Ana Sayfa > Politika

Bakan Özlü'den “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa” Açıklaması
15 Ekim 2016
Bu haber 809 kez okundu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin darbe anayasası ile yönetilmeyi hak etmediğini belirterek, “Mevcut anayasayla, önyargılı zihinlerle, modası geçmiş düşüncelerle, şu an aksamakta olan, şu an tıkanmış olan mevcut parlamenter sistem ile inşa etme şansımız yoktur” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
    

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, iş adamları ile yemekte bir araya geldi.

Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, TSO Meclis Başkanı Erol Karadaş, iş adamları katıldı. İş dünyasının temsilcilerine seslenen Bakan Özlü, yeni anayasa ve başkanlık sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili tartışmaların yeniden gündeme geldiğini hatırlatan Bakan Özlü, her iki konudaki tartışmaları ve gelişmeleri olumlu gördüğünü belirterek, anayasa ve sistemin, ülkenin bilim, sanayi ve teknoloji politikaları üzerinde muazzam etkileri olacağını düşündüğünü söyledi. Özlü, “Anayasa metinleri, devlet ve millet arasındaki ilişkileri belirleyen temel hukuk metinleridir. 1982 anayasasını hazırlayan zihniyet, toplumu bir tehdit olarak gördüğü için, anayasada hak ve özgürlükleri kısıtlayan bir anlayışla hareket etmiş. Türkiye, bir darbe anayasası ile yönetilmeyi hak etmiyor. Hele hele 15 Temmuz darbe girişimine göğüs germiş olan milletimiz, daha demokratik ve daha iyi işleyen bir sistemi sonuna kadar hak ediyor. Türkiye’nin bir an önce toplumsal bütünlüğünü kuvvetlendirmesi ve sosyal dokusunu güçlendirmesi gerekir. Tek tek her insanımızın ve her şehrimizin, potansiyellerini en üst derece açığa çıkarabilecekleri özgür, şeffaf ve demokratik bir ortam oluşturmalıyız. Bunu mevcut anayasayla, önyargılı zihinlerle, modası geçmiş düşüncelerle, şu an aksamakta olan, şu an tıkanmış olan mevcut parlamenter sistem ile inşa etme şansımız yoktur. Ekonomisini güçlendirmek ve zenginliğini artırmak isteyen bir Türkiye, demokrasi ve hukuk seviyesini de yukarıya taşımak zorundadır. Demokratik gelişme ile ekonomik gelişme, etle tırnak gibi, birbirinden asla ayrı düşünemeyeceğimiz kavramlardır. Bu noktada iş dünyamıza ve sanayicilerimize çok önemli bir görev düştüğünü ifade etmek istiyorum. Anayasa değişikliğinin ve başkanlık sisteminin önemini en iyi anlayanların iş dünyamız olduğunu düşünüyorum. Zira siz bu ülkenin atılımına öncülük eden kişiler olarak, bu ülkeyi bugüne kadar yavaşlatan ve bundan sonra hızlandıracak olan unsurları çok iyi biliyorsunuz. Bu nedenle, sizlerden bu sürece azami katkı vermenizi bekliyoruz. Kişisel ve gündelik tartışmalardan uzak duralım… Demokrasiyi güçlendirecek, ekonomiyi büyütecek, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirecek bir sistemi hep birlikte inşa edelim” dedi.

“Bölgede birçok sorun yaşanmasına rağmen Türkiye ekonomisi ayakta durmayı başardı”
Bölgede birçok sorun yaşanmasına rağmen, Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta durmayı başardığını anlatan Bakan Özlü, “3 Kasım 2002’den bugüne kadar, ülke olarak çok büyük başarılara, gelişmelere imza attık. Hangi alana bakarsak bakalım, bu muazzam değişimin izlerini, işaretlerini görebilirsiniz. Başarılarımızın en net yansıdığı alan ise kuşkusuz ekonomidir, çünkü ekonomi somut bir alandır. Ekonomideki başarılarımızın iki temel zemini var. Birincisi güven ve istikrar. İkincisi ise reel sektörümüzle olan yakın işbirliğimizdir. Evet, güven ve istikrar önemlidir; ancak esas iş, reel sektöre rekabet gücü ve dinamizm kazandırmaktır. 2001 krizinden sonra Türkiye ekonomisi, köklü bir yapısal dönüşüm sürecinden geçti. Kamu maliyesi, para politikası, finansal sektör, sosyal güvenlik, sağlık, eğitim, iş ve yatırım ortamı ile işgücü piyasası alanlarında çok ciddi reformları hayata geçirdik. Bu reformlar sayesinde, bugün Türkiye ekonomisi, istikrarlı bir biçimde büyümeye devam ediyor. Bu reformlar sayesinde Türkiye ekonomisi, dimdik ayakta durmayı başarıyor. Bölgemizde birçok sorun yaşanıyor, ülkemizde alçak bir darbe girişimi düzenleniyor, birileri tarafından terör hadiseleri tırmandırılıyor. Ancak Türkiye ekonomisi, yine de geri adım atmıyor. Sanayicimiz, yatırıma ve üretime devam ediyor. Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisinde bir azalma yaşanmıyor. Biliyorsunuz, bu hafta sanayi üretim verileri açıklandı. Ağustos’ta sanayi üretimi, temmuz ayına göre yüzde 9,4 oranında arttı. Geçen yılın aynı ayına göre ise, sanayi üretimindeki artış yüzde 2,2 oldu. Bu başarıya imza atan tüm sanayicilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Yine bu hafta içinde, ülkemizde çok önemli bir kongre düzenlendi. Dünya Enerji Zirvesi’nde özellikle Rusya ile çok önemli anlaşmalar imzaladık. Rusya ile olan ilişkilerin iyileşmesinin ekonomimize olumlu katkılar yapacağını düşünüyoruz. Biliyorsunuz, geçtiğimiz günlerde doğalgazda bir indirime gidildi. Rusya ile yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkarsa, ilave bir indirim daha gündeme gelebilir” ifadelerini kullandı.

“Artık hazır giyim ve konfeksiyon mantığıyla değil, terzi usulü çalışacağız”
Yaz aylarında darbe girişimi, terör olayları ve Fırat Kalkanı operasyonu nedeniyle, siyasi açıdan oldukça sıcak bir gündemi geride bıraktıklarını hatırlatan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Bu sıcak gündeme rağmen, esas gündemimiz olan işten, aştan, ekmekten, yatırım, üretim ve ihracattan geri adım atmadık. Tasarrufları artıracak, finansmana erişimi kolaylaştıracak, iş ve yatırım ortamını iyileştirecek, girişimcinin ve yatırımcının önünü açacak birçok reformu hayata geçirdik. Teşvik sisteminde kapsamlı bir değişiklik yaptık. Başbakanımızın deyişiyle, artık hazır giyim ve konfeksiyon mantığıyla değil, terzi usulü çalışacağız. Her yatırımı ayrı ayrı değerlendireceğiz ve o yatırımın ihtiyacına uygun teşvik, destek ve muafiyetleri oluşturacağız. Enerji tüketim harcamalarının yarısını 10 yıl bedelsiz karşılamak, nitelikli personelin ücreti için asgari ücretin 20 katına kadar destek vermek, yatırımın en fazla yüzde 49’una ortak olmak ve yatırımlara kamu alım garantisi vermek gibi yeni teşvik araçlarını da devreye aldık. Geçtiğimiz hafta, Sayın başbakanımız, 2017-2019 dönemi için Orta Vadeli Programımızı açıkladı. OVP’deki temel amaçlarımızdan birisi de, ‘sanayide yapısal dönüşümü hızlandırmak’tır. Özel sektör öncülüğünde, dışa açık, rekabetçi, yenilikçi, yüksek katma değer yaratan, Ar-Ge tabanlı ve çevreye duyarlı üretim yapısına dönüşümü hızlandıracağız. Bunu sağlamak için, nitelikli istihdam altyapısı oluşturacak, girişimcilik kapasitesini güçlendirecek, ticarileşme ve markalaşma süreçlerini daha etkin hale getireceğiz. Sanayi girdilerinin ülke içinden karşılanma oranını artırmak için, yüksek miktarda yatırım gerektiren ara malı ve ham maddelerin üretimine öncelik vereceğiz. Önümüzdeki dönemde, Bakanlık olarak birçok önemli adım atmayı planlıyoruz. Şu anda bu adımları tespit ediyor, hazırlıyor ve olgunlaştırıyoruz. Şu anda farklı konu başlıkları altında çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar tamamlandıkça, bunları süratle hayata geçireceğiz. Mesela öncelikle, bu yıl sonuna kadar, Sınai Mülkiyet Kanun Tasarımızı TBMM’de yasalaştırmayı hedefliyoruz. Üretim Reform Paketi’mizin hazırlık çalışmalarına da devam ediyoruz. Bu paketle, bakanlığımızın, yeni üretim alanları ve sanayi parselleri oluşturma kapasite ve becerisini artıracağız. Özellikle şehir içinde kalmış sanayi sitelerinin daha uygun yerlere taşınmasını sağlamak için adımlar atacağız. OSB’lerin üzerindeki mali yükümlülüklerin bazılarını kaldıracağız veya miktarları düşüreceğiz. Mesela OSB’lerin arsa satış hasılatlarından yüzde 1’ini KOSGEB’e aktarmalarını sonlandırıyoruz. Dördüncü Sanayi Devrimi ile TÜBİTAK’ı yeniden yapılandırmak da Bakanlığımızın en önem verdiği konular arasında yer alıyor. Bu iki başlık, nitelikli üretim hedeflerimiz açısından büyük önem taşıyor” diye konuştu.

“Çorum’u, bütün şehirlerimizi ve Türkiye’yi daha fazla büyüteceğiz ve geliştireceğiz”
Bütün şehirleri ve Türkiye’yi büyütüp geliştireceklerini dile getiren Bakan Özlü, “Çorum’un da son yıllarda ciddi bir atılım içinde olduğunu zaten biliyordum. Ancak bugün burada, gerçekten de beklediğimin de ötesinde dinamik, canlı, güçlü bir Çorum ile karşılaştım ve bundan büyük bir mutluluk duydum. Çorum, adeta Türkiye’nin bir aynası olmuş. Türkiye, son yıllarda nasıl ciddi bir ivme yakaladıysa, Çorum bu süreçte başı çeken şehirlerimizden biri olmuş. Girişimci Bilgi Sistemi verilerine göre, 2015 yılında, Çorum’daki bütün sektörlerin cirosu, bir önceki yıla göre yüzde 14 oranında artmış. Çorum’un 2002’de 26 milyon dolar olan ihracatı, geçtiğimiz yıl 270 milyon dolara yükselmiş. Bugün Çorum’da faaliyete geçen 2 OSB’de istihdam edilenlerin sayısı ise 6’bine ulaşmış. Çorum, işsizliğin en düşük olduğu şehirlerimizden birisidir. Bu şehir, sadece kendi insanı için de değil, çevreden buraya göç eden insanlar için de iş ve ekmek kapıları oluşturmayı başarmıştır. Bütün bunlar, Çorum’un ne kadar güçlü bir şehir olduğunu gösteriyor.
Şimdi, bu gücün gerçek kaynağı olan siz değerli iş insanlarımızla, esnafımızla ve sanayicilerimizle, bu şehri daha da ileriye taşımak için neler yapmamız gerektiğini istişare edeceğiz. Ben öncelikle sizleri yürekten tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Gerek hükümetimizin çalışmalarıyla gerek sizin gerçekleştireceğiniz yatırımla, üretimle ve ihracatla, bu şehir çok daha güçlü, gelişmiş, müreffeh bir şehir haline getireceğimize inanıyorum. Çorum’un bundan da büyük bir potansiyel taşıdığını düşünüyorum. Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan bu şehir, tarih boyunca insanların gözde yerleşim merkezlerinden birisi oldu. Nihayet son yıllarda, Çorum adeta kendine geldi. Türkiye gibi Çorum’un da özgüveni arttı. Çorum kendi gücünün farkına vardığı, dışa açıldığı ve üretime odaklandığı için, şehir hızlı bir gelişim yaşadı. Bu şekilde devam ettiği sürece, Çorum’un, tıpkı Kayseri, Denizli veya Gaziantep gibi, Anadolu’nun marka şehirlerinden biri haline geleceğine eminim. Bunu başarmak için, sizlerle birlikte ne gerekiyorsa yapacağız. İş dünyamıza, sanayicimize ve esnafımıza vereceğimiz desteklerle, Çorum’u, bütün şehirlerimizi ve Türkiye’yi daha fazla büyüteceğiz ve geliştireceğiz” dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Politika Haberleri

Başlık Tarih
 
Belediye Meclisi'ne adaydı, Başkan adayı oldu21 Ocak 2019
MHP 3 ilçe ve 1 belde de adayını açıkladı21 Ocak 2019
MHP'nin adayı Kenan Şahin oldu21 Ocak 2019
CHP Çorum halkını dinleyecek18 Ocak 2019
Tuncay Yılmaz tekrar aday oldu18 Ocak 2019
AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı oldu17 Ocak 2019
CHP’de meclis adaylığı başvuruları sürüyor17 Ocak 2019
AK Parti'nin başkan adayları tanıtıldı13 Ocak 2019
Çorumlu esnafın sorunlarını araştıracaklar11 Ocak 2019
AK Parti'nin ilçe adayları Pazar günü açıklanacak09 Ocak 2019
Aşgın'dan Hacı Bektaş Vakfı'na ziyaret08 Ocak 2019
MHP'de Ali Beyaz sürprizi05 Ocak 2019
İYİ Parti 8 ilçe başkan adayını belirledi05 Ocak 2019
AK Parti de temayül yoklaması yapıldı05 Ocak 2019
AK Parti'de yarın temayül yoklaması yapılacak04 Ocak 2019
Ahlatcı vekaleten İl Başkanı oldu03 Ocak 2019
Mehmet Karadağ istifa etti03 Ocak 2019
Aşgın Asım Balcı'yı kutladı02 Ocak 2019
Mehmet Karadağ istifa ediyor02 Ocak 2019
Aşgın, Kafkas ile bir araya geldi01 Ocak 2019
CHP'den yeni yıl mesajı31 Aralık 2018
Aşgın dur durak bilmiyor30 Aralık 2018
MHP'nin ilçe başkan adayları belli oldu30 Aralık 2018
Esnafımızın her zaman yanında olacağız28 Aralık 2018
Volkwagen için Ahlatçı ile görüştü28 Aralık 2018
Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi28 Aralık 2018
Kılıç'tan otomobil fabrikasına tam destek27 Aralık 2018
Çorum otomobil fabrikasını hak ediyor27 Aralık 2018
AK kadınlarla bir araya geldiler22 Aralık 2018
Kaplan asaleten başkan olarak atandı20 Aralık 2018
Başkan Adayı Aşgın iddialı konuştu19 Aralık 2018
Adaylardan birliktelik sözü18 Aralık 2018
CHP'liler Mecitözü'nde Veli Aylar'ı seçti17 Aralık 2018
Aşgın hastalara moral verdi15 Aralık 2018
Mecliste esnafın sesi kulağı olacağım12 Aralık 2018
MHP'nin sözü sözdür, sözü senettir12 Aralık 2018
Kenan Nuhut'tan Özgür Kılıç'a destek12 Aralık 2018
Kenan Şahin mahalle muhtarlarını dinledi11 Aralık 2018
Aşgın, Gazi Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptı11 Aralık 2018
Hemşerimiz Düzgün Kadıköy'e aday oldu08 Aralık 2018
Tüm Çorum'u mahalleleri ile yöneteceğiz08 Aralık 2018
Çorum'un üzerine güneş gibi doğacağız08 Aralık 2018
MHP'de Kenan Şahin adaylığını açıkladı06 Aralık 2018
CHP'nin başkan adayı Özgür Kılıç oldu06 Aralık 2018
CHP'nin adayı Özgür Kılıç mı?06 Aralık 2018
CHP Çorum Yönetimi grup toplantısına katıldı05 Aralık 2018
Engelleri aşmak bir inanç meselesi04 Aralık 2018
CHP Kadın Kolları engelleri unutmadı03 Aralık 2018
Mevlit amcadan Aşgın'a dualı destek03 Aralık 2018
Kavuncu ve Aşgın'a tebrik yağdı02 Aralık 2018
MHP Gevşek ile devam kararı aldı02 Aralık 2018
4 ilçe başkanı aday adaylığı için istifa etti30 Kasım 2018
Aşgın aday adayları ile bir araya geldi30 Kasım 2018
Türk MHP’den başvurusunu yaptı30 Kasım 2018
Meclis üyeliği için son tarih 3 Aralık29 Kasım 2018
Ben makama talip değilim, gönüllere talibim29 Kasım 2018
Çorum'un Belediye Başkan Adayı Aşgın27 Kasım 2018
AK Parti'nin Çorum Adayı Arslan26 Kasım 2018
MHP Aday Adayı Kalıpcı'dan Ezer ve Şimşek'e ziyaret21 Kasım 2018
CHP İl Yönetimi Grup Toplantısı'na katıldı20 Kasım 2018
Temayül de Aşgın'a sevgi seli19 Kasım 2018
STK'lardan Aşgın'a dualı destek17 Kasım 2018
Özarslan Mecitözü'nde hızlı başladı17 Kasım 2018
İşte AK Parti'nin başkan aday adayları17 Kasım 2018
Çorum'un geleceğine ışık tutacağız16 Kasım 2018
Aşgın'dan Ak teşkilatlara ziyaret16 Kasım 2018
Bende gençliğin ayrı bir yeri var16 Kasım 2018
STK'lar Ceylan ile istişare halinde15 Kasım 2018
Karadağ, aday adayları ile görüştü15 Kasım 2018
MHP'de başvurular 15 Kasım'da başlıyor13 Kasım 2018
Çorum’u örnek bir şehir haline getireceğiz12 Kasım 2018
Çorum’a hizmet etmek bizim için bir şereftir12 Kasım 2018
Yakup Keleş aday adaylığını açıkladı12 Kasım 2018
Karadağ sözünü yerine getirdi10 Kasım 2018
CHP Külcü iddialarını yalanladı09 Kasım 2018
CHP Kadın Kolları'nda görev değişimi07 Kasım 2018
MHP'de adaylar merkez yoklaması ile belirlenecek05 Kasım 2018
CHP'de yeni yönetim belli oldu01 Kasım 2018
Alaca'ya genç belediye başkan adayı30 Ekim 2018
Atlas meclis üyeliğine aday adayı oldu30 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır28 Ekim 2018
CHP'de aday adaylığına başvurular devam ediyor26 Ekim 2018
CHP Çorum'da 3 başkan adayını belirledi24 Ekim 2018
CHP'de aday adaylığına yoğun ilgi22 Ekim 2018
CHP'de başkan aday adayları mülakata alındı21 Ekim 2018
Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmiştir21 Ekim 2018
Kaynar: Çiftçimizin mağduriyeti giderilmeli20 Ekim 2018
Türksal ve Bek İl Genel Meclis'e aday adayı19 Ekim 2018
Çorum MHP teşkilatı Ankara'ya çıkarma yaptı19 Ekim 2018
Başkan Dursun Uzunca tekrar aday oldu18 Ekim 2018
Belediye başkanlığı için ilk aday CHP'den18 Ekim 2018
Bayat teşkilatı Erdoğan ile bir araya geldi17 Ekim 2018
CHP yerel seçimleri masaya yatırdı15 Ekim 2018
MHP yerel seçimlerde iddialı10 Ekim 2018
İç ve dış odaklar boş durmuyor05 Ekim 2018
Milli güvenliğimizi her şartta koruyacağız04 Ekim 2018
CHP'de adaylık süreci başladı02 Ekim 2018
Karadağ esnafın sorunlarını dinledi20 Eylül 2018
CHP yerel seçimi masaya yatırdı19 Eylül 2018
Vekiller görüştü bakan talimatı verdi18 Eylül 2018
Karadağ, Erdoğan'a vatandaşların taleplerini iletti15 Eylül 2018
Özsaçmacı yeniden il başkanı oldu14 Eylül 2018
12 Eylül Türk demokrasi tarihinde kara bir leke12 Eylül 2018
CHP'li heyet STK'ları bilgilendiriyor12 Eylül 2018
AK Parti Çorum'da irtibat bürosu açtı12 Eylül 2018
CHP ekonomik kriz için STK'lara dosya sundu 11 Eylül 2018
Kaynar: Af teklifimizin sonuna kadar arkasındayız07 Eylül 2018
Ceylan, Bakan Gül ile yatırımları görüştü06 Eylül 2018
İl Genel'deki tartışma tatlıya bağlandı06 Eylül 2018
Teşkilatlarımızla uyum içinde çalışıyoruz06 Eylül 2018
CHP yerel seçimi Çorum'da masaya yatırdı03 Eylül 2018
İYİ Parti İl yönetimi istifa etti03 Eylül 2018
Karadağ muhtarları dinledi31 Ağustos 2018
Ceylan muhtarlarla bir araya geldi30 Ağustos 2018
CHP'den 12 değil 2 kişi istifa etti28 Ağustos 2018
Kavuncu ve Karadağ'dan MHP'ye teşekkür14 Ağustos 2018
Kaynar: döviz silahı bu millete işlemez13 Ağustos 2018
Çorum AK Parti Temmuz ayı birincisi08 Ağustos 2018
Döviz silahını çekenler mağlup olacak06 Ağustos 2018
Ceylan her fırsatta esnafın yanında01 Ağustos 2018
Ceylan'dan Mecitözü'ne Toki müjdesi25 Temmuz 2018
Milletvekili Ceylan'dan muhtarlara söz24 Temmuz 2018
Esnaftan Ceylan ve Karadağ'a teşekkür22 Temmuz 2018
Artık yatırımlar bürokrasiye takılmayacak17 Temmuz 2018
Karadağ'dan esnafa ve vatandaşa teşekkür16 Temmuz 2018
Erdoğan, Karadağ'ı tebrik etti10 Temmuz 2018
Ceylan ve Karadağ'dan önemli açıklamalar06 Temmuz 2018
Ataş Çorum halkına teşekkür etti05 Temmuz 2018
AK Parti Milletvekilleri mazbatalarını aldı30 Haziran 2018
MHP kendisine biçilen kefeni yırttı26 Haziran 2018
Murat Yıldırım milletvekili seçilemedi25 Haziran 2018
Çorum'da AK Parti 3, CHP 1 vekil çıkardı24 Haziran 2018
Ekonomide yapısal reformlar yapılacak22 Haziran 2018
Karadağ'dan ilçelere çıkarma22 Haziran 2018
CHP Lozanevlerde halkla buluştu22 Haziran 2018
Osmancık'ta AK Parti coşkusu22 Haziran 2018
Üniversite giriş sınavı kalkacak21 Haziran 2018
MHP Çorum'da makus talihini yenecek20 Haziran 2018
Ceylan Uğur Mumcu esnafıyla kuçaklaştı20 Haziran 2018
CHP'liler Albayrak esnafını gezdi20 Haziran 2018
Esnaf sofrasında bir araya geldiler20 Haziran 2018
MHP'den sağlık çalışanlarına yıpranma payı20 Haziran 2018
Nakliyeci esnafına vergisiz akaryakıt sözü19 Haziran 2018
CHP Milönü'de esnafı dinledi19 Haziran 2018
Aras: Esnafla omuz omuzayız18 Haziran 2018
MHP'ye karşı oynanan oyunları millet bozacak18 Haziran 2018
Ceylan ilçelerde halkla bir araya geldi17 Haziran 2018
Girmedik kapı sıkmadık el bırakmıyor17 Haziran 2018
Çorum sanayi hamlesi istiyor16 Haziran 2018
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı14 Haziran 2018
MHP ile kamu çalışanlarının yüzü gülecek13 Haziran 2018
Ceylan, yatırımları inceliyor13 Haziran 2018
Gazilere daha iyi koşullar sunulacak13 Haziran 2018
Cumhur ittifakı ilhamını Yenikapı'dan alıyor12 Haziran 2018
Alaca'da adaylar destek istedi10 Haziran 2018
Seçimler düzmece anketlerle kazanılmaz10 Haziran 2018
Karadağ gençlerden destek istedi10 Haziran 2018
MHP varsa Türkiye teminat altındadır10 Haziran 2018
MHP her geçen gün yükseliyor07 Haziran 2018
CHP Uğurludağ'da destek aradı07 Haziran 2018
Ceylan'dan sürpriz ziyaret06 Haziran 2018
Aras'tan kamu çalışanlarına emeklilik desteği06 Haziran 2018
CHP köy köy gezerek destek istiyor06 Haziran 2018
Çorum için var gücümle çalışacağım 05 Haziran 2018
CHP Ortaköy'den destek istedi05 Haziran 2018
5 bin 400'e yakın konut yaptık05 Haziran 2018
Hedef göç vermeyen bir Çorum05 Haziran 2018
Asgari ücretten vergi alınmayacak04 Haziran 2018
AK Parti Çorum SKM ilk sırada yer aldı04 Haziran 2018
Milletin refahı her şeyden önce gelir04 Haziran 2018
Girmedik kapı sıkmadık el bırakmadı03 Haziran 2018
Aras'a İskilip'te sevgi seli01 Haziran 2018
Karadağ orucunu iftar çadırında açtı31 Mayıs 2018
Karadağ'dan ek gösterge açıklaması27 Mayıs 2018
CHP lideri 31 Mayıs'ta Çorum'da24 Mayıs 2018
Aras'tan çarşı pazar turu23 Mayıs 2018
Karapıçak seçim çalışmalarına hız verdi23 Mayıs 2018
CHP'de Hasan Eray Tüfekçi dönemi23 Mayıs 2018
Ceylan davul zurnayla karşılandı22 Mayıs 2018
İYİ Parti'de Arslan liste başı21 Mayıs 2018
AK Parti'de liste belli oldu21 Mayıs 2018
CHP'de milletvekili sıralaması belli oldu21 Mayıs 2018
Siyasi partiler seçim güvenliği için toplandı19 Mayıs 2018
MHP'nin Çorum adayları belli oldu18 Mayıs 2018
Meral Akşener 26 Mayıs'ta Çorum'a geliyor16 Mayıs 2018
CHP'nin Cumhur adayı 17 Mayıs'ta Çorum'da12 Mayıs 2018
Tufan Köse CHP'ye geri dönüyor10 Mayıs 2018
Vekil Adayı Akdağ’dan genel başkanlara ziyaret09 Mayıs 2018
MHP İl Başkanı Arslan Kaynar oldu07 Mayıs 2018
Bıyıkoğlu, CHP'den aday adayı oldu07 Mayıs 2018
Karadağ başkanlarla seçimi görüştü04 Mayıs 2018
AK Parti'ye aday adaylığı için 39 başvuru03 Mayıs 2018
AK Parti'de adaylık başvurusu uzatıldı29 Nisan 2018
Solmaz adaylığını açıkladı29 Nisan 2018
Uslu Uğurludağ'da yatırımları inceledi27 Nisan 2018
Kim hangi partiden aday oldu?27 Nisan 2018
Kılıç ve Tahtasız Meclis üyeliğinden istifa etti26 Nisan 2018
İmal MHP'den aday olduğunu açıkladı24 Nisan 2018
En büyük güç gençlerimiz24 Nisan 2018
Tufan Köse İYİ Parti'ye geçti22 Nisan 2018
Uslu: Seçimlere hazırız19 Nisan 2018
AK Parti Çorum teşkilatı iyi bir yerde19 Nisan 2018
Çorum’a 8 uzman hekim atanacak17 Nisan 2018
Sadece Türk bayrakları ile alanda olacağız04 Nisan 2018
Karadağ, şehit babasını Erdoğan ile görüştürdü01 Nisan 2018
Kılıçdaroğlu'ndan Çorum'a havaalanı sözü!20 Mart 2018
Vahapoğlu Bahçeli'nin A Takımı'nda20 Mart 2018
Başkan Karadağ esnaf ile bir arada16 Mart 2018
Bekir Özsaçmacı güven tazeledi11 Mart 2018
Moral vermek için gittik, moralle döndük05 Mart 2018
Yeniden güçlü bir şekilde tarih yazacağız01 Mart 2018
Başkan Karadağ'a Osmanlı Tuğrası 28 Şubat 2018
CHP'den komutana nezaket ziyareti27 Şubat 2018
CHP'liler meydan parkta eylem yaptı23 Şubat 2018
Bakan Zeybekçi Çorum'da kongreye katılacak16 Şubat 2018
MHP'den Gül'e hayırlı olsun ziyareti15 Şubat 2018
AK Parti'de ilçe koordinatörleri belli oldu13 Şubat 2018
Vatan için tek yumruk ve tek vücut olmalıyız12 Şubat 2018
İYİ Parti'de Eker'in yerine Yetik geldi12 Şubat 2018
AK Parti'de görev dağılımı yapıldı10 Şubat 2018
Uslu yeniden Kültür ve Sanat Yayın üyesi 09 Şubat 2018
CHP, Külcü'yü savundu31 Ocak 2018
Mehmet Karadağ yeniden il başkanı28 Ocak 2018
Meral Akşener Çorum'a gelecek27 Ocak 2018
AK Parti Gençlik Kolları'na Temur getirildi25 Ocak 2018
AK Kadınlar değerlendirme yaptı22 Ocak 2018
AK Parti Karakeçili Teşkilatı kan bağışında bulundu14 Ocak 2018
İYİ Parti Çorum teşkilatı belli oldu11 Ocak 2018
CHP'de Ali Rıza Suludere dönemi06 Ocak 2018
Ceylan Malatya'da kongre yönetti01 Ocak 2018
AK kadınlarda ilçeler tamamlandı21 Aralık 2017
Eker, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu14 Aralık 2017
Kalender CHP'nin yeni Merkez İlçe Başkanı10 Aralık 2017
Karadağ geleneği bozmadı01 Aralık 2017
Kalender yoğun tempoda çalışıyor01 Aralık 2017
Eski başkanlardan Bahçeli'ye destek21 Kasım 2017
İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı oldu16 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan'a bir görev daha14 Kasım 2017
Uslu 5. kez İdare Amiri seçildi14 Kasım 2017
Ceylan'ın esnaf ziyaretleri devam ediyor06 Kasım 2017
Geldi, Çorum'da belediyeleri gezdi05 Kasım 2017
Ceylan esnafla bir araya geldi04 Kasım 2017
Çorum AK Parti Türkiye 3.sü oldu03 Kasım 2017
Ünlü, İYİ Parti'yi eleştirdi01 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan esnafla istişare yaptı30 Ekim 2017
Cumhuriyet egemenliğin sembolüdür28 Ekim 2017
Osmancık AK Parti'de Tökel ile devam23 Ekim 2017
Bahçeli'yi Çorum'a davet ettiler20 Ekim 2017
AK Parti'de ilçe mülakatları başladı08 Ekim 2017
5 ilçenin başkan adayı belli oldu08 Ekim 2017
 
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH