İstanbul, yüzde 6 ile Samsun ve yüzde 3 ile Amasya şeklinde sıralanmıştır. Bu yıl Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin yüzde 55’i erkek, yüzde 45’i bayandır” dedi.
 
109 DEVLET ÜNİVERSİTESİ
İÇERİSİNDE 44. SIRADAYIZ
Alkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Üniversitemiz 2015-ÖSYS sonuçlarına göre yakalamış olduğu önlisans programlarında yüzde 99.15’lik ve lisans programlarında da yüzde 99.50’lik doluluk oranı ile Ülkemizdeki devlet üniversiteleri içerisinde sıralamada oldukça iyi bir yer edinmiştir. Sonuçlara göre Üniversitemiz lisans düzeyinde yerleştirmede 109 devlet üniversitesi içerisinde 44. sırada; önlisans eğitimi veren 99 devlet üniversitesi içerisinde de 30. sırada yer bulmuştur.
Lisans Toplam 1805, boş kontenjan 9 doluluk oranı yüzde 99.50,  Önlisans Toplam 1882 kontenjan, 16 boş kontenjan ve doluluk oranı ise yüzde 99.15 olmak üzere toplam kontenjan sayımız 3 bin 687, boş kontenjan 25, doluluk oranımız ise yüzde 99.32’dir.
Zaman içerisinde Üniversitemizdeki önlisans öğrencilerin oranı lisans öğrencileri karşısında azalırken, lisans öğrencilerin sayısı ve oranı her geçen yıl artmaktadır. Lisansüstü öğrencilerin sayısında da hızlı bir artış görülmektedir. Örneğin 2011 yılında lisansüstü öğrencilerin önlisans ve lisans öğrencilerine oranı yüzde 0,02 iken, 2015 yılında bu oran yüzde 0,08’e yükselmiştir.
 
54 FARKLI ÜLKEDEN 1186 BAŞVURU
Şu anda dünyanın değişik ülkelerinden 63 uluslararası öğrenci öğrenimini Üniversitemizde devam ettirmektedir. 2013 Yılında Üniversitemize 15 ülkeden 294 kişi eğitim görmek amacıyla başvuru yapmış ve bunların 23’ü Üniversitemize kayıt yaptırarak yerleşmişti. Geçen yıl Üniversitemize yapılan 23 farklı ülkeden 401 başvuru sonucunda 47 yabancı uyruklu öğrenci Üniversitemize kayıt yaptırmıştı. Uluslararası Öğrencilerin Üniversitemizi tercihi bu yıl da artarak devam etti.
Öyle ki, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize rekor düzeyde başvuru gerçekleşerek 54 farklı ülkeden 1186 başvuru yapılmış ve yapılan değerlendirme sonucunda bu öğrencilerin 29 farklı ülkeden 177’si asil ve 136’sı da yedek olmak üzere toplam 313’ünün başvurusu kabul edilmiştir” (Osman BİÇER)


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Eğitim Haberleri

Başlık Tarih
 
Öğrencilerden Anitta'ya teknik gezi28 Aralık 2018
15 Temmuz Şehitler Müzesi'nde ders işlediler28 Kasım 2018
Çorum'da değirmen teknolojileri bölümü açılacak 27 Kasım 2018
Öğrenciler Ana Jet Üssü'nü gezdi19 Kasım 2018
Belediye'den bin öğrenciye kışlık yardımı26 Ekim 2018
Merdiven altı dershanelere kapatın talimatı31 Ağustos 2018
Özel Mustafa Şimşek Fen Lisesi açıldı27 Haziran 2018
Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi açıldı01 Nisan 2018
Temel Lisesi’nden bir okul daha15 Mart 2018
Bakan Yılmaz 28 Aralık'ta Çorum'da20 Aralık 2017
Tek Lider Akademisi hizmette12 Aralık 2017
Başaranhıncal öğrencilerle söyleşi yaptı30 Kasım 2017
Öğrenciler NASA ile bağlantı kuracak23 Ekim 2017
Mardinli öğrenciler Çorum'a geldi20 Ekim 2017
Çorum'da 94 bin öğrenci okula başlayacak16 Eylül 2017
Okul çevresinde dolaşanlara ceza geliyor!14 Eylül 2017
Spor Toto'nun İHL yaptıracak olması dikkat çekti14 Eylül 2017
Öğretmen Esen'e Ulusal Kalite Ödülü13 Temmuz 2017
Çorum’da tekli eğitime geçilecek11 Haziran 2017
Çorum'da Tıp Fakültesi eğitime hazır11 Mayıs 2017
İdris Şahin öğrencilerle buluşacak03 Mayıs 2017
Öğrencilerden başarılı işletmelere teknik gezi28 Nisan 2017
II. Uluslararası Anadolu Uygarlıkları sempozyumu Çorum'da25 Nisan 2017
Tıp Fakültemiz eğitime başlıyor22 Nisan 2017
Öğrenciler işaret diliyle klip çekti01 Mart 2017
Çorum'da ilk ders okul sütüyle başladı06 Şubat 2017
Çorum'da dahi beyinler yarışıyor11 Ocak 2017
Kurs İşbirliği Protokolü İmzalandı04 Ocak 2017
Yabancı Uyruklular Göreve Başladı04 Ocak 2017
Santranç Şampiyonlarına Ödülleri Verildi31 Aralık 2016
Ceritoğlu ve Alkan’dan TİTCK’na Ziyaret28 Aralık 2016
İlim Yayma Cemiyetinden Rektöre Ziyaret26 Aralık 2016
Kompozisyon Birincileri Ödüllerini Aldı26 Aralık 2016
Üniversite Sayesinde Ekmek İsrafı Önlendi22 Aralık 2016
“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” Etkinliği Yoğun İlgi Gördü21 Aralık 2016
ÇESOB’tan Eğitime Destek21 Aralık 2016
Öğrenciler Bu Sergiye Hayran Kaldı15 Aralık 2016
Tıp Öğrencileri 2017’de Çorum’da15 Aralık 2016
Bu Sefer Veliler Sınavda Ter Döktü14 Aralık 2016
Büyük,’Polisimizle Yanyana ve Omuz Omuzayız’13 Aralık 2016
MYO'da Engelli Farkındalık Eğitimi08 Aralık 2016
Öğrencilere DGS Bilgilendirilmesi Yapıldı08 Aralık 2016
Rektör, Öğrencilerle Sohbet Etti05 Aralık 2016
Hitit’in Başarı Grafiği Yükseliyor05 Aralık 2016
Rektör Alkan’da, Rektör Elmas’a Ziyaret28 Kasım 2016
Hitit Üniversitesi 2017 Bütçesi 128 Milyon Tl26 Kasım 2016
Öğretmenlerle Yapılan Anket Sonuçlarını Açıkladı24 Kasım 2016
Öğrencilere Motivasyon Anlatıldı24 Kasım 2016
AK Kadınlar Öğretmenlerin Gününü Kutladı24 Kasım 2016
Miniklerden, Büyük’e Öğretmenler Günü Ziyareti23 Kasım 2016
Genç İyilik Kulübünden Köy Okuluna Yardım23 Kasım 2016
Bonus Hoca’dan Öğrencilere Tavsiyeler22 Kasım 2016
‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’19 Kasım 2016
TEOG Öncesi Deneme Sınavı18 Kasım 2016
Bonus Hoca Çorum’a Geliyor18 Kasım 2016
İsmail Kakaç İlkokulu’nun Jimnastik Alanında Başarısı14 Kasım 2016
İdari Personele Bilgisayar Eğitimi Katılım Belgeleri Dağıtıldı12 Kasım 2016
Ceritoğlu, ‘Eğitim İçin Her Türlü Desteğe Hazırız’06 Kasım 2016
FSM’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu02 Kasım 2016
Değerli Öğretmenim Projesi Tamamlandı27 Ekim 2016
“Milli İrade Projesi” Protokolü İmzalandı24 Ekim 2016
KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Sınavı ( Ön Lisans Düzeyi) Yapıldı17 Ekim 2016
İsmail Kakaç İlkokulu’nda Veda Günü15 Ekim 2016
Gurbetçi öğrencilerden Büyük'e ziyaret14 Ekim 2016
Sosyal Bilimler MYO Müzeyi Gezdi11 Ekim 2016
Üniversite Senatosu Oğuzlar'da Toplandı10 Ekim 2016
Minikler Turşu Yapmayı Öğrendi10 Ekim 2016
İsmail Kakaç’ta Velilere Eğitim Semineri Verildi07 Ekim 2016
'Tökel ne yapmaya çalışıyor?'27 Eylül 2016
İTÜ, İskilip’te Saha Çalışmasını Tamamladı27 Eylül 2016
ÇFK’dan Fotoğrafcılık Kursu27 Eylül 2016
Milletvekili Uslu, Z Kütüphanelerini Gezdi24 Eylül 2016
Üniversitenin Projeleri Değerlendirildi24 Eylül 2016
Fatih Sultan Mehmet’te Ders Zili Çaldı22 Eylül 2016
Büyük, ‘Hep Birlikte Demokrasiye Sahip Çıkmalıyız’31 Ağustos 2016
Rektör Alkan, Ar-Ge Firmaları İle Buluştu29 Ağustos 2016
AR-GE Teşvikine Yeni Düzenleme23 Ağustos 2016
Geleceğin Hafızları Belirlendi23 Ağustos 2016
KYK Başvurularında Yarın Son Gün21 Ağustos 2016
Mühendislik Fakültesin de Girişimcilik Dersi Başlıyor21 Ağustos 2016
İş Sağlığı ve Güvenliği Yeni Dönem Kursları Başladı21 Ağustos 2016
Çorum Hitit Vakfı (ÇHV) Burs Başvuruları Başladı21 Ağustos 2016
Tabipler Odası Çorum Birincisini Misafir Etti19 Ağustos 2016
Üniversite Binaları Depreme Dayanıklı Yapılıyor18 Ağustos 2016
Özel Sungurlu Dünya Sağlık Koleji Eğitim Öğretime Hazır16 Ağustos 2016
Hitit Üniversitesi Akademisyenlerinden Büyük Başarı11 Ağustos 2016
Photoshop kursu başlıyor24 Aralık 2015
Engelsiz Masal Kahramanları tiyatrosunu 900 öğrenci izledi24 Aralık 2015
Öğrencilere yurt dışı fırsatı!24 Aralık 2015
Öğrencilere madde bağımlılığı semineri22 Aralık 2015
ATATÜRK ANADOLU LİSESİ'NDE MESNEVİ HİKAYELERİ SAHNELENDİ22 Aralık 2015
ALACA MYO YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR17 Aralık 2015
AYAKKABI KUTUSUNDAKİ PARALARLA İMAM HATİP YAPILIYOR19 Kasım 2015
HİTİT'E 5 MİLYON ÖDENEK 27 Ekim 2015
GELECEĞİN ÖĞRETMENLERİNE SEMİNER25 Ekim 2015
KIRGIZ HEYETİNDEN ALKAN’A ZİYARET 21 Ekim 2015
HİTİT’İN, İDARİ PERSONELE İNGİLİZCE EĞİTİMİ 15 Ekim 2015
AKADEMİK YILA ‘MERHABA’13 Ekim 2015
SUNGURLULU ÖĞRENCİLER TABLETLE BULUŞTU07 Ekim 2015
“EĞİTİMDE, ÇORUM’DA FARK YARATTIK”29 Eylül 2015
97 BİN ÖĞRENCİNİN EĞİTİMİ BAŞLADI29 Eylül 2015
BU YAZI GÜLDÜRDÜ!17 Eylül 2015
İHTİYAÇ AKADEMİ ÇORUM'DA İDDİALI GELİYOR10 Eylül 2015
ÇORUM’A 120 ÖĞRETMEN ATANACAK!07 Eylül 2015
ALACA’YA TEMEL LİSE01 Eylül 2015
OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ DEĞİŞTİ20 Ağustos 2015
İSMİ DEĞİŞTİ BAŞARI DEĞİŞMEDİ12 Ağustos 2015
LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURULAR BAŞLADI10 Ağustos 2015
1186 YABANCI ÖĞRENCİ, HİTİT’E BAŞVURU YAPTI05 Ağustos 2015
HİTİT’TE, ÖĞRENCİ KAYITLARI BAŞLADI04 Ağustos 2015
LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR, ÖĞRENCİLERİ BEKLİYOR03 Ağustos 2015
ÜNİVERSİTE PERSONELİNE KONUT31 Temmuz 2015
HİTİT, ANKARALI ÖĞRENCİLERE TANITILDI 15 Temmuz 2015
HİTİT’TE İSG KOORDİNATÖRLÜĞÜ KURULDU13 Temmuz 2015
TÜRKİYE 31.Sİ SAMANYOLU LİSESİ’NDEN12 Temmuz 2015
FEM ÖĞRENCİSİNDEN LYS’DE 3 BİRİNCİLİK05 Temmuz 2015
LANGUAGE CENTRE’DE, ‘YAZ KURSLARI’ BAŞLIYOR05 Temmuz 2015
ÇORUM ANAFEN’İN TEOG BAŞARISI16 Haziran 2015
2015- LYS İÇİN ÖNLEMLER ALINDI12 Haziran 2015
AEP EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR11 Haziran 2015
ANADOLU LİSESİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU10 Haziran 2015
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NDEN ÇAT KAPI25 Mayıs 2015
BAŞÖĞRETMEN’DEN MUĞLA’YA GEZİ12 Mayıs 2015
İYC, ÖĞRENCİLERİ BİLGİDE YARIŞTI 10 Mayıs 2015
TED’Lİ OLMAK İÇİN YARIŞTILAR!21 Nisan 2015
ALKAN, 181 OY ALDI21 Nisan 2015
ÇORUM’A MODERN SINAV MERKEZİ18 Nisan 2015
HİTİT, İDARİ PERSONELİ EĞİTTİ17 Nisan 2015
ÇORUM'DA BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLANDI13 Nisan 2015
ÜLKÜ, OCAKLARI VAKFI HİZMETE AÇILDI13 Nisan 2015
ÖNEMLİ OLAN SENARYOYU YAZMAK05 Nisan 2015
2 BİN KİŞİ TER DÖKTÜ 05 Nisan 2015
OTOBÜSTE KİTAP OKUDULAR05 Nisan 2015
ALMANYA’YA İSKİLİP DAMGASI03 Nisan 2015
HASANPAŞA’DAN 75. YIL’A YARDIM31 Mart 2015
“HER KÜTÜPHANE BİR HAPİSHANE KAPATIR”31 Mart 2015
KÜTÜPHANE HAFTASI’NA RENKLİ AÇILIŞ31 Mart 2015
ALACALI HAYIRSEVERLERDEN EĞİTİME DESTEK 30 Mart 2015
FEDAKÂR ÖĞRETMENLER OKULLARINI BOYADI30 Mart 2015
“ÖĞRETMENİM EVİME GELİYOR” 26 Mart 2015
“ARTIK İŞLERE EL ATMAMIZ LAZIM”26 Mart 2015
ESKİCE KÖYÜ’NE, KİTAP DESTEĞİ 26 Mart 2015
ÖRNEK ÖĞRENCİ23 Mart 2015
HİTİT, TÜRKİYE’DE ÖNCÜ17 Mart 2015
TÜGVA, Çorum’da istişare yaptı 16 Mart 2015
İLK DUYURAN VEKİL BAĞCI OLDU13 Mart 2015
İSTİKLAL’DE, GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT 06 Mart 2015
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SERTİFİKA05 Mart 2015
HİTİT’İN, KONUT İHTİYACINI TOKİ KARŞILAYACAK05 Mart 2015
EĞİTİME 35 MİLYONLUK YATIRIM05 Mart 2015
OKULLAŞMA ORANIMIZ ARTTI05 Mart 2015
Hitit Üniversitesi, İstanbul’da tanıtıldı26 Şubat 2015
Kadın çiftçilere eğitim verilecek26 Şubat 2015
ÇEKVA'DAN ÖRNEK ÇALIŞMA23 Şubat 2015
Çorum'da öğretmenler bir günlük iş bıraktı13 Şubat 2015
EĞİTİMCİLER YARIN İŞ BIRAKIYOR12 Şubat 2015
BİK’ten Bilge Kağan’a ziyaret12 Şubat 2015
Okul sütü yeniden başladı09 Şubat 2015
Çorum’a 130 yeni derslik 06 Şubat 2015
Hitit ile TÜİK protokol imzaladı04 Şubat 2015
128 kişiye AEP eğitimi verildi03 Şubat 2015
OSB MESLEK LİSESİ, BU YIL BİTİRİLECEK31 Ocak 2015
ÇORUM MUTFAĞINI İSTANBUL’DA TANITACAKLAR26 Ocak 2015
ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ23 Ocak 2015
Dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyoruz”23 Ocak 2015
Hitit Üniversitesi, Sudan’da fuara katıldı19 Ocak 2015
SORULARIN HEPSİNİ CEVAPLADILAR, ÖDÜLÜ KAPTILAR17 Ocak 2015
KARAR VERDİ, BİL DERSHANESİ ARTIK...13 Ocak 2015
TÜRKİYE BİRİNCİLERİ DEMER’DEN13 Ocak 2015
HİTİT, 140 BİN ÖĞRENCİYE TANITILDI12 Ocak 2015
TAŞIMALI EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ07 Ocak 2015
İskilip MESEM’de kayıt dönemi başladı05 Ocak 2015
“Hitit’teki hizmetler heyecan ve mutluluk verici”04 Ocak 2015
BAKANLIKTAN ÇORUM’A GENELGE02 Ocak 2015
Cumhuriyet’ten bir AB projesi daha25 Aralık 2014
İSKİLİP’E YÜKSEK OKUL MÜJDESİ23 Aralık 2014
“Değer kavramı yok oluyor”19 Aralık 2014
Hitit Senatosu Oğuzlar’da toplandı19 Aralık 2014
'Kan bağışı en az organ bağışı kadar önemlidir' 18 Aralık 2014
'İnsana yapılan yatırım, ölü yatırım değildir'17 Aralık 2014
Alkan, Hitit Kız Yurdu öğrencileri buluştu12 Aralık 2014
650 bin TL’lik donatım ödeneği 26 Kasım 2014
Rehber öğretmenlerine eğitim 26 Kasım 2014
Kuzey Kampüsü şekilleniyor21 Kasım 2014
EĞİTİM MASAYA YATIRILDI19 Kasım 2014
Büyük’ten, Osmancık’ta yatılı okullara ziyaret 17 Kasım 2014
Milli eğitimin kurmayları Osmancık’ta toplandı17 Kasım 2014
Alaca MYO’nun yüzde 80’ini tamam10 Kasım 2014
‘ÇORUM’DA EĞİTİM ALANINDA ÖNEMLİ ATILIMLAR YAPTIK’07 Kasım 2014
Sungurlu’da TEOG toplantısı04 Kasım 2014
Pınar Koleji’nde Cumhuriyet coşkusu 31 Ekim 2014
İNÖNÜ, BÖLGE İKİNCİSİ OLDU28 Ekim 2014
KAMPUSUN TEMELİNİ BAKAN EROĞLU ATTI23 Ekim 2014
Hitit Üniversitesi, Trabzon ve Kayseri’de tanıtıldı 23 Ekim 2014
ÖĞRENCİLERE ‘GAZETECİLİK’ ANLATILDI22 Ekim 2014
MYO ikiye ayrıldı22 Ekim 2014
MYO’NUN ÖĞRENCİ SAYISI 872'İ BULDU21 Ekim 2014
REKTÖR ALKAN’A TEŞEKKÜR20 Ekim 2014
KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI17 Ekim 2014
HİTİT ÜNİVERSİTESİ’NE REKOR BÜTÇE14 Ekim 2014
CUMHURİYET’İN PROJE BAŞARISI14 Ekim 2014
TÜRKİYE DE İLK BAĞIŞ HİTİT’TEN10 Ekim 2014
‘STK’LARI ÖNEMSİYORUZ’08 Ekim 2014
TED KOLEJİ'NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ26 Eylül 2014
Arslan, eğitim yatırımlarını inceledi18 Eylül 2014
“Eğitimde Türkiye’de çağ atlattık”15 Eylül 2014
‘ÇORUM’UN GELECEĞİ İÇİN BURS VERİN’11 Eylül 2014
BİL, YENİ DÖNEME HAZIR03 Eylül 2014
İLK GÜNDE 780 KAYIT01 Eylül 2014
‘İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE NEDEN OLMASIN!’01 Eylül 2014
KUZEY KAMPÜSÜ YER TESLİMİ TAMAM01 Eylül 2014
23 NİSAN’IN BÜYÜK BAŞARISI31 Ağustos 2014
İŞTE KPSS ÇORUM BİRİNCİLERİ31 Ağustos 2014
ÇORUM'DA ÖĞRETMENLERE EĞİTİM31 Ağustos 2014
Pınar Sağlık Koleji yeni binasında27 Ağustos 2014
Kuzey Kampüsünde sona doğru20 Ağustos 2014
Hitit öğrencisine TÜBİTAK desteği18 Ağustos 2014
İMZALAR ATILDI, İLK PROJE AKILLI DURAK07 Ağustos 2014
Hitit’te öğrenci hedefi 15 bin 25 Temmuz 2014
Sungurlu Fen Lisesi’nin temeli atıldı21 Temmuz 2014
HİTİT’E ‘UÇAK’ GELİYOR18 Temmuz 2014
Hitit’e bir program daha açılıyor18 Temmuz 2014
Fen Lisesi’nden LYS şampiyonlarına ödül 10 Temmuz 2014
Hitit’e, bir yeni bölüm daha10 Temmuz 2014
Sistem Dershanesi’nden TEOG başırısı 09 Temmuz 2014
Hitit akreditasyonu kaptı07 Temmuz 2014
“Her çalışmayı destekliyoruz”07 Temmuz 2014
Proje Döngü Yönetimi Eğitimi Mecitözü ile sona erdi04 Temmuz 2014
LYS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇORUMLU ÇIKTI01 Temmuz 2014
Aydın, Türk Eğitim Sen’e aday01 Temmuz 2014
‘DİLŞAT’ SİLDİ SÜPÜRDÜ30 Haziran 2014
Vali Başköy’den, Alaca’da eğitim incelemesi30 Haziran 2014
Bağcı’dan, Osmancık’a müjdeli haber30 Haziran 2014
Sungurlu MYO, Yerleşkesi'nin temeli atıldı27 Haziran 2014
“Üniversite-sanayi iş birliği meyvelerini vermeye başladı”26 Haziran 2014
Üniversite – Sanayi projesine yurtdışı desteği24 Haziran 2014
MYO’ların sorunları ve hedefleri ele alındı 24 Haziran 2014
Language Centre’de yaz kursları başlıyor 23 Haziran 2014
Hitit’e öğretim üyesi alınacak23 Haziran 2014
Kitap okumada 3. sıradayız 20 Haziran 2014
‘Üniversite saklı bir kent görünümünden çıktı’17 Haziran 2014
Açık lise öğrencilerinin mezuniyet sevinci14 Haziran 2014
Alkan, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ile buluştu 12 Haziran 2014
HİTİT'TE MEZUNİYET SEVİNCİ10 Haziran 2014
DEMER’DE COŞKULU TÖREN09 Haziran 2014
BELEDİYE’DEN, ÇANAKKALE JESTİ08 Haziran 2014
SAMANYOLU KOLEJİ’NİN HAYIR MELEKLERİ06 Haziran 2014
13 bin 500 öğrenciye tatil kitabı dağıtılacak05 Haziran 2014
Hitit’te cübbeler giydirildi21 Mayıs 2014
EML’de kan bağışı kampanyası21 Mayıs 2014
 
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH