Ana Sayfa > Politika

CHP’li Tezcan’dan başkanlık sistemi açıklaması
15 Ekim 2016
Bu haber 536 kez okundu
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, rafa kaldırılmış başkanlık sistemi tartışmasının tekrar Türkiye’nin gündemine oturduğunu belirterek, “Muhalefet partisi eliyle başkanlık rejimi tartışmaları yeniden başladı. Biz milletin vereceği her türlü karara saygılıyız. Burada hiçbir tereddüt yok. Milletimizin ferasetinden de şüphe duymuyoruz” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, partisinin Çorum il Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

CHP Çorum milletvekili ve TBMM idare amiri Tufan Köse, CHP Çorum İl Başkanı hasan Suvacı, Merkez ilçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve partililerin hazır bulunduğu toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, toplantıda anayasa ve son günlerde tekrar gündeme gelen başkanlık sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Anayasa ve Başkanlık sistemi tartışmalarının Milliyet Hareket Partisi liderinin ortaya atmasıyla Türk siyasetinin gündemine geldiğini hatırlatan Tezcan, “Anayasa uzlaşma komisyonu kurduk. Cumhuriyet Halk Partisi’ni de ben temsil ediyorum. O masanın kurulmasını biz istedik. Genel başkanımız cumhurbaşkanlığı sarayında liderlerle yapılan toplantıda bağımsız yargıya ihtiyaç var dedi. Yargı bağımsızlığını sağlamak için acil mini bir pakete ihtiyaç var var. Bu yüzden bir araya gelinsin dedi. Yani o komisyonun kuruluş amacı öncelikle yargı paketini çıkarmaktır. Yargı bağımsızlığının birinci koşulu Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu. Bu niye gerekli hakimler ve savcılar siyasetin emrinde olmazsa vatandaşlar kendini güvende hisseder. Yargının bağımsız olduğu bir yerde o kaygılar önemli ölçüde ortadan kaldırabilir. Ancak bu masada yargı ile HSYK ile ilgili bir anlaşma sağlanamadı. Şimdi bakıyoruz ki yeniden rafa kaldırılmış bir tartışma Türkiye gündemine oturuyor. Başkanlık rejimi tartışması. Bu iktidar eliyle değil muhalefet partisi eliyle açıldı bu tartışma. Biz milletin kararı vereceği her türlü karara saygılıyız. Burada hiçbir tereddüt yok. Milletimizin ferasetinden de şüphe duymuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tutumumuz belli. Türkiye’nin demokrasi tarihinde aksak, topal, bugüne kadar zaman zaman raydan çıkmış, zaman zaman kazaya uğramış olsa da bir parlamenter demokrasi geleneği var. Türkiye bu parlamenter demokrasi içerisinde sorunlarını çözecektir. Bugün ki sistem evet arızalıdır. Bugün ki sistem evet bozulmuştur. Parlamenter sistemi 12 Eylül paşaları 82 Anayasasını çıkarırken bozdular. Cumhurbaşkanlarına çok fazla yetki verdiler. Ondan sonra bugün ki uygulama da mevcut cumhurbaşkanı Anayasal sınırlarını tanımayarak, anayasal sınırlarına tecavüz ederek fiili bir durum yarattı. Şimdi oradan çıkışın bir tane yolu var. Buradan çıkışın yolu aksayan yol nerede parlamenter demokrasiyi bozan yapılarda. O zaman güçlü bir parlamenter demokrasi kuracağız. Parlamenter demokrasiyi güçlendireceğiz. 200 yıllık demokrasi tarihimize uygun olan bu. 200 yıllık birikimimize uygun olan bu. Orada cumhurbaşkanı gerçekten olması gereken yere çekeceğiz. Yetkileri sınırlı. Siyasetin içerisinde etkili ve aktif bir cumhurbaşkanı değil, devletin tepesinde denge unsuru olan bir cumhurbaşkanı, sorumlu bir başbakan, sorumlu bir hükümet. Şamar oğlanı olan bir başbakan, şamar oğlanı olan bir hükümetle bu memleket sorunları çözülmez. Çözümün yolu da diktatörlüğü ve faşizmi getirecek olan başkanlık sistemi değil parlamenter demokrasiyi güçlendirmekten geçiyor. Bunun arkasında duracak bunun mücadelesini vereceğiz” dedi.

Parlamenter demokrasi ile ilgili tercihlerini net olarak söylediklerini hatırlatan Tezcan, “TBMM’ye geldiğinde buna hayır diyeceğimizi herkesin şimdiden hayır diyeceğimiz. Türkiye’nin sorunu başkanlık rejimi sorunu değildir. Bir kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak ülkede rejim değişmez. öneriye dikkat edin. İktidar partisi 3 seçenek sunuyor. Bir başkanlık rejimi olsun. İki olmazsa yarı başkanlık sistemi olsun. Oda olmazsa partili cumhurbaşkanı olsun. Bakar mısınız. Hani samimi bir rejim arayışıydı. Hani Türkiye’nin demokrasisini güçlendirme noktasında samimi bir sistem arayışıydı. Arkadaşlar bu sözün altındaki sırrı, niyeti görmemek için ya saf olmak, ya onların kuyruğuna takılıp bayraktarlığını yapmak lazım. Bir kişinin ihtiyacına göre sistem arayışıdır bu. En son noktada partili cumhurbaşkanına fitim demek buna kişiyi siyasetin içerisinde tutmanın yolunu arıyorum demek. Bir kişinin hırs ve arzusu br milletin ihtiyacının önüne geçemez. Bir kişinin hırs ve arzusunun bir milletin önüne geçirmeye çalışanların taşeronu, payandası olmayacağız. Bunun karşısında CHP olarak dimdik duracağız” şeklinde konuştu.
15 Temmuz darbe girişimi hakkında da açıklamalarda bulunan Tezcan, “Darbeye karşı Cumhuriyet Halk Partisi geçmişte kimin hangi ilişkiler içinde olduğuna bakmaksızın daha ilk günden itibaren demokrasinin yanında darbecilerin karşısında yer aldı. Türkiye’de darbenin bütün etkilerini ortadan kaldıracak darbe girişimini boşa çıkaracak hangi adım varsa o adımı atma konusunda sonuna kadar kararlıyız. İktidarın bu konudaki samimi duruşuna da sonuna kadar destek vereceğiz. Ama şuna fırsat vermeyeceğiz. Darbe ile mücadele ediyoruz adı altında Türkiye’yi yeni bir darbe girişiminin eşiğine taşıtmayacağız. Buna müsaade etmeyeceğiz. Darbe ile mücadele ediyoruz kılıfı adı altında Türkiye’de özgürlüklerin ve demokrasinin tamamen ortadan kalktığı ve insanların kendisini kaygı, korku, umutsuzluk içerisinde hissettiği bir Türkiye oluşturulmasına müsaade etmeyeceğiz. Bugün iktidar darbe ile mücadele etme hedefini gerçekte bir tek adam diktatörlüğü kurma hedefiyle birleştirip Türkiye’yi bir baskı rejimine, otoriter rejime doğru taşıma peşinde. Cumhuriyet Halk Partisi olarak 1946 yılında Türkiye’de çok partili rejime ülkeyi taşıyan 1950 yılında Türkiye’de sandıktaki iktidar değişikliğini büyük bir basiretle kabul edip iktidarı kazanan partiye devreden, 70’li yıllarda demokrasinin evrensel değerleriyle özgürlüklerin evrensel değerleriyle Türkiye’yi buluşturan ve tarihinde 1919’lardan itibaren Kuvay-ı Milliye ruhuyla Türkiye’de bir yeni dönüşümün tohumlarını atan partidir. Onurla inançla söylüyoruz ki tek adam rejimine geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

İktidara darbeyle birlikte mücadele etmek için seslenen Tezcan, “İktidara sesleniyoruz. Gelin darbeyle mücadele edelim. Ama darbeyle mücadele etmenin ilk önemli adımı darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaktan geçer. Gelin darbenin siyasi ayağını ortaya çıkaralım. Darbenin siyasi ayağı sadece 15 Temmuz gecesi darbe başarılı olsaydı 16 Temmuz sabahı kimin cumhurbaşkanı ya da başbakan olacağından ibaret değil. Evet darbenin siyasi ayağının önemli bir boyutu bu. Ama bir başka ayağı daha var. Bir darbenin siyasi ayağı Fethullahçı Terör Örgütü’nün yaptığı darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarabilmek için bu çetenin devlet içerisinde bugüne kadar hangi siyasi destekleri alarak yuvalandığını, yerleştiğini, örgütlendiğini, güç kazandığını da ortaya çıkarmamamız lazım. Ortaya çıkarmadan Yüksek askeri Şura’da darbe girişimcisi Fethullahçı terör Örgütü mensubu komutanlarının yükselmesinin yolunu hangi siyasilerin açtığını konuşmadan darbenin siyasi ayağı ile mücadele etmek ve siyasi ayağını ortaya çıkarmak mümkün mü?. Darbe girişiminin başındaki komutanların yükselmeleri için önlerinde engel olan kuvvet komutanları yada subayların hangi Yüksek Askeri Şura kararlarında nasıl tasfiye edildiğini ortaya çıkarmadan bu örgütün devlette nasıl yükseldiğini ve yerleştiğini anlamak mümkün mü? Yargı içinde bu yapılanmanın yargının en kritik noktalarına nasıl yerleştiğini ve yerleşirken hangi siyasi yapıların desteğini aldığını ortaya çıkarmadan darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmak mümkün mü?. Emniyet teşkilatı içerisinde bu yapının örgütlerinden siyasetin hangi grubunun desteğini aldığını hangi siyasetçilerin bunların arkasında durduğunu kimin kefil olduğunu ortaya çıkarmadan darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmak mümkün mü? Sayın başbakanın hiç ortalıkta gezinip de yalancı pehlivan gibi nara atmasına gerek yok. Sayın başbakan yüksek perdeden diyormuş ki AK Parti’ye hiçbir şekilde bu yapının bulaşması mümkün değildir. İlişkilerin tarihine baktığınız zaman bırakın hiçbir şekilde bulaştığının mümkün olmadığını iç içe geçmiş iki yapının ayrılmasının ne kadar zor olduğunu kendi yakın tarihimizden dönüp biliyoruz. Hodri meydan diyerek yalancı pehlivanlığa gerek yok” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin huzura ihtiyacı olduğunu anlatan Tezcan, “Türkiye büyük millet meclisinde darbeleri araştırma komisyonu kuruldu. Getirin bütün komutanları dinleyelim darbenin arkasındaki bütün kirli ilişkileri ortaya çıkaralım. Yoksa darba ile mücadele ediyoruz adı altında 80 bin alt kadrodaki memurla, bürokratla uğraşarak darba ile mücadele de samimi bir hat çizemezsiniz. Bu noktada iktidarın vereceği ciddi mücadeleye inşallah o hatta yönelir şu anada o hattan önemli ölçüde saptığını görüyoruz cumhuriyet halk partisi olarak. Sonuna kadar destek vereceğiz. İktidarın bu ad adı altında mücadele ediyoruz diye toplumda bir kaygı ve kuşku oluşturma çabasına geçit vermeyeceğiz. Türkiye huzur istiyor. Günün sihirli kelimesi bu. İhtiyacımız olan şey bu. 78 milyon kendisini kaygı içerisinde hissediyor. 78 milyon yarın acaba bende FETÖ’cü diye tutuklanır mıyım kaygısı içerisinde. 78 milyon bir sabah benimde mal varlığıma el konulur mu diye kaygı içerisinde. 78 milyonun kaygı ve korku içerisinde olduğu bir ülkede demokrasi olmaz. 78 milyon kendini güvenmediği bir ülkede ekonomik kalkınma olmaz. Türkiye’nin huzura ihtiyaç var. Huzuru getirecek tek siyasi harekette Cumhuriyet Halk Partisi’dir”


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Politika Haberleri

Başlık Tarih
 
AK Kadınlar değerlendirme yaptı22 Ocak 2018
AK Parti Karakeçili Teşkilatı kan bağışında bulundu14 Ocak 2018
İYİ Parti Çorum teşkilatı belli oldu11 Ocak 2018
CHP'de Ali Rıza Suludere dönemi06 Ocak 2018
Ceylan Malatya'da kongre yönetti01 Ocak 2018
AK kadınlarda ilçeler tamamlandı21 Aralık 2017
Eker, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu14 Aralık 2017
Kalender CHP'nin yeni Merkez İlçe Başkanı10 Aralık 2017
Karadağ geleneği bozmadı01 Aralık 2017
Kalender yoğun tempoda çalışıyor01 Aralık 2017
Eski başkanlardan Bahçeli'ye destek21 Kasım 2017
İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı oldu16 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan'a bir görev daha14 Kasım 2017
Uslu 5. kez İdare Amiri seçildi14 Kasım 2017
Ceylan'ın esnaf ziyaretleri devam ediyor06 Kasım 2017
Geldi, Çorum'da belediyeleri gezdi05 Kasım 2017
Ceylan esnafla bir araya geldi04 Kasım 2017
Çorum AK Parti Türkiye 3.sü oldu03 Kasım 2017
Ünlü, İYİ Parti'yi eleştirdi01 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan esnafla istişare yaptı30 Ekim 2017
Cumhuriyet egemenliğin sembolüdür28 Ekim 2017
Osmancık AK Parti'de Tökel ile devam23 Ekim 2017
Bahçeli'yi Çorum'a davet ettiler20 Ekim 2017
AK Parti'de ilçe mülakatları başladı08 Ekim 2017
5 ilçenin başkan adayı belli oldu08 Ekim 2017
Başbakan Binali Yıldırım Çorum'da28 Eylül 2017
AK Parti'de Başbakan Yıldırım seferberliği27 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım 28 Eylül'de Çorum'da24 Eylül 2017
Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da çiçeklerle karşılandı19 Eylül 2017
Uğurludağ Torun ile devam dedi18 Eylül 2017
AK Parti Dodurga'da Uysal yeniden seçildi18 Eylül 2017
Alaca'da Halil İbrahim Şaltu dönemi17 Eylül 2017
CHP Lideri Çorum'a geliyor17 Eylül 2017
12 Eylül Türkiye tarihinde kara bir leke11 Eylül 2017
3 ilçe teşkilatına atama yapıldı13 Temmuz 2017
Hain girişimlere bundan sonra asla fırsat verilmeyecek11 Temmuz 2017
Bayramlarda kardeşlik ve dostluk duyguları pekişsin24 Haziran 2017
Aras, CHP'yi sert bir dille eleştirdi16 Haziran 2017
Mehmet Akif Aras güven tazeledi12 Haziran 2017
Karadağ, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi02 Haziran 2017
MHP'li Onan mazbatasını aldı08 Mayıs 2017
Karadağ: Başarının mimarı kadın kolları22 Nisan 2017
Karadağ, oyunu Kocatepe İlkokulu'nda kullandı16 Nisan 2017
Onan: FETÖ tahliyeleri vatandaşları şaşırtıyor13 Nisan 2017
MHP'den Ortaköy'de Referandum Çalışması09 Nisan 2017
Türkiye 15 Temmuz’da fetret devrine girdi07 Nisan 2017
Karadağ: Kadın girişimcilerin yanındayız06 Nisan 2017
Ceylan kamyonculardan destek istedi03 Nisan 2017
Başkanlık Sistemi Türkiye'nin Hangi Sorununu Çözecek?02 Nisan 2017
Karadağ sanayi esnafından Evet istedi02 Nisan 2017
MHP Alparslan Türkeş'i anacak01 Nisan 2017
Son zamanlarda sağlıkta büyük atılımlar yaptık28 Mart 2017
Milletvekili Ceylan'a Laçin'de sevgi seli27 Mart 2017
Sandıkları ‘Evet’ oylarıyla taçlandıracağız23 Mart 2017
Muharrem İnce Çorum'da halka hitap etti22 Mart 2017
Ceylan'a Modena'da yoğun ilgi13 Mart 2017
Ceylan, gurbetçilerle bir araya geldi11 Mart 2017
Çorum Milletvekili Ceylan İtalya'da10 Mart 2017
Bozdağ: Hiç kimse güçlü bir Türkiye istemiyor08 Mart 2017
Siyasilerden Referandum Öncesi Centilmenlik Anlaşması07 Mart 2017
AK Partililer salona sığmadı05 Mart 2017
Mecitözü Referanduma Hazırlanıyor05 Mart 2017
MHP Çorum'da Referandum Startını Verdi04 Mart 2017
Her zaman esnafımızın yanındayız21 Şubat 2017
Çeritoğlu Referandum Çalışmalarına Start Verdi10 Şubat 2017
Ceylan'dan, MHP'li eski yöneticilere ziyaret08 Şubat 2017
AK Parti Çorum Teşkilatı Genel Merkezi ziyaret etti08 Şubat 2017
Ceylan, Sel Sokak Esnafı ile Görüştü03 Şubat 2017
AK Parti Teşkilatları Referanduma Hazır01 Şubat 2017
Ceylan esnafların istek ve şikayetlerini dinledi30 Ocak 2017
Çorum Teşkilatı 81 ilde örnek model gösterildi20 Ocak 2017
Akif Aras: Esnaf Umutsuzluğa Düştü18 Ocak 2017
‘Sorunları Çözmek İçin Çalışıyoruz’05 Ocak 2017
AK Parti’de 2017’nin İlk Toplantısı Yapıldı05 Ocak 2017
Uslu, TBMM Güvenlik Tedbirlerini Değerlendirdi04 Ocak 2017
Kargı’dan Uslu’ya Yatırımlar İçin Teşekkür04 Ocak 2017
‘Ülkücülerin İçinden Hiç Bir Zaman Hain Çıkmadı’01 Ocak 2017
‘Aramızda Engel Yok’01 Ocak 2017
“2017 Türkiye’nin Ayağa Kalkma Yılı Olmalıdır”01 Ocak 2017
“Allah Katında Hak Din İslam’dır”31 Aralık 2016
TBMM Başkanı Kahraman Hastaneye Kaldırıldı30 Aralık 2016
AK Parti’den Şehit Ailesine Ziyaret30 Aralık 2016
‘İstiklal Marşı Milletimizin Kalbinde Asılı Kalacaktır’27 Aralık 2016
‘Dizeleri Bu Millete Moral ve Güç Kaynağı Olmuştur’27 Aralık 2016
'Milletin Kudret ve Azametini Gösterelim'26 Aralık 2016
‘Vatandaşa Borcumuzu Hizmet Olarak Ödüyoruz’23 Aralık 2016
‘Gönüllerimiz ve Dualarımız Mehmetçiklere’22 Aralık 2016
AK Kadınlar Halep’e Duyarsız Kalmadı22 Aralık 2016
‘Batının Oyunlarına Karşı Uyanık Olalım’21 Aralık 2016
‘Partiye Emek Vermiş İnsanlardan İstifade Edeceğiz’21 Aralık 2016
Başkan Külcü’den Muhsin-i Tavır Derneği’ne Ziyaret21 Aralık 2016
‘Saldırıyı Kınıyoruz’18 Aralık 2016
‘Toplumu Birbirine Düşürmek İstiyorlar’18 Aralık 2016
‘Bugünleri Aşmalıyız,Zulmeti Yenmeliyiz’18 Aralık 2016
Ceritoğlu, 10.Yıl Programına Katıldı16 Aralık 2016
AK Parti Merkez İlçe Yönetimi Belli Oldu15 Aralık 2016
İl Başkanları’ndan Teröre Ortak Tavır15 Aralık 2016
MHP’li Kadınlardan Şehitler İçin Mevlit15 Aralık 2016
İmal, ‘Ülkücü Canını Vatana Vermekten Çekinmez”14 Aralık 2016
Bayan Milletvekillerinden Gazi Derya Ovacıklı’ya Ziyaret13 Aralık 2016
CHP’den, Başpınar Köylülerine Ziyaret13 Aralık 2016
Aras, ‘Ekonomiye Katkı Sunmaya Hazırız’13 Aralık 2016
‘Kansızlar Darağacında Sallandırılmalıdır’12 Aralık 2016
Bakan Kılıç ve Ceritoğlu’ndan Anlamlı Ziyaret12 Aralık 2016
Akar, ‘Köyleri Yaşanabilir Hale Getireceğiz’10 Aralık 2016
AK Parti Gençlik Kolları Yönetimi Belli Oldu10 Aralık 2016
Başkanlar İstişare Yaptı08 Aralık 2016
‘Ceritoğlu, Çok Çalışan Bir Vekilimizdir’05 Aralık 2016
Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi, MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.02 Aralık 2016
İskilip Heyeti Uslu’yu Ziyaret Etti02 Aralık 2016
‘Her Birey Bir Engelli Adayı’02 Aralık 2016
AK Gençlerden, Uslu’ya Teşekkür30 Kasım 2016
Şehidin Yeni Doğan Bebeğini Sevdiler29 Kasım 2016
AK Partili Kadınlar “Kadına Şiddete Hayır” Dediler26 Kasım 2016
Uslu, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı24 Kasım 2016
‘Öğretmenden Hain Çıkmaz’24 Kasım 2016
Kadın Kolları Yönetimi Belirlendi24 Kasım 2016
Uslu, Çorumlu Gençleri Gazi Meclis’te Ağırladı21 Kasım 2016
“Bizim Ortak Paydamız Çorum”21 Kasım 2016
‘Türkiye Rahatlasın ve Huzur Bulsun İstiyoruz’21 Kasım 2016
AK Parti İlçe Teşkilatlarından Çorum Çıkarması19 Kasım 2016
‘Her Zorlukta Hükümetin Yanında Olacağız’19 Kasım 2016
Alkan, Uslu’dan Destek İstedi18 Kasım 2016
‘Avrupa Birliği Haddini ve Hududunu Bilmeli’18 Kasım 2016
Bağcı’dan Karadağ’a Hayırlı Olsun Ziyareti18 Kasım 2016
Muhsini Tavır Derneği’nden Bekiroğlu’na Ziyaret16 Kasım 2016
Çorum’u STK’larla Birlikte İleriye Taşıyacağız16 Kasım 2016
‘Ekilmedik Boş Arazi Kalmayacak’15 Kasım 2016
Ceritoğlu, Safitürk’ün Cenaze Törenine Katıldı13 Kasım 2016
Şahin, Devlet Bahçeli ile Bir Araya Geldi13 Kasım 2016
11 Köye Daha Kanalizasyon Tesisi12 Kasım 2016
Yeni Yönetim İlk Toplantısını Yaptı10 Kasım 2016
AK Parti Merkez İlçede Yasin Özübek Dönemi10 Kasım 2016
Yaşar Anaç İstifa Etti08 Kasım 2016
Ceritoğlu’ndan, Ahlatcıya Başsağlığı Ziyareti08 Kasım 2016
‘Bahçeli Türk Milletçilerinin Gururudur’08 Kasım 2016
‘Kıbrıs’ta Türkler Azınlık Pozisyonuna Düşürülecek’06 Kasım 2016
Aras, ‘Vatana İhanet Cezasız Kalmamalı’06 Kasım 2016
“Biz Kocaman Bir Aileyiz”05 Kasım 2016
Çorum’un Sağlık Yatırımları Bakan’ın Masasında03 Kasım 2016
‘Amacımız Milletimizin Yaşam Kalitesini Yükseltmek’03 Kasım 2016
Külcü: Tunus ve Türkiye Kardeş Ülkedir02 Kasım 2016
Böke, Tezcan’a Yapılan Saldırıyı Kınadı30 Ekim 2016
Yıldırım ve Ceylan’dan Karadağ’a Ziyaret30 Ekim 2016
‘Başkanlık Sistemine Her Zaman Hayır Diyeceğiz’30 Ekim 2016
Anaç’tan, Cumhuriyet Bayramı Mesajı28 Ekim 2016
Selin Sayek Böke, Çorum’a Geliyor28 Ekim 2016
‘Cumhuriyet Dönüm Noktasıdır’28 Ekim 2016
Ceritoğlu, Cenevre’de PAB Genel Kuruluna Katıldı28 Ekim 2016
Saadet Partisinde Kongre Heyecanı28 Ekim 2016
Ceritoğlu,PAB’ın TBMM Ziyaretine Katıldı27 Ekim 2016
Suyun Kaynağında Hummalı Çalışma26 Ekim 2016
Karadağ, Mazbatasını Aldı26 Ekim 2016
Kılıçdaroğlu’ndan Başsağlığı Telefonu26 Ekim 2016
Ceritoğlu, Büyükelçi Eşlerini TBMM’de Ağırladı26 Ekim 2016
AK Parti Çorum İl Başkanı Belli Oldu25 Ekim 2016
Kargı Ülkü Ocaklarına Yeni Başkan23 Ekim 2016
Gurbetçi Öğrencilerden Uslu'ya Ziyaret21 Ekim 2016
Çorum'a 14 Yılda 1,3 Milyar TL.Yatırım21 Ekim 2016
Pazarcılardan, MHP’ye ziyaret21 Ekim 2016
‘Yolumuz Şehit Liderimiz Yazıcıoğlu’nun Yoludur’20 Ekim 2016
Ülkü Ocakları Türkmenleri Unutmuyor20 Ekim 2016
Osmancık Ülkü Ocaklarında Kan Değişimi19 Ekim 2016
Oğuzlar Ülkü Ocakları’na Atama19 Ekim 2016
Bakan Özlü'den “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa” Açıklaması15 Ekim 2016
Bakan Özlü Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu15 Ekim 2016
CHP’den, Kılıç’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti11 Ekim 2016
‘Kerbela’yı Yapanlar Bugünkü Kaosların Mimarlarıdır’11 Ekim 2016
AK Kadınlar Hayvan Barınağını Ziyaret Etti10 Ekim 2016
AK Kadınlar Hayvan Barınağını Ziyaret Etti10 Ekim 2016
'Meclisteki Teröristlere Gereken Ders Verilsin'10 Ekim 2016
Milletvekili Köse'den Başkan Şen'e ziyaret07 Ekim 2016
Aras, 'Yenikapı Ruhunun Merkezinde MHP Var'07 Ekim 2016
AK Parti il yönetimi istifa etti03 Ekim 2016
Çorum AK Parti'de büyük deprem!03 Ekim 2016
Çorum AK Parti Türkiye 4!üncüsü oldu03 Ekim 2016
“Siyaset Partiler İçerisindeki FETÖ’cüler Temizlenmelidir”26 Eylül 2016
'Güçlü Bir Türkiye Nitelikli Eğitimle Olur'26 Eylül 2016
AK Gençlikten 15 Temmuz Hatıra Ormanı24 Eylül 2016
Ülkücüler Türkiye Gündemini Değerlendirdi24 Eylül 2016
Çorum’dan 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine Yardım22 Eylül 2016
Ceritoğlu, “Obruk Barajı Su Sporlarının Merkezi Olacak”22 Eylül 2016
Kağıt Fabrikası İşçileri Bakanla Görüştü21 Eylül 2016
Başbakan'dan Çorum Şehitlerine Mektup19 Eylül 2016
2023 HEDEFLERİNE GİDEN YOL EĞİTİMDEN GEÇİYOR19 Eylül 2016
Ceylan'dan Hastalara Bayram Ziyareti19 Eylül 2016
AK Gençlik Kurban Eti Dağıttı19 Eylül 2016
AK Gençlik Bayramda Şehitleri Unutmadı19 Eylül 2016
‘Şehit ve Gazilerimiz Birer Onur Abidemizdir’19 Eylül 2016
FETÖ Mağdurları İçin Kriz Merkezi Kuruluyor16 Eylül 2016
MHP’liler Hem Bayramlaştı, Hem Gündemi Değerlendirdi16 Eylül 2016
Karaevliya Köyü’nde Asfalt Çalışmaları İncelendi10 Eylül 2016
Aras, ‘Bayram Yeni Bir Umut Olsun’10 Eylül 2016
Uslu, TBMM Onarımı Hakkında Bilgi Verdi05 Eylül 2016
Hayat Kağıt İşçileri Bekiroğlu’ndan Destek İstedi05 Eylül 2016
Bakanlar Devir-Teslim Törenleri Yaptı03 Eylül 2016
AK Gençlikten Gül’e Ziyaret03 Eylül 2016
‘FETÖ Operasyonlarında Mağdur Olan Ülkücüler Görüşüldü’03 Eylül 2016
Tarımsal Borçlar Yapılandırılıyor01 Eylül 2016
Tarımsal Borçlar Yapılandırılıyor01 Eylül 2016
Uslu, TYP’den 292 Kişi İstihdam Edilecek01 Eylül 2016
AK Partili Kadınlardan Gönüllülük Hareketi24 Ağustos 2016
Uslu, Bakan Faruk Özlü’yü Çorum’a Davet Etti23 Ağustos 2016
Uslu, TBMM’de Nöbetçi İdare Amiri23 Ağustos 2016
‘Bütün STK’lara Destekleri İçin Teşekkür Ederiz’22 Ağustos 2016
Uslu, Şehit Bayram Kavcı'nın Mevlidine katıldı.21 Ağustos 2016
Aras, ‘FETÖ ve PKK Ülkemizin Bir Numaralı Sorunudur’20 Ağustos 2016
Çerikçi’den Bekiroğlu’na Ziyaret19 Ağustos 2016
Uslu, Başkanlık Divan Toplantısına Katıldı19 Ağustos 2016
Uslu, O Fotoğraf Hakkında Açıklamalarda Bulundu18 Ağustos 2016
Çorum Dünya Güreş Şampiyonasına Hazırlanıyor18 Ağustos 2016
AK Parti’den Memur-Sen’e Teşekkür Ziyareti18 Ağustos 2016
Merkez’e Bağlı 3 Köye İçme Suyu Kuyusu18 Ağustos 2016
AK Parti Çorum Teşkilatı’ndan Ankara çıkarması16 Ağustos 2016
Bekiroğlu, 'AK Parti Siyasete İtibar Kazandırdı'16 Ağustos 2016
Uslu, AK Parti’nin 15.Yıldönümü Kutlamalarında15 Ağustos 2016
“Ordumuza, ‘Peygamber Ocağı’ Hüviyeti Kazandırılmalı”12 Ağustos 2016
Yıldırım, “Kazanan Demokrasi ve Milli İrade Oldu”11 Ağustos 2016
AK Gençlik Ankara'ya Çıkarma Yaptı11 Ağustos 2016
Cıdık, 'Türkiye-Rusya Yakınlaşmalı Olumlu'10 Ağustos 2016
Çetin istifa edecek mi? 15 Ocak 2016
KAZANAN GÜL OLDU27 Aralık 2015
İL BAŞKANI DEĞİŞTİ27 Aralık 2015
Ceylan, muhtarların sorunlarını dinledi22 Aralık 2015
Ceylan:Tüm ilçelere hizmet etmek asli görevimiz22 Aralık 2015
Kılıçdaroğlu'na Çorum Leblebisi!22 Aralık 2015
Peygamberimiz Allah'ın insanlığa en büyük nimetidir21 Aralık 2015
Muhtarlardan Suludere'ye Kutlama20 Aralık 2015
KURTARAN’DAN 'İSRAİL İLE MUTABAKAT’A SERT TEPKİ20 Aralık 2015
CHP'de il başkanları toplandı18 Aralık 2015
BİZİM GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALAN BİR DAVAMIZ VAR 18 Aralık 2015
AK Parti'den Konya çıkarması17 Aralık 2015
Paralel çetenin darbe girişimi!17 Aralık 2015
CHP’den Ceritoğlu’na ziyaret16 Aralık 2015
Çorum'un Yollarına Bakan Desteği16 Aralık 2015
CHP seçimini yaptı06 Aralık 2015
AK PARTİ'DE GÖREVLENDİRME DEĞİŞİKLİĞİ11 Kasım 2015
AK Partili kadın aday “Güne bol köpüklü Türk kahvesiyle başlarım”08 Kasım 2015
“BAŞBAKAN DAHİ ŞAŞIRDI”06 Kasım 2015
Şimdi sıra vaatlerin yerine getirilmesinde 02 Kasım 2015
ÇORUM, ‘AK PARTİ’ DEDİ02 Kasım 2015
ÖYLE ŞEYLER ANLATTI Kİ! 29 Ekim 2015
STK'LARDAN, AK PARTİ’YE TAM DESTEK28 Ekim 2015
"AKP’LİLER HALKA YALAN SÖYLÜYOR"25 Ekim 2015
Kafaları karıştıran karar!24 Ekim 2015
MHP'LİLER İDDİALI KONUŞTU22 Ekim 2015
BAHABEY, ESNAFINA TEŞEKKÜR21 Ekim 2015
CEYLAN, BU KEZ GENÇLERİ DİNLEDİ21 Ekim 2015
AKP ÇORUM’DA ŞOV YAPIYOR20 Ekim 2015
TOPÇUBAŞI, KARGI’YI ÇARŞI PAZAR GEZDİ19 Ekim 2015


Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum


 

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH