Ana Sayfa > Kültür-Sanat

Boğazkale, Hattuşa’nın 30.Yıl Kutlamalarına Hazır
26 Eylül 2016
Bu haber 862 kez okundu
Hitit İmparatorluğunun Başkenti Hattuşa’nın Dünya Mirası Listesi’ne alınışının 30. Yılı geniş kapsamlı hazırlanan projelerle Çorum’un Boğazkale ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
          

Boğazkale İlçe Kaymakamı Osman Aydoğan tarafından 30. Yıl kutlamaları çerçevesinde hazırladıkları proje ile yapılacak olan etkinliklerin ve faaliyetlerin basın mensuplarına anlatıldığı “Basın Turu” bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Boğazkale İlçe Kaymakamı Osman Aydoğan, Belediye Başkanı Osman Tangazoğlu, AK Parti Boğazkale İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Meteoğlu ve basın mensupları katıldı.

Boğazkale Halk Eğitim Müdürlüğü binasında yapılan toplantıda Kaymakam Aydoğan tarafından basın mensuplarına proje kapsamında hayata geçirilen faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Aydoğan, Hitit İmparatorluk Başkenti Hattuşa’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmasının 30. Yılı dolayısıyla yapılacak olan etkinliklerin basın yoluyla halka duyurulması için bu toplantı düzenlediklerini söyledi.

Toplantıda Slayt gösterimi ile proje kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Aydoğan, “Hattuşa 28 Kasım 1986 yılında UNESCO’ya davet edildi ve bu senede davet edilişinin 30 yılında yapılacak etkinlikler nedeniyle geçen yıl bir çalıştay düzenledik. Bu toplantıya Valilikten, Kalkınma ajansından, Belediyeden ve 22 ilin kültür müdürleri, özel sektör turizmcileri ve bakanlıktan yetkililer katıldı” dedi.

Aydoğan, yapılan çalıştay da 30. Yıl için planladıkları etkinlik ve programlar hakkında bilgi verdiklerini ve misafirlerin eleştirilerini dinlediklerini söyledi.

Yapılacak faaliyetleri tanıtım ve yatırım olmak üzere iki kısımda ele aldıklarını belirten Aydoğan, tanıtım faaliyetlerini şu başlıklar altında sıraladı;

Hattuşa Temalı Boyama Kitabı; 
Çocuklar için Hattuşa temalı boyama kitabı hazırladıklarını ifade eden Kaymakam Aydoğan, “HATTUŞA’nın Dünya Kültür Mirası listesine alınışının UNESCO 30. yılı etkinlikleri kapsamında, çocuklarımızın kültürel varlıklarını tanıması ve tanıtması amacıyla, ilköğretim çağındaki çocuklarımız için Hattuşa kültür değerlerinin kullanıldığı 5.000 adet Boyama Kitabı bastırılmış ve okullarımıza dağıtılmıştır. Kaymakamlığımız tarafından yapılan talep doğrultusunda, bütçe giderleri OKA tarafından karşılanmıştır” dedi.

Hattuşa 2017 yılı masa takvimi
2017 yılı için Hattuşa masa takvimi yaptırdıklarını kaydeden Kaymakam Aydoğan, Başbakanlık Tanıtma Fonu bütçesinden karşılanmak üzere HATTUŞA’nın UNESCO Tarafından 1986 yılında Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının 30. yılı münasebetiyle, Ulusal düzeyde tüm Valilikler ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına dağıtılmak ve Hattuşa’nın yıl boyu tanıtımının sağlanmasına katkı sağlamak adına 2017 YILI HATTUŞA MASA TAKVİMİ hazırlatıldığını ifade etti.

Hattuşa Prestij Kitap, Broşür ve Haritalı Broşür Basımı
Hattuşa prestij kitap, broşür ve haritalı broşür bastırıldığını açıklayan Kaymakam Aydoğan, “HATTUŞA’nın Dünya Kültür Mirası listesine alınışının UNESCO 30. yılı etkinlikleri kapsamında, HATTUŞA’ nın anlatıldığı, 2.000 adet Prestij Kitap, 2.000 adet Haritalı Broşür ve 2.000 adet Hattuşa Broşürü Türkçe ve İngilizce olarak bastırılmış ve UNESCO İstanbul kokteylinde katılımcılara dağıtılmıştır. Kaymakamlığımız tarafından yapılan talep doğrultusunda, bütçe giderleri OKA tarafından karşılanmıştır” ifadelerini kullandı.

Hitit Yöresel Kıyafetleri
Hitit Üniversitesi ile işbirliği yaparak Hitit yöresel kıyafetler diktirdiklerini vurgulayan Kaymakam Aydoğan, “HATTUŞA’nın Dünya Kültür Mirası listesine alınışının UNESCO 30. yılı etkinlikleri kapsamında, Hititler Dönemine ait 12 Tanrı, Kral, Kraliçe, Rahip, vs. olacak şekilde toplam 32 adet Yöresel Kıyafet Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptırılmıştır. Kaymakamlığımız tarafından yapılan talep doğrultusunda, bütçe giderleri OKA tarafından karşılanmıştır” dedi.

30.Yıla Özel Kadeş Barış Temalı Plaket Yapımı
30.yıla özel Kadeş Barış temalı plaket yaptırdıklarını belirten Kaymakam Aydoğan, “Kaymakamlığımız tarafından HATTUŞA’nın UNESCO Tarafından 1986 yılında Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının 30. yılı münasebetiyle yapılacak organizasyonlarda dağıtılmak üzere 30. Yıla özel KADEŞ BARIŞ temalı 500 adet plaket yaptırılmış, Boğazkale Kaymakamlığı tarafından yapılan talep ile bütçe gideri Çorum İl Özel İdaresi tarafından karşılanmıştır” diye konuştu.

30.Yıla Özel Hitit Figürlü Gümüş Kol Düğmesi ve Kolye
30. yıla özel Hitit figürlü gümüş kol düğmesi ve kolye yaptırdıklarını kaydeden Kaymakam Aydoğan, Başbakanlık Tanıtma Fonu bütçesinden karşılanmak üzere HATTUŞA’nın UNESCO Tarafından 1986 yılında Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının 30. yılı münasebetiyle yapılacak organizasyonlarda dağıtılmak amacıyla 30. Yıla özel HİTİT figürlü 250 adet Gümüş Kol Düğmesi ve Kolye yaptırıldığını söyledi.

Hattuşa Tanıtım Filmi ve Kamu Spotu Hazırlanması
Hattuşa tanıtım filmi ve kamu spotu hazırlattıklarını belirten Kaymakam Aydoğan, başbakanlık Tanıtma Fonu bütçesinden karşılanmak üzere HATTUŞA’nın Ulusal ve Uluslar arası düzeyde tanıtım faaliyetlerinde kullanılmak amacıyla 10 dakikalık Tanıtım filmi ve 3 adet 30 saniyelik Kamu Spotu hazırlatıldığını ifade etti.

UNESCO 40. Dünya Miras Komitesi Kokteyli
UNESCO 40. Dünya miras Komitesi kokteyli düzenlediklerinin altını çizen Kaymakam Aydoğan, Başbakanlık Tanıtma Fonu bütçesinden karşılanmak üzere, İstanbul Hilton Bosphorus otelde, HATTUŞA’nın UNESCO Tarafından 1986 yılında Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının 30. yılı münasebetiyle Uluslar arası katılımcılara kokteyl verildiğini ve bu kokteyl esnasında OKA bütçesinden hazırlatılan ve Hattuşa tarihini anlatan resimler sergilendiğini hatırlattı.

Hattuşa Temalı Otobüs Giydirme
Hattuşa temalı otobüs giydirmesi yaptırdıklarının ifade eden Kaymakam Aydoğan, “HATTUŞA’nın Dünya Kültür Mirası listesine alınışının UNESCO 30. yılı etkinlikleri kapsamında yurtiçi tanıtım faaliyetleri için özellikle Büyükşehir Belediyelerinde kullanılmak üzere 10 Otobüs için Hattuşa Temalı Otobüs Giydirme Reklam afişleri hazırlanmış, Kaymakamlığımız tarafından yapılan talep doğrultusunda, bütçe giderleri OKA tarafından karşılanmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesinin halk otobüslerinde yayınlanmaktadır” diye konuştu.

Sanal Hattuşa Haritası
Aydoğan, Başbakanlık Tanıtma Fonu bütçesinden karşılanmak üzere HATTUŞA’nın tanıtımı için hazırlatılan Tanıtım Kitabı ve Haritalı Broşür üzerine özel yazılım hazırlatılarak, Sanal Hattuşa haritası hazırlatıldığını açıkladı.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü
Sanal Gerçeklik gözlüğü yaptırdıklarını ifade eden Kaymakam Aydoğan, Başbakanlık Tanıtma Fonu bütçesinden karşılanmak üzere HATTUŞA’nın Ulusal ve Uluslar arası düzeyde tanıtım faaliyetlerinde kullanılmak amacıyla, Ören yerlerinde bulunan Büyük Mabet’in Hitit dönemindeki halini gösteren 3 Boyutlu tanıtım uygulaması hazırlatıldığını kaydetti.

Devlet Opera ve Bale-Güzel Sanatlar Gösterisi
Devlet Opera ve Bale- Güzel sanatlar gösterisi yapılacağını belirten Kaymakam Aydoğan, “Tanıtım faaliyetleri kapsamında 01 Ekim 2016 tarihinde Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü tarafından HAREM isimli eser gösterimi, 02 Ekim 2016 tarihinde ise Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından Halkoyunları, Mehteran gösterisi ve Devlet sanatçıları tarafından eserler seslendirilecektir” diye konuştu.

Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan, yapılacak tanıtım faaliyetlerini ise şu başlıklar altında sıraladı;

Yazılıkaya Kafeterya ve Satış Kulübeleri Yapımı
Yazılıkaya bölgesinde bulunan eski satış kulübeleri kaldırılarak. Çorum İl Özel İdaresinde alınan ödenek ile, Yazılıkaya bölgesine Kafeterya ve Satış Kulübeleri yaptırılmıştır.

İbikçam Göleti-Japon Bahçesi Mesire Alanı Aydınlatma
2010 YILI OKA Kapsamında hazırlanan ve kabul edilen “Zamana Direnen Başkent Hattuşa’da 2 Gün” isimli proje ile İlçemize kazandırılan İbikçam Göleti içerisine yapılan Japon Bahçesi Mesire alanı, Çorum İl Özel İdaresinden alınan ödenek ile gece aydınlatılması işi ihale edilmiş ve yapım işi kabul aşamasına gelmiştir.

Başbakanlık Tanıtma Fonu Projesi
HATTUŞA’nın UNESCO Tarafından 1986 yılında Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının 30. yılı münasebetiyle Kaymakamlığımız tarafından proje hazırlanmış ve 05 Nisan 2016 tarihinde imzalanan protokol ile finansal proje yardımı alınmıştır.

Hitit Köyü projesi konusunda açıklama yapan Kaymakam Aydoğan, “ Bu Projemiz ile Boğazkale İlçesinde faaliyet gösteren müze karşısında Hitit mimarisine uygun, içerisinde Hititlerin yaşamlarından, kültürlerinden, sanatlarından kesitlerinin bulunduğu, ayrıca turistlerin sosyal faaliyetlerine cevap verecek tesislerinde içerisinde bulunduğu, bahçesinde deneysel arkeolojik kazı alanlarının da bulunduğu bir tesisin kazandırılmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Program basın mensuplarına Boğazkale ören yerleri gezdirilmesiyle sona erdi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Kültür-Sanat Haberleri

Başlık Tarih
 
Çorum tanıtımlarla fuara damga vurdu09 Aralık 2018
Turizm fuarında Çorum'a büyük ilgi07 Aralık 2018
Çorum Travel Turkey Fuarı'nda06 Aralık 2018
Metin Külünk Çorum’da konferans verecek20 Kasım 2018
ÇFK fotoroad yarışması düzenleyecek14 Kasım 2018
Aslı Özen'in resim sergisi perşembe günü06 Kasım 2018
ÇFK'nın fotoğraf sergisi Salı günü başlıyor04 Kasım 2018
THM korosu çalışmalarına başlıyor14 Eylül 2018
Çorumlu yazara yılın tiyatro ödülü13 Mayıs 2018
Çorumlu fotoğrafçıdan anlamlı bağış08 Mayıs 2018
Remzi İren'den resim sergisi03 Mayıs 2018
Geleneksel Kitap ve Kültür Günleri başlıyor19 Nisan 2018
Ülkü Ocakları'ndan tiyatro etkinliği10 Nisan 2018
"Çorum okuyor" projesi devam ediyor06 Nisan 2018
Sürgün tiyatro oyunu Çorum'da sahnelenecek12 Mart 2018
Kadınlar tarihe yolculuk yaptı08 Mart 2018
Belediye'den kadınlara yönelik konferans08 Mart 2018
KKSM'DEN Mendilimde Gül Oya yarışması08 Mart 2018
Kadın Kültür Merkezi satış ofisi açtı06 Mart 2018
Kül ve Gül Mevsimi tiyatrosu beğenildi07 Şubat 2018
Belediye’den “Kül ve Gül Mevsimi” oyunu05 Şubat 2018
Çorumlu sanatseverlerle buluştu27 Ocak 2018
“Aliya” tiyatro oyunu Çorumlularla buluşturuyor22 Ocak 2018
Ressamların karma sergisi beğenildi23 Aralık 2017
Sanatçıların karma resim sergisi açılıyor21 Aralık 2017
Çorum Belediyesi'nden 7 kültür yayını daha12 Aralık 2017
Turizm Fuarında Çorum tanıtımı sürüyor08 Aralık 2017
Kitap Okuma Yarışması düzenlenecek07 Aralık 2017
Mustafa Özçelik Çorum'da unutulmadı24 Kasım 2017
Nikah Kağıdı oyunu 25 Kasım'da sahnelenecek23 Kasım 2017
THM Korosu çalışmalarına devam ediyor22 Kasım 2017
Çorum Belediyesi Özçelik’e vefa gecesi düzenliyor21 Kasım 2017
Fotoroad ödülleri sahiplerini buldu21 Kasım 2017
“Cumhuriyet’e Çorum’dan Bir İz” sergisi açıldı21 Kasım 2017
Başkent'te Çorum Tanıtım Günleri başladı16 Kasım 2017
Ankara'da Çorum rüzgarı esecek15 Kasım 2017
600 kadın "Ayla"yı izledi09 Kasım 2017
Turizm sektörü değerlendirildi02 Kasım 2017
Yazar Cevat Turan Çorum'a geliyor25 Ekim 2017
‘Akidezadeler’ tiyatrosu beğenildi19 Ekim 2017
"Bir Tatlı Huzur" tiyatro severlerle buluşacak16 Ekim 2017
Alaaddin’in Sihirli Lambası 7 Ekim'de03 Ekim 2017
Çorumlular Derneği festivale katıldı30 Eylül 2017
Nikonya, Metin Yıldız’ı Çorumlularla buluşturuyor30 Eylül 2017
Balıkçı Baba tiyatrosu 30 Eylül'de28 Eylül 2017
Usta öğreticiler mozaik sanatı eğitimi aldı20 Eylül 2017
Naht sanatını Çorum'da yaşatıyor17 Temmuz 2017
Dilimizi kaybedersek, milliyetimizi de kaybederiz29 Mayıs 2017
Hitit Köyü'nde imzalar atıldı18 Mayıs 2017
Yazar Akdaş öğrencilerle buluştu18 Mayıs 2017
Kültür turları tüm hızıyla devam ediyor17 Mayıs 2017
Bahar Konseri büyük beğeni topladı16 Mayıs 2017
"En büyük haber" Çorum'da sahnelenecek 15 Mayıs 2017
“Adım Adım Anadolu” konserleri başlıyor01 Mayıs 2017
Kitap ve Kültür Günleri 2 Mayıs Salı günü başlıyor30 Nisan 2017
Ünlü yazar Hattuşa'yı ziyaret etti24 Nisan 2017
Turizm haftası etkinlikleri başladı18 Nisan 2017
"Turizm Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız"17 Nisan 2017
TDED org kursu açıyor12 Nisan 2017
Yazar Mehtap Altan öğrencilerle buluştu23 Mart 2017
Çorum halkı şiire doydu22 Mart 2017
Grup İmera yarın Çorum'da konser verecek16 Mart 2017
Mehmet Akif’in hayatını anlatan tiyatro 6 Mart'ta05 Mart 2017
“Pijamalı Adamlar” Çorumlu tiyatro severlerle buluşacak25 Şubat 2017
Hitit Köyü projesi hayata geçiriliyor08 Şubat 2017
Çorum'un tanıtımını yeteri kadar yapamıyoruz01 Şubat 2017
Çorum turizmde kan kaybediyor31 Ocak 2017
Matruşka Çorumluların beğenisini kazandı31 Ocak 2017
Tek tip bilgi anlayışından yorulduk25 Ocak 2017
Git Gel Dolap Tiyatro oyunu 20-21 Ocak'ta Çorum'da17 Ocak 2017
Arkeolojik Sit Alanı İlan Edildi05 Ocak 2017
2016’nın En Popüler Dizileri Belli Oldu03 Ocak 2017
“Cinemaximum” Yeni Salonlarıyla Çorum AHL Park’ta!02 Ocak 2017
Hitit Barajı Turizme Kazandırılıyor28 Aralık 2016
‘Çorum Bu Sempozyuma Ev Sahipliği Yapar’28 Aralık 2016
Develi ve Şentürk Çorum’a Geliyor23 Aralık 2016
“Ayrılık” Oyunu Çorum’da Sahnelenecek23 Aralık 2016
Kaybedeni Olmayan Yarışma Yarın16 Aralık 2016
Hitit’de Arif Nihat Asya Anılacak15 Aralık 2016
15 Temmuz, Yarışması ,Sonuçlandı08 Aralık 2016
Çorumlu Gençler Samsun'u Gezdi05 Aralık 2016
‘Tek Kişilik Şehir’ Çorum’da Sahnelenecek05 Aralık 2016
Türk Ocaklarında Cuma Sohbetleri05 Aralık 2016
Bu Fotoğraflar Ödüle Doymuyor05 Aralık 2016
Gençler Tarihi ve Kültürleri Geziyor02 Aralık 2016
Çorum, Antalya’da Temsil Edilecek02 Aralık 2016
ÇOFSAD Çorum AHL Park’ta Sergi Açtı02 Aralık 2016
Paris’te Hattuşa Rüzgarı esti02 Aralık 2016
Medeniyet Konuşmalarına Devam01 Aralık 2016
Gençler Dünyanın En Dar Sokağını Gezdi01 Aralık 2016
Belediye, Kültür Gezileri İçin Anket Yapıyor01 Aralık 2016
“Türkiye’nin En Büyük Sermayesi Gençliğidir”01 Aralık 2016
Gül-Der’den Kompozisyon Yarışması29 Kasım 2016
Çorum’u Tanımaktan Mutlu Oldular28 Kasım 2016
‘ İbni Sina’yı Okuyan Filozof Oldu’27 Kasım 2016
“Midasın Kulakları” Çorum’da Sahnelenecek21 Kasım 2016
İnönü Anadolu, Halk Oyunlarına İddialı Hazırlanıyor16 Kasım 2016
Belediyeden Çocuklara Tiyatro16 Kasım 2016
Uğurtan Sayıner Çorumlularla Buluşuyor15 Kasım 2016
ÇOFSAD, Merzifon’u Fotoğrafladı14 Kasım 2016
“Deli Bayramı” Çorum’da Sahnelenecek14 Kasım 2016
Bidergi’nin 8. Sayısı Çıktı10 Kasım 2016
Karanfil Kokusu, Büyük İlgi Gördü09 Kasım 2016
Hülya Koçyiğit, Hattuşa’ya Hayran Kaldı06 Kasım 2016
“Deli Bayramı” Çorum’da Sahnelenecek06 Kasım 2016
Döngeloğlu ve Erzincanlı Çorumluları Ağlattı03 Kasım 2016
Medeniyet Konuşmaları Devam Ediyor02 Kasım 2016
Hülya Koçyiğit, Çorum’a Geliyor02 Kasım 2016
ÇEKVA’dan Rektöre Ziyaret30 Ekim 2016
Öğrencilerden Şiir ve Müzik Dinletisi28 Ekim 2016
Halk Oyunları Ekibi Alkış Aldı28 Ekim 2016
ÇOFSAD Batı Karadenizi Fotoğrafladı25 Ekim 2016
Orhan Zafer, 8. Kişisel Sergisini Çorum’da Açıyor17 Ekim 2016
Otizmli Çocuklar Yararına Tiyatro12 Ekim 2016
ÇOFSAD’dan Ç.S.M.M.M.O Fotoğraf Kursu12 Ekim 2016
Öğrenciler, Boğazkale ve Alacahöyük'ü Gezdi11 Ekim 2016
ÇFK, Dodurga’yı Fotoğrafladı26 Eylül 2016
Hattuşa’nın 30.Yılı etkinliklerle başlayacak 26 Eylül 2016
Gençlik Merkezlerinde Kurs Kayıtları Başlıyor22 Eylül 2016
ÇFK, Kursiyerleri Sergi Açtı31 Ağustos 2016
Çorumlu Sanatçı Destek Bekliyor30 Ağustos 2016
Açık Hava Sinema Günleri Yoğun İlgi Gördü22 Ağustos 2016
Futbol Turnuvası Şampiyonlarında Ödül Töreni18 Ağustos 2016
Yaz Sinemaları “Reis Bey” Filmi İle Başladı16 Ağustos 2016
Belediyeden “Geçmişten Günümüze Fotoğraf Sergisi”15 Ağustos 2016
Çorum Halkı Film İzlemeye Doyacak15 Ağustos 2016
Meteor Yağmurunu Fotografladılar12 Ağustos 2016
Nöbetin Vazgeçilmezi Mehter Takımı Oldu12 Ağustos 2016
Medeniyetimiz, Efendimize gelen vahiyle başladı02 Haziran 2016
Çorumlu sanatçı Ankara'da sergi açtı31 Mayıs 2016
Murat Başaran Çorumlu okurlarıyla bir araya geldi30 Mayıs 2016
Mehtap Abdi okurları ile bir araya geldi28 Mayıs 2016
Nuray Alper, Kitap ve Kültür Günleri'nin konuğu olacak25 Mayıs 2016
Çorumlu filmine sahip çıkmadı!19 Nisan 2016
Arıkoğlu kendi oyununun galasında23 Şubat 2016
ÇFK’dan Sırbistan çıkarması 19 Ocak 2016
ÇOFSAD ödüle doymuyor!30 Aralık 2015
ÇFK İskilip'e çıkarma yaptı!29 Aralık 2015
Hanoğlu Konağı ünlüleri ağırladı17 Aralık 2015
İSKİLİP, KENT MÜZESİNE KAVUŞUYOR19 Kasım 2015
SANAT MÜZESİ VE GALERİSİ AÇILDI25 Ekim 2015
“SİRK, KÜLTÜRÜNÜN VATANI ÇORUM’DUR” 22 Ekim 2015
Çorum Ecdadının İzinde05 Ekim 2015
UNESCO'NUN 30. YILINDA HATTUŞA TANITILACAK16 Eylül 2015
"EN GÜZELİ GEZMEK" ÇORUM'DA ÇEKİLDİ14 Eylül 2015
KANAL 7 ÇORUM'DA ÇEKİM YAPACAK13 Eylül 2015
ÇORUM’DA AŞKIM KAPIŞMAK RÜZGÂRI13 Eylül 2015
ÇORUM'DA ÇEKİLEN FİLMİN, İLK TEASERI YAYINLANDI11 Eylül 2015
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI TİYATRO04 Eylül 2015
ÖZKES BAKAN MI OLUYOR?24 Ağustos 2015
TANITIM GÜNLERİNE TAM DESTEK22 Ağustos 2015
ÇORUMLULAR KARADENİZ İLE BATUM'U GEZDİ19 Ağustos 2015
GENÇLER KADI DAĞI’NDA STRES ATTI14 Ağustos 2015
ÇORUM MUTFAĞINA ÖVGÜ09 Ağustos 2015
ÇORUM’DA EMEKLERİN SERGİSİ03 Ağustos 2015
KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN ADIM ADIM31 Temmuz 2015
ÇORUM 3D ÇALIŞMASI İLE RENKLENİYOR30 Temmuz 2015
"KOÇ GİBİ ÇORUMLUYUZ" DEDİ KLİP ÇEKTİ15 Temmuz 2015
ÇORUMLU ZEYNEP MÜZİK PİYASASINDA25 Haziran 2015
ÇORUM HİTİT FESTİVALİNE ÜNLÜ YAĞACAK25 Haziran 2015
HİTİT FESTİVALİ 21-26 TEMMUZ DA22 Haziran 2015
HEM TSM KOROSU MEST ETTİ18 Haziran 2015
GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ17 Haziran 2015
ÇORUM DA YENİ SANAT DERNEĞİ KURULDU03 Haziran 2015
OKUNMAYA DEĞER BİR ESER19 Mayıs 2015
460 YILLIK ESER KENT ARŞİVİNDE17 Mayıs 2015
SÖZDEN NOTAYA ŞİİRİN MÜZİKLE YOLCULUĞU13 Mayıs 2015
BELEDİYE’DEN “ÖZLENEN NAĞMELER” KONSERİ08 Mayıs 2015
ETİ’DEN UNUTULMAZ KONSER06 Mayıs 2015
THM BAHAR KONSERLERİ BAŞLIYOR30 Nisan 2015
AYDEMİR’İN 3. KİTABI ÇIKTI30 Nisan 2015
KİTAP VE KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR30 Nisan 2015
ZAKKUM KONSERİ 9 MAYIS’TA28 Nisan 2015
ÇORUMLULAR GECESİ DÜZENLENECEK28 Nisan 2015
ÇORUM HİÇBİR YERDE TANINMIYOR21 Nisan 2015
AKIL DEFTERİ 24-25 NİSAN’DA ÇORUM’DA20 Nisan 2015
ÇORUM TURİZM DE OLMASI GEREKEN YERDE DEĞİL15 Nisan 2015
ÇORUM’UN TURİZMİ MASAYA YATIRILDI09 Nisan 2015
ANATOLİA İNCELEME GEZİLERİNE BAŞLADI03 Nisan 2015
HALKA HİZMET YAŞAM ŞARTLARINI KOLAYLAŞTIRMAK DEĞİLDİR02 Nisan 2015
TARİHİMİZ HAYAT BULACAK01 Nisan 2015
ÇORUM KÜÇÜKAYVAZ VE EKİBİNİ AĞIRLADI31 Mart 2015
HİTİT KIYAFETLERİ BAŞKENT’TE24 Mart 2015
POLİS YAZDI, ÖĞRENCİLER OYNADI24 Mart 2015
AKKİRAZ'DAN MUHTEŞEM KONSER22 Mart 2015
BU TİYATRO KAÇMAZ!20 Mart 2015
GAZETECİLER “SON MEKTUP”U İZLEDİ20 Mart 2015
5 ESER 5 YAZAR PROJESİ20 Mart 2015
AKKİRAZ KONSER İÇİN ÇORUM'A GELİYOR17 Mart 2015
MÜZELERİMİZDE 31 BİN 608 ESER VAR05 Mart 2015
DEVLET TİYATROSU MAHKUMLAR İÇİN PERDE AÇTI04 Mart 2015
ÇAVUŞOĞLU TURİZM YUNANİSTAN'DA02 Mart 2015
ÇORUM'DA AŞIK GÜLABİ İLE CANAN BAŞKAYA RÜZGARI28 Şubat 2015
Çorum, tiyatroya doyacak26 Şubat 2015
TARİHE YENİDEN HAYAT VERİYORLAR23 Şubat 2015
“Çorum’un, TBMM’de dinamik sesi olacağım”20 Şubat 2015
ZAFER ÇARŞISI’NDA 'SÜMERCE' İZDİHAMI!17 Şubat 2015
TOPLUM SANATLA BESLENMELİ17 Şubat 2015
ÇORUM MÜZESİ’NDE TARİHİ KANTAR13 Şubat 2015
Çorum Milano'da tanıtılıyor13 Şubat 2015
MATRUŞKA ÇORUM’DA SAHNELENECEK09 Şubat 2015
ÇORUM’DA GÜNEŞ SAATİ GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR06 Şubat 2015
EMEKLİLER DOYASIYA EĞLENDİ05 Şubat 2015
BİR ŞUBAT EVİ ÇORUM’DA SAHNELENDİ03 Şubat 2015
EMEKLİLERE ÖZEL KONSER YARIN03 Şubat 2015
“RULET” 6-7 ŞUBAT’TA ÇORUM’DA01 Şubat 2015
‘BİR ŞUBAT EVİ’ ÇORUM’DA SAHNELENECEK31 Ocak 2015
“MAŞRUŞKA” 13-14 ŞUBAT’TA ÇORUM’DA29 Ocak 2015
ÇORUM HEYETİ MADRİD TURİZM FUARINDA 28 Ocak 2015
ÇORUM BURSA’DA TANITILACAK28 Ocak 2015
ÇORUM TURİZM DÜNYASINA TANITILIYOR24 Ocak 2015
VATANDAŞ ÇORUM STANDINA AKIN ETTİ23 Ocak 2015
ÇORUM’DA ÇEKİLEN FİLM YAKINDA VİZYONDA23 Ocak 2015
SİNEMALARDA ÇORUM RÜZGARI23 Ocak 2015
“TÖRE” AYAKTA ALKIŞLANDI18 Ocak 2015
"HAYATIN RENKLERİ " PROGRAMI ÇORUM'DA17 Ocak 2015
POLİS YAZDI, ONLAR OYNADI20 Aralık 2014
“BÜLBÜL SUSTURULDUĞUNDA” ÇORUM'DA 14 Aralık 2014
ATIF HOCA KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN İLK ADIM10 Aralık 2014
İSKİLİP EL SANATI İLE BULUŞTU03 Aralık 2014
ÇORUM MÜZESİ 100 YAŞINDA28 Kasım 2014
ÇORUM TRAVEL’DE BOY GÖSTERECEK28 Kasım 2014
ÇORUM MÜZESİ’NİN 100. YILI KUTLANACAK27 Kasım 2014
ÇORUM'DA BU KUYRUK ŞAŞIRTTI22 Kasım 2014
Tasarımları dudak uçuklattı22 Kasım 2014
ÇORUMLU NAMIK UMUT RADYO’DA21 Kasım 2014
ÇORUM’DA TURİZM İHMAL EDİLMİŞ17 Kasım 2014
SAAT KULESİNİ DUVARA ÇİZDİ13 Kasım 2014
DRAMA DERSLERİ BAŞLIYOR11 Kasım 2014
FRANSA DA ÇORUM RÜZGARI11 Kasım 2014
KIR, NAZIM HİKMET'İ ANLATTI06 Kasım 2014
GENÇLİK MERKEZLERİNDEN SANATA DESTEK06 Kasım 2014
ÜNLÜ YAZAR ÇORUM'A GELİYOR03 Kasım 2014
HİKMET ANIL ÖZTEKİN ÇORUM’A GELİYOR02 Kasım 2014
ÇORUM'DA EN GÜZEL KARİKATÜRLER BELİRLENDİ02 Kasım 2014
KİRAZLIOĞLU'NDAN ÇORUM FOTOĞRAFLARI27 Ekim 2014
DTS’DE PERDELER AÇILIYOR21 Ekim 2014
KİRAZOĞLU ÇORUM’U FOTOĞRAFLAYACAK08 Ekim 2014
Osmancık Pirinç Festivali başlıyor22 Eylül 2014
“Ağlayan Şehir-Hattuşa” beğenildi09 Eylül 2014
KADINLARIN GURUR GÜNÜ07 Eylül 2014
WİLMA ELLES, HAYRAN KALDI07 Eylül 2014
BAŞKENTTE ÇORUM RÜZGARI06 Eylül 2014
YAZARLARA YAZIM VE YAYIM DESTEĞİ05 Eylül 2014
AĞLAYAN ŞEHİR-HATTUŞA 6 EYLÜL’DE02 Eylül 2014
GÖKHAN GÜNEY GELİYOR01 Eylül 2014
ÇALDAĞ YAYLASINDA FESTİVALİ COŞKUSU09 Ağustos 2014
ÇORUMLULAR ADIYAMAN'I ÇOK SEVDİ09 Ağustos 2014
NURŞANİ ÇORUMLU HAYRANLARIYLA BULUŞTU03 Ağustos 2014
Çorum'da belli etmemeye çalıştım03 Ağustos 2014Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH