Ana Sayfa > Politika

CHP’li Tezcan’dan başkanlık sistemi açıklaması
15 Ekim 2016
Bu haber 828 kez okundu
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, rafa kaldırılmış başkanlık sistemi tartışmasının tekrar Türkiye’nin gündemine oturduğunu belirterek, “Muhalefet partisi eliyle başkanlık rejimi tartışmaları yeniden başladı. Biz milletin vereceği her türlü karara saygılıyız. Burada hiçbir tereddüt yok. Milletimizin ferasetinden de şüphe duymuyoruz” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, partisinin Çorum il Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

CHP Çorum milletvekili ve TBMM idare amiri Tufan Köse, CHP Çorum İl Başkanı hasan Suvacı, Merkez ilçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve partililerin hazır bulunduğu toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, toplantıda anayasa ve son günlerde tekrar gündeme gelen başkanlık sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Anayasa ve Başkanlık sistemi tartışmalarının Milliyet Hareket Partisi liderinin ortaya atmasıyla Türk siyasetinin gündemine geldiğini hatırlatan Tezcan, “Anayasa uzlaşma komisyonu kurduk. Cumhuriyet Halk Partisi’ni de ben temsil ediyorum. O masanın kurulmasını biz istedik. Genel başkanımız cumhurbaşkanlığı sarayında liderlerle yapılan toplantıda bağımsız yargıya ihtiyaç var dedi. Yargı bağımsızlığını sağlamak için acil mini bir pakete ihtiyaç var var. Bu yüzden bir araya gelinsin dedi. Yani o komisyonun kuruluş amacı öncelikle yargı paketini çıkarmaktır. Yargı bağımsızlığının birinci koşulu Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu. Bu niye gerekli hakimler ve savcılar siyasetin emrinde olmazsa vatandaşlar kendini güvende hisseder. Yargının bağımsız olduğu bir yerde o kaygılar önemli ölçüde ortadan kaldırabilir. Ancak bu masada yargı ile HSYK ile ilgili bir anlaşma sağlanamadı. Şimdi bakıyoruz ki yeniden rafa kaldırılmış bir tartışma Türkiye gündemine oturuyor. Başkanlık rejimi tartışması. Bu iktidar eliyle değil muhalefet partisi eliyle açıldı bu tartışma. Biz milletin kararı vereceği her türlü karara saygılıyız. Burada hiçbir tereddüt yok. Milletimizin ferasetinden de şüphe duymuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tutumumuz belli. Türkiye’nin demokrasi tarihinde aksak, topal, bugüne kadar zaman zaman raydan çıkmış, zaman zaman kazaya uğramış olsa da bir parlamenter demokrasi geleneği var. Türkiye bu parlamenter demokrasi içerisinde sorunlarını çözecektir. Bugün ki sistem evet arızalıdır. Bugün ki sistem evet bozulmuştur. Parlamenter sistemi 12 Eylül paşaları 82 Anayasasını çıkarırken bozdular. Cumhurbaşkanlarına çok fazla yetki verdiler. Ondan sonra bugün ki uygulama da mevcut cumhurbaşkanı Anayasal sınırlarını tanımayarak, anayasal sınırlarına tecavüz ederek fiili bir durum yarattı. Şimdi oradan çıkışın bir tane yolu var. Buradan çıkışın yolu aksayan yol nerede parlamenter demokrasiyi bozan yapılarda. O zaman güçlü bir parlamenter demokrasi kuracağız. Parlamenter demokrasiyi güçlendireceğiz. 200 yıllık demokrasi tarihimize uygun olan bu. 200 yıllık birikimimize uygun olan bu. Orada cumhurbaşkanı gerçekten olması gereken yere çekeceğiz. Yetkileri sınırlı. Siyasetin içerisinde etkili ve aktif bir cumhurbaşkanı değil, devletin tepesinde denge unsuru olan bir cumhurbaşkanı, sorumlu bir başbakan, sorumlu bir hükümet. Şamar oğlanı olan bir başbakan, şamar oğlanı olan bir hükümetle bu memleket sorunları çözülmez. Çözümün yolu da diktatörlüğü ve faşizmi getirecek olan başkanlık sistemi değil parlamenter demokrasiyi güçlendirmekten geçiyor. Bunun arkasında duracak bunun mücadelesini vereceğiz” dedi.

Parlamenter demokrasi ile ilgili tercihlerini net olarak söylediklerini hatırlatan Tezcan, “TBMM’ye geldiğinde buna hayır diyeceğimizi herkesin şimdiden hayır diyeceğimiz. Türkiye’nin sorunu başkanlık rejimi sorunu değildir. Bir kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak ülkede rejim değişmez. öneriye dikkat edin. İktidar partisi 3 seçenek sunuyor. Bir başkanlık rejimi olsun. İki olmazsa yarı başkanlık sistemi olsun. Oda olmazsa partili cumhurbaşkanı olsun. Bakar mısınız. Hani samimi bir rejim arayışıydı. Hani Türkiye’nin demokrasisini güçlendirme noktasında samimi bir sistem arayışıydı. Arkadaşlar bu sözün altındaki sırrı, niyeti görmemek için ya saf olmak, ya onların kuyruğuna takılıp bayraktarlığını yapmak lazım. Bir kişinin ihtiyacına göre sistem arayışıdır bu. En son noktada partili cumhurbaşkanına fitim demek buna kişiyi siyasetin içerisinde tutmanın yolunu arıyorum demek. Bir kişinin hırs ve arzusu br milletin ihtiyacının önüne geçemez. Bir kişinin hırs ve arzusunun bir milletin önüne geçirmeye çalışanların taşeronu, payandası olmayacağız. Bunun karşısında CHP olarak dimdik duracağız” şeklinde konuştu.
15 Temmuz darbe girişimi hakkında da açıklamalarda bulunan Tezcan, “Darbeye karşı Cumhuriyet Halk Partisi geçmişte kimin hangi ilişkiler içinde olduğuna bakmaksızın daha ilk günden itibaren demokrasinin yanında darbecilerin karşısında yer aldı. Türkiye’de darbenin bütün etkilerini ortadan kaldıracak darbe girişimini boşa çıkaracak hangi adım varsa o adımı atma konusunda sonuna kadar kararlıyız. İktidarın bu konudaki samimi duruşuna da sonuna kadar destek vereceğiz. Ama şuna fırsat vermeyeceğiz. Darbe ile mücadele ediyoruz adı altında Türkiye’yi yeni bir darbe girişiminin eşiğine taşıtmayacağız. Buna müsaade etmeyeceğiz. Darbe ile mücadele ediyoruz kılıfı adı altında Türkiye’de özgürlüklerin ve demokrasinin tamamen ortadan kalktığı ve insanların kendisini kaygı, korku, umutsuzluk içerisinde hissettiği bir Türkiye oluşturulmasına müsaade etmeyeceğiz. Bugün iktidar darbe ile mücadele etme hedefini gerçekte bir tek adam diktatörlüğü kurma hedefiyle birleştirip Türkiye’yi bir baskı rejimine, otoriter rejime doğru taşıma peşinde. Cumhuriyet Halk Partisi olarak 1946 yılında Türkiye’de çok partili rejime ülkeyi taşıyan 1950 yılında Türkiye’de sandıktaki iktidar değişikliğini büyük bir basiretle kabul edip iktidarı kazanan partiye devreden, 70’li yıllarda demokrasinin evrensel değerleriyle özgürlüklerin evrensel değerleriyle Türkiye’yi buluşturan ve tarihinde 1919’lardan itibaren Kuvay-ı Milliye ruhuyla Türkiye’de bir yeni dönüşümün tohumlarını atan partidir. Onurla inançla söylüyoruz ki tek adam rejimine geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

İktidara darbeyle birlikte mücadele etmek için seslenen Tezcan, “İktidara sesleniyoruz. Gelin darbeyle mücadele edelim. Ama darbeyle mücadele etmenin ilk önemli adımı darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaktan geçer. Gelin darbenin siyasi ayağını ortaya çıkaralım. Darbenin siyasi ayağı sadece 15 Temmuz gecesi darbe başarılı olsaydı 16 Temmuz sabahı kimin cumhurbaşkanı ya da başbakan olacağından ibaret değil. Evet darbenin siyasi ayağının önemli bir boyutu bu. Ama bir başka ayağı daha var. Bir darbenin siyasi ayağı Fethullahçı Terör Örgütü’nün yaptığı darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarabilmek için bu çetenin devlet içerisinde bugüne kadar hangi siyasi destekleri alarak yuvalandığını, yerleştiğini, örgütlendiğini, güç kazandığını da ortaya çıkarmamamız lazım. Ortaya çıkarmadan Yüksek askeri Şura’da darbe girişimcisi Fethullahçı terör Örgütü mensubu komutanlarının yükselmesinin yolunu hangi siyasilerin açtığını konuşmadan darbenin siyasi ayağı ile mücadele etmek ve siyasi ayağını ortaya çıkarmak mümkün mü?. Darbe girişiminin başındaki komutanların yükselmeleri için önlerinde engel olan kuvvet komutanları yada subayların hangi Yüksek Askeri Şura kararlarında nasıl tasfiye edildiğini ortaya çıkarmadan bu örgütün devlette nasıl yükseldiğini ve yerleştiğini anlamak mümkün mü? Yargı içinde bu yapılanmanın yargının en kritik noktalarına nasıl yerleştiğini ve yerleşirken hangi siyasi yapıların desteğini aldığını ortaya çıkarmadan darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmak mümkün mü?. Emniyet teşkilatı içerisinde bu yapının örgütlerinden siyasetin hangi grubunun desteğini aldığını hangi siyasetçilerin bunların arkasında durduğunu kimin kefil olduğunu ortaya çıkarmadan darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmak mümkün mü? Sayın başbakanın hiç ortalıkta gezinip de yalancı pehlivan gibi nara atmasına gerek yok. Sayın başbakan yüksek perdeden diyormuş ki AK Parti’ye hiçbir şekilde bu yapının bulaşması mümkün değildir. İlişkilerin tarihine baktığınız zaman bırakın hiçbir şekilde bulaştığının mümkün olmadığını iç içe geçmiş iki yapının ayrılmasının ne kadar zor olduğunu kendi yakın tarihimizden dönüp biliyoruz. Hodri meydan diyerek yalancı pehlivanlığa gerek yok” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin huzura ihtiyacı olduğunu anlatan Tezcan, “Türkiye büyük millet meclisinde darbeleri araştırma komisyonu kuruldu. Getirin bütün komutanları dinleyelim darbenin arkasındaki bütün kirli ilişkileri ortaya çıkaralım. Yoksa darba ile mücadele ediyoruz adı altında 80 bin alt kadrodaki memurla, bürokratla uğraşarak darba ile mücadele de samimi bir hat çizemezsiniz. Bu noktada iktidarın vereceği ciddi mücadeleye inşallah o hatta yönelir şu anada o hattan önemli ölçüde saptığını görüyoruz cumhuriyet halk partisi olarak. Sonuna kadar destek vereceğiz. İktidarın bu ad adı altında mücadele ediyoruz diye toplumda bir kaygı ve kuşku oluşturma çabasına geçit vermeyeceğiz. Türkiye huzur istiyor. Günün sihirli kelimesi bu. İhtiyacımız olan şey bu. 78 milyon kendisini kaygı içerisinde hissediyor. 78 milyon yarın acaba bende FETÖ’cü diye tutuklanır mıyım kaygısı içerisinde. 78 milyon bir sabah benimde mal varlığıma el konulur mu diye kaygı içerisinde. 78 milyonun kaygı ve korku içerisinde olduğu bir ülkede demokrasi olmaz. 78 milyon kendini güvenmediği bir ülkede ekonomik kalkınma olmaz. Türkiye’nin huzura ihtiyaç var. Huzuru getirecek tek siyasi harekette Cumhuriyet Halk Partisi’dir”


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Politika Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'de başkan aday adayları mülakata alındı21 Ekim 2018
Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmiştir21 Ekim 2018
Kaynar: Çiftçimizin mağduriyeti giderilmeli20 Ekim 2018
Türksal ve Bek İl Genel Meclis'e aday adayı19 Ekim 2018
Çorum MHP teşkilatı Ankara'ya çıkarma yaptı19 Ekim 2018
Başkan Dursun Uzunca tekrar aday oldu18 Ekim 2018
Belediye başkanlığı için ilk aday CHP'den18 Ekim 2018
Bayat teşkilatı Erdoğan ile bir araya geldi17 Ekim 2018
CHP yerel seçimleri masaya yatırdı15 Ekim 2018
MHP yerel seçimlerde iddialı10 Ekim 2018
İç ve dış odaklar boş durmuyor05 Ekim 2018
Milli güvenliğimizi her şartta koruyacağız04 Ekim 2018
CHP'de adaylık süreci başladı02 Ekim 2018
Karadağ esnafın sorunlarını dinledi20 Eylül 2018
CHP yerel seçimi masaya yatırdı19 Eylül 2018
Vekiller görüştü bakan talimatı verdi18 Eylül 2018
Karadağ, Erdoğan'a vatandaşların taleplerini iletti15 Eylül 2018
Özsaçmacı yeniden il başkanı oldu14 Eylül 2018
12 Eylül Türk demokrasi tarihinde kara bir leke12 Eylül 2018
CHP'li heyet STK'ları bilgilendiriyor12 Eylül 2018
AK Parti Çorum'da irtibat bürosu açtı12 Eylül 2018
CHP ekonomik kriz için STK'lara dosya sundu 11 Eylül 2018
Kaynar: Af teklifimizin sonuna kadar arkasındayız07 Eylül 2018
Ceylan, Bakan Gül ile yatırımları görüştü06 Eylül 2018
İl Genel'deki tartışma tatlıya bağlandı06 Eylül 2018
Teşkilatlarımızla uyum içinde çalışıyoruz06 Eylül 2018
CHP yerel seçimi Çorum'da masaya yatırdı03 Eylül 2018
İYİ Parti İl yönetimi istifa etti03 Eylül 2018
Karadağ muhtarları dinledi31 Ağustos 2018
Ceylan muhtarlarla bir araya geldi30 Ağustos 2018
CHP'den 12 değil 2 kişi istifa etti28 Ağustos 2018
Kavuncu ve Karadağ'dan MHP'ye teşekkür14 Ağustos 2018
Kaynar: döviz silahı bu millete işlemez13 Ağustos 2018
Çorum AK Parti Temmuz ayı birincisi08 Ağustos 2018
Döviz silahını çekenler mağlup olacak06 Ağustos 2018
Ceylan her fırsatta esnafın yanında01 Ağustos 2018
Ceylan'dan Mecitözü'ne Toki müjdesi25 Temmuz 2018
Milletvekili Ceylan'dan muhtarlara söz24 Temmuz 2018
Esnaftan Ceylan ve Karadağ'a teşekkür22 Temmuz 2018
Artık yatırımlar bürokrasiye takılmayacak17 Temmuz 2018
Karadağ'dan esnafa ve vatandaşa teşekkür16 Temmuz 2018
Erdoğan, Karadağ'ı tebrik etti10 Temmuz 2018
Ceylan ve Karadağ'dan önemli açıklamalar06 Temmuz 2018
Ataş Çorum halkına teşekkür etti05 Temmuz 2018
AK Parti Milletvekilleri mazbatalarını aldı30 Haziran 2018
MHP kendisine biçilen kefeni yırttı26 Haziran 2018
Murat Yıldırım milletvekili seçilemedi25 Haziran 2018
Çorum'da AK Parti 3, CHP 1 vekil çıkardı24 Haziran 2018
Ekonomide yapısal reformlar yapılacak22 Haziran 2018
Karadağ'dan ilçelere çıkarma22 Haziran 2018
CHP Lozanevlerde halkla buluştu22 Haziran 2018
Osmancık'ta AK Parti coşkusu22 Haziran 2018
Üniversite giriş sınavı kalkacak21 Haziran 2018
MHP Çorum'da makus talihini yenecek20 Haziran 2018
Ceylan Uğur Mumcu esnafıyla kuçaklaştı20 Haziran 2018
CHP'liler Albayrak esnafını gezdi20 Haziran 2018
Esnaf sofrasında bir araya geldiler20 Haziran 2018
MHP'den sağlık çalışanlarına yıpranma payı20 Haziran 2018
Nakliyeci esnafına vergisiz akaryakıt sözü19 Haziran 2018
CHP Milönü'de esnafı dinledi19 Haziran 2018
Aras: Esnafla omuz omuzayız18 Haziran 2018
MHP'ye karşı oynanan oyunları millet bozacak18 Haziran 2018
Ceylan ilçelerde halkla bir araya geldi17 Haziran 2018
Girmedik kapı sıkmadık el bırakmıyor17 Haziran 2018
Çorum sanayi hamlesi istiyor16 Haziran 2018
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı14 Haziran 2018
MHP ile kamu çalışanlarının yüzü gülecek13 Haziran 2018
Ceylan, yatırımları inceliyor13 Haziran 2018
Gazilere daha iyi koşullar sunulacak13 Haziran 2018
Cumhur ittifakı ilhamını Yenikapı'dan alıyor12 Haziran 2018
Alaca'da adaylar destek istedi10 Haziran 2018
Seçimler düzmece anketlerle kazanılmaz10 Haziran 2018
Karadağ gençlerden destek istedi10 Haziran 2018
MHP varsa Türkiye teminat altındadır10 Haziran 2018
MHP her geçen gün yükseliyor07 Haziran 2018
CHP Uğurludağ'da destek aradı07 Haziran 2018
Ceylan'dan sürpriz ziyaret06 Haziran 2018
Aras'tan kamu çalışanlarına emeklilik desteği06 Haziran 2018
CHP köy köy gezerek destek istiyor06 Haziran 2018
Çorum için var gücümle çalışacağım 05 Haziran 2018
CHP Ortaköy'den destek istedi05 Haziran 2018
5 bin 400'e yakın konut yaptık05 Haziran 2018
Hedef göç vermeyen bir Çorum05 Haziran 2018
Asgari ücretten vergi alınmayacak04 Haziran 2018
AK Parti Çorum SKM ilk sırada yer aldı04 Haziran 2018
Milletin refahı her şeyden önce gelir04 Haziran 2018
Girmedik kapı sıkmadık el bırakmadı03 Haziran 2018
Aras'a İskilip'te sevgi seli01 Haziran 2018
Karadağ orucunu iftar çadırında açtı31 Mayıs 2018
Karadağ'dan ek gösterge açıklaması27 Mayıs 2018
CHP lideri 31 Mayıs'ta Çorum'da24 Mayıs 2018
Aras'tan çarşı pazar turu23 Mayıs 2018
Karapıçak seçim çalışmalarına hız verdi23 Mayıs 2018
CHP'de Hasan Eray Tüfekçi dönemi23 Mayıs 2018
Ceylan davul zurnayla karşılandı22 Mayıs 2018
İYİ Parti'de Arslan liste başı21 Mayıs 2018
AK Parti'de liste belli oldu21 Mayıs 2018
CHP'de milletvekili sıralaması belli oldu21 Mayıs 2018
Siyasi partiler seçim güvenliği için toplandı19 Mayıs 2018
MHP'nin Çorum adayları belli oldu18 Mayıs 2018
Meral Akşener 26 Mayıs'ta Çorum'a geliyor16 Mayıs 2018
CHP'nin Cumhur adayı 17 Mayıs'ta Çorum'da12 Mayıs 2018
Tufan Köse CHP'ye geri dönüyor10 Mayıs 2018
Vekil Adayı Akdağ’dan genel başkanlara ziyaret09 Mayıs 2018
MHP İl Başkanı Arslan Kaynar oldu07 Mayıs 2018
Bıyıkoğlu, CHP'den aday adayı oldu07 Mayıs 2018
Karadağ başkanlarla seçimi görüştü04 Mayıs 2018
AK Parti'ye aday adaylığı için 39 başvuru03 Mayıs 2018
AK Parti'de adaylık başvurusu uzatıldı29 Nisan 2018
Solmaz adaylığını açıkladı29 Nisan 2018
Uslu Uğurludağ'da yatırımları inceledi27 Nisan 2018
Kim hangi partiden aday oldu?27 Nisan 2018
Kılıç ve Tahtasız Meclis üyeliğinden istifa etti26 Nisan 2018
İmal MHP'den aday olduğunu açıkladı24 Nisan 2018
En büyük güç gençlerimiz24 Nisan 2018
Tufan Köse İYİ Parti'ye geçti22 Nisan 2018
Uslu: Seçimlere hazırız19 Nisan 2018
AK Parti Çorum teşkilatı iyi bir yerde19 Nisan 2018
Çorum’a 8 uzman hekim atanacak17 Nisan 2018
Sadece Türk bayrakları ile alanda olacağız04 Nisan 2018
Karadağ, şehit babasını Erdoğan ile görüştürdü01 Nisan 2018
Kılıçdaroğlu'ndan Çorum'a havaalanı sözü!20 Mart 2018
Vahapoğlu Bahçeli'nin A Takımı'nda20 Mart 2018
Başkan Karadağ esnaf ile bir arada16 Mart 2018
Bekir Özsaçmacı güven tazeledi11 Mart 2018
Moral vermek için gittik, moralle döndük05 Mart 2018
Yeniden güçlü bir şekilde tarih yazacağız01 Mart 2018
Başkan Karadağ'a Osmanlı Tuğrası 28 Şubat 2018
CHP'den komutana nezaket ziyareti27 Şubat 2018
CHP'liler meydan parkta eylem yaptı23 Şubat 2018
Bakan Zeybekçi Çorum'da kongreye katılacak16 Şubat 2018
MHP'den Gül'e hayırlı olsun ziyareti15 Şubat 2018
AK Parti'de ilçe koordinatörleri belli oldu13 Şubat 2018
Vatan için tek yumruk ve tek vücut olmalıyız12 Şubat 2018
İYİ Parti'de Eker'in yerine Yetik geldi12 Şubat 2018
AK Parti'de görev dağılımı yapıldı10 Şubat 2018
Uslu yeniden Kültür ve Sanat Yayın üyesi 09 Şubat 2018
CHP, Külcü'yü savundu31 Ocak 2018
Mehmet Karadağ yeniden il başkanı28 Ocak 2018
Meral Akşener Çorum'a gelecek27 Ocak 2018
AK Parti Gençlik Kolları'na Temur getirildi25 Ocak 2018
AK Kadınlar değerlendirme yaptı22 Ocak 2018
AK Parti Karakeçili Teşkilatı kan bağışında bulundu14 Ocak 2018
İYİ Parti Çorum teşkilatı belli oldu11 Ocak 2018
CHP'de Ali Rıza Suludere dönemi06 Ocak 2018
Ceylan Malatya'da kongre yönetti01 Ocak 2018
AK kadınlarda ilçeler tamamlandı21 Aralık 2017
Eker, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu14 Aralık 2017
Kalender CHP'nin yeni Merkez İlçe Başkanı10 Aralık 2017
Karadağ geleneği bozmadı01 Aralık 2017
Kalender yoğun tempoda çalışıyor01 Aralık 2017
Eski başkanlardan Bahçeli'ye destek21 Kasım 2017
İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı oldu16 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan'a bir görev daha14 Kasım 2017
Uslu 5. kez İdare Amiri seçildi14 Kasım 2017
Ceylan'ın esnaf ziyaretleri devam ediyor06 Kasım 2017
Geldi, Çorum'da belediyeleri gezdi05 Kasım 2017
Ceylan esnafla bir araya geldi04 Kasım 2017
Çorum AK Parti Türkiye 3.sü oldu03 Kasım 2017
Ünlü, İYİ Parti'yi eleştirdi01 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan esnafla istişare yaptı30 Ekim 2017
Cumhuriyet egemenliğin sembolüdür28 Ekim 2017
Osmancık AK Parti'de Tökel ile devam23 Ekim 2017
Bahçeli'yi Çorum'a davet ettiler20 Ekim 2017
AK Parti'de ilçe mülakatları başladı08 Ekim 2017
5 ilçenin başkan adayı belli oldu08 Ekim 2017
Başbakan Binali Yıldırım Çorum'da28 Eylül 2017
AK Parti'de Başbakan Yıldırım seferberliği27 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım 28 Eylül'de Çorum'da24 Eylül 2017
Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da çiçeklerle karşılandı19 Eylül 2017
Uğurludağ Torun ile devam dedi18 Eylül 2017
AK Parti Dodurga'da Uysal yeniden seçildi18 Eylül 2017
Alaca'da Halil İbrahim Şaltu dönemi17 Eylül 2017
CHP Lideri Çorum'a geliyor17 Eylül 2017
12 Eylül Türkiye tarihinde kara bir leke11 Eylül 2017
3 ilçe teşkilatına atama yapıldı13 Temmuz 2017
Hain girişimlere bundan sonra asla fırsat verilmeyecek11 Temmuz 2017
Bayramlarda kardeşlik ve dostluk duyguları pekişsin24 Haziran 2017
Aras, CHP'yi sert bir dille eleştirdi16 Haziran 2017
Mehmet Akif Aras güven tazeledi12 Haziran 2017
Karadağ, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi02 Haziran 2017
MHP'li Onan mazbatasını aldı08 Mayıs 2017
Karadağ: Başarının mimarı kadın kolları22 Nisan 2017
Karadağ, oyunu Kocatepe İlkokulu'nda kullandı16 Nisan 2017
Onan: FETÖ tahliyeleri vatandaşları şaşırtıyor13 Nisan 2017
MHP'den Ortaköy'de Referandum Çalışması09 Nisan 2017
Türkiye 15 Temmuz’da fetret devrine girdi07 Nisan 2017
Karadağ: Kadın girişimcilerin yanındayız06 Nisan 2017
Ceylan kamyonculardan destek istedi03 Nisan 2017
Başkanlık Sistemi Türkiye'nin Hangi Sorununu Çözecek?02 Nisan 2017
Karadağ sanayi esnafından Evet istedi02 Nisan 2017
MHP Alparslan Türkeş'i anacak01 Nisan 2017
Son zamanlarda sağlıkta büyük atılımlar yaptık28 Mart 2017
Milletvekili Ceylan'a Laçin'de sevgi seli27 Mart 2017
Sandıkları ‘Evet’ oylarıyla taçlandıracağız23 Mart 2017
Muharrem İnce Çorum'da halka hitap etti22 Mart 2017
Ceylan'a Modena'da yoğun ilgi13 Mart 2017
Ceylan, gurbetçilerle bir araya geldi11 Mart 2017
Çorum Milletvekili Ceylan İtalya'da10 Mart 2017
Bozdağ: Hiç kimse güçlü bir Türkiye istemiyor08 Mart 2017
Siyasilerden Referandum Öncesi Centilmenlik Anlaşması07 Mart 2017
AK Partililer salona sığmadı05 Mart 2017
Mecitözü Referanduma Hazırlanıyor05 Mart 2017
MHP Çorum'da Referandum Startını Verdi04 Mart 2017
Her zaman esnafımızın yanındayız21 Şubat 2017
Çeritoğlu Referandum Çalışmalarına Start Verdi10 Şubat 2017
Ceylan'dan, MHP'li eski yöneticilere ziyaret08 Şubat 2017
AK Parti Çorum Teşkilatı Genel Merkezi ziyaret etti08 Şubat 2017
Ceylan, Sel Sokak Esnafı ile Görüştü03 Şubat 2017
AK Parti Teşkilatları Referanduma Hazır01 Şubat 2017
Ceylan esnafların istek ve şikayetlerini dinledi30 Ocak 2017
Çorum Teşkilatı 81 ilde örnek model gösterildi20 Ocak 2017
Akif Aras: Esnaf Umutsuzluğa Düştü18 Ocak 2017
‘Sorunları Çözmek İçin Çalışıyoruz’05 Ocak 2017
AK Parti’de 2017’nin İlk Toplantısı Yapıldı05 Ocak 2017
Uslu, TBMM Güvenlik Tedbirlerini Değerlendirdi04 Ocak 2017
Kargı’dan Uslu’ya Yatırımlar İçin Teşekkür04 Ocak 2017
‘Ülkücülerin İçinden Hiç Bir Zaman Hain Çıkmadı’01 Ocak 2017
‘Aramızda Engel Yok’01 Ocak 2017
“2017 Türkiye’nin Ayağa Kalkma Yılı Olmalıdır”01 Ocak 2017
“Allah Katında Hak Din İslam’dır”31 Aralık 2016
TBMM Başkanı Kahraman Hastaneye Kaldırıldı30 Aralık 2016
AK Parti’den Şehit Ailesine Ziyaret30 Aralık 2016
‘İstiklal Marşı Milletimizin Kalbinde Asılı Kalacaktır’27 Aralık 2016
‘Dizeleri Bu Millete Moral ve Güç Kaynağı Olmuştur’27 Aralık 2016
'Milletin Kudret ve Azametini Gösterelim'26 Aralık 2016
‘Vatandaşa Borcumuzu Hizmet Olarak Ödüyoruz’23 Aralık 2016
‘Gönüllerimiz ve Dualarımız Mehmetçiklere’22 Aralık 2016
AK Kadınlar Halep’e Duyarsız Kalmadı22 Aralık 2016
‘Batının Oyunlarına Karşı Uyanık Olalım’21 Aralık 2016
‘Partiye Emek Vermiş İnsanlardan İstifade Edeceğiz’21 Aralık 2016
Başkan Külcü’den Muhsin-i Tavır Derneği’ne Ziyaret21 Aralık 2016
‘Saldırıyı Kınıyoruz’18 Aralık 2016
‘Toplumu Birbirine Düşürmek İstiyorlar’18 Aralık 2016
‘Bugünleri Aşmalıyız,Zulmeti Yenmeliyiz’18 Aralık 2016
Ceritoğlu, 10.Yıl Programına Katıldı16 Aralık 2016
AK Parti Merkez İlçe Yönetimi Belli Oldu15 Aralık 2016
İl Başkanları’ndan Teröre Ortak Tavır15 Aralık 2016
MHP’li Kadınlardan Şehitler İçin Mevlit15 Aralık 2016
İmal, ‘Ülkücü Canını Vatana Vermekten Çekinmez”14 Aralık 2016
Bayan Milletvekillerinden Gazi Derya Ovacıklı’ya Ziyaret13 Aralık 2016
CHP’den, Başpınar Köylülerine Ziyaret13 Aralık 2016
Aras, ‘Ekonomiye Katkı Sunmaya Hazırız’13 Aralık 2016
‘Kansızlar Darağacında Sallandırılmalıdır’12 Aralık 2016
Bakan Kılıç ve Ceritoğlu’ndan Anlamlı Ziyaret12 Aralık 2016
Akar, ‘Köyleri Yaşanabilir Hale Getireceğiz’10 Aralık 2016
AK Parti Gençlik Kolları Yönetimi Belli Oldu10 Aralık 2016
Başkanlar İstişare Yaptı08 Aralık 2016
‘Ceritoğlu, Çok Çalışan Bir Vekilimizdir’05 Aralık 2016
Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi, MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.02 Aralık 2016 
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum


 

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH