Ana Sayfa > Politika

Bakan Özlü'den “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa” Açıklaması
15 Ekim 2016
Bu haber 524 kez okundu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin darbe anayasası ile yönetilmeyi hak etmediğini belirterek, “Mevcut anayasayla, önyargılı zihinlerle, modası geçmiş düşüncelerle, şu an aksamakta olan, şu an tıkanmış olan mevcut parlamenter sistem ile inşa etme şansımız yoktur” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, iş adamları ile yemekte bir araya geldi.

Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, TSO Meclis Başkanı Erol Karadaş, iş adamları katıldı. İş dünyasının temsilcilerine seslenen Bakan Özlü, yeni anayasa ve başkanlık sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili tartışmaların yeniden gündeme geldiğini hatırlatan Bakan Özlü, her iki konudaki tartışmaları ve gelişmeleri olumlu gördüğünü belirterek, anayasa ve sistemin, ülkenin bilim, sanayi ve teknoloji politikaları üzerinde muazzam etkileri olacağını düşündüğünü söyledi. Özlü, “Anayasa metinleri, devlet ve millet arasındaki ilişkileri belirleyen temel hukuk metinleridir. 1982 anayasasını hazırlayan zihniyet, toplumu bir tehdit olarak gördüğü için, anayasada hak ve özgürlükleri kısıtlayan bir anlayışla hareket etmiş. Türkiye, bir darbe anayasası ile yönetilmeyi hak etmiyor. Hele hele 15 Temmuz darbe girişimine göğüs germiş olan milletimiz, daha demokratik ve daha iyi işleyen bir sistemi sonuna kadar hak ediyor. Türkiye’nin bir an önce toplumsal bütünlüğünü kuvvetlendirmesi ve sosyal dokusunu güçlendirmesi gerekir. Tek tek her insanımızın ve her şehrimizin, potansiyellerini en üst derece açığa çıkarabilecekleri özgür, şeffaf ve demokratik bir ortam oluşturmalıyız. Bunu mevcut anayasayla, önyargılı zihinlerle, modası geçmiş düşüncelerle, şu an aksamakta olan, şu an tıkanmış olan mevcut parlamenter sistem ile inşa etme şansımız yoktur. Ekonomisini güçlendirmek ve zenginliğini artırmak isteyen bir Türkiye, demokrasi ve hukuk seviyesini de yukarıya taşımak zorundadır. Demokratik gelişme ile ekonomik gelişme, etle tırnak gibi, birbirinden asla ayrı düşünemeyeceğimiz kavramlardır. Bu noktada iş dünyamıza ve sanayicilerimize çok önemli bir görev düştüğünü ifade etmek istiyorum. Anayasa değişikliğinin ve başkanlık sisteminin önemini en iyi anlayanların iş dünyamız olduğunu düşünüyorum. Zira siz bu ülkenin atılımına öncülük eden kişiler olarak, bu ülkeyi bugüne kadar yavaşlatan ve bundan sonra hızlandıracak olan unsurları çok iyi biliyorsunuz. Bu nedenle, sizlerden bu sürece azami katkı vermenizi bekliyoruz. Kişisel ve gündelik tartışmalardan uzak duralım… Demokrasiyi güçlendirecek, ekonomiyi büyütecek, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirecek bir sistemi hep birlikte inşa edelim” dedi.

“Bölgede birçok sorun yaşanmasına rağmen Türkiye ekonomisi ayakta durmayı başardı”
Bölgede birçok sorun yaşanmasına rağmen, Türkiye ekonomisinin dimdik ayakta durmayı başardığını anlatan Bakan Özlü, “3 Kasım 2002’den bugüne kadar, ülke olarak çok büyük başarılara, gelişmelere imza attık. Hangi alana bakarsak bakalım, bu muazzam değişimin izlerini, işaretlerini görebilirsiniz. Başarılarımızın en net yansıdığı alan ise kuşkusuz ekonomidir, çünkü ekonomi somut bir alandır. Ekonomideki başarılarımızın iki temel zemini var. Birincisi güven ve istikrar. İkincisi ise reel sektörümüzle olan yakın işbirliğimizdir. Evet, güven ve istikrar önemlidir; ancak esas iş, reel sektöre rekabet gücü ve dinamizm kazandırmaktır. 2001 krizinden sonra Türkiye ekonomisi, köklü bir yapısal dönüşüm sürecinden geçti. Kamu maliyesi, para politikası, finansal sektör, sosyal güvenlik, sağlık, eğitim, iş ve yatırım ortamı ile işgücü piyasası alanlarında çok ciddi reformları hayata geçirdik. Bu reformlar sayesinde, bugün Türkiye ekonomisi, istikrarlı bir biçimde büyümeye devam ediyor. Bu reformlar sayesinde Türkiye ekonomisi, dimdik ayakta durmayı başarıyor. Bölgemizde birçok sorun yaşanıyor, ülkemizde alçak bir darbe girişimi düzenleniyor, birileri tarafından terör hadiseleri tırmandırılıyor. Ancak Türkiye ekonomisi, yine de geri adım atmıyor. Sanayicimiz, yatırıma ve üretime devam ediyor. Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisinde bir azalma yaşanmıyor. Biliyorsunuz, bu hafta sanayi üretim verileri açıklandı. Ağustos’ta sanayi üretimi, temmuz ayına göre yüzde 9,4 oranında arttı. Geçen yılın aynı ayına göre ise, sanayi üretimindeki artış yüzde 2,2 oldu. Bu başarıya imza atan tüm sanayicilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Yine bu hafta içinde, ülkemizde çok önemli bir kongre düzenlendi. Dünya Enerji Zirvesi’nde özellikle Rusya ile çok önemli anlaşmalar imzaladık. Rusya ile olan ilişkilerin iyileşmesinin ekonomimize olumlu katkılar yapacağını düşünüyoruz. Biliyorsunuz, geçtiğimiz günlerde doğalgazda bir indirime gidildi. Rusya ile yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkarsa, ilave bir indirim daha gündeme gelebilir” ifadelerini kullandı.

“Artık hazır giyim ve konfeksiyon mantığıyla değil, terzi usulü çalışacağız”
Yaz aylarında darbe girişimi, terör olayları ve Fırat Kalkanı operasyonu nedeniyle, siyasi açıdan oldukça sıcak bir gündemi geride bıraktıklarını hatırlatan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Bu sıcak gündeme rağmen, esas gündemimiz olan işten, aştan, ekmekten, yatırım, üretim ve ihracattan geri adım atmadık. Tasarrufları artıracak, finansmana erişimi kolaylaştıracak, iş ve yatırım ortamını iyileştirecek, girişimcinin ve yatırımcının önünü açacak birçok reformu hayata geçirdik. Teşvik sisteminde kapsamlı bir değişiklik yaptık. Başbakanımızın deyişiyle, artık hazır giyim ve konfeksiyon mantığıyla değil, terzi usulü çalışacağız. Her yatırımı ayrı ayrı değerlendireceğiz ve o yatırımın ihtiyacına uygun teşvik, destek ve muafiyetleri oluşturacağız. Enerji tüketim harcamalarının yarısını 10 yıl bedelsiz karşılamak, nitelikli personelin ücreti için asgari ücretin 20 katına kadar destek vermek, yatırımın en fazla yüzde 49’una ortak olmak ve yatırımlara kamu alım garantisi vermek gibi yeni teşvik araçlarını da devreye aldık. Geçtiğimiz hafta, Sayın başbakanımız, 2017-2019 dönemi için Orta Vadeli Programımızı açıkladı. OVP’deki temel amaçlarımızdan birisi de, ‘sanayide yapısal dönüşümü hızlandırmak’tır. Özel sektör öncülüğünde, dışa açık, rekabetçi, yenilikçi, yüksek katma değer yaratan, Ar-Ge tabanlı ve çevreye duyarlı üretim yapısına dönüşümü hızlandıracağız. Bunu sağlamak için, nitelikli istihdam altyapısı oluşturacak, girişimcilik kapasitesini güçlendirecek, ticarileşme ve markalaşma süreçlerini daha etkin hale getireceğiz. Sanayi girdilerinin ülke içinden karşılanma oranını artırmak için, yüksek miktarda yatırım gerektiren ara malı ve ham maddelerin üretimine öncelik vereceğiz. Önümüzdeki dönemde, Bakanlık olarak birçok önemli adım atmayı planlıyoruz. Şu anda bu adımları tespit ediyor, hazırlıyor ve olgunlaştırıyoruz. Şu anda farklı konu başlıkları altında çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar tamamlandıkça, bunları süratle hayata geçireceğiz. Mesela öncelikle, bu yıl sonuna kadar, Sınai Mülkiyet Kanun Tasarımızı TBMM’de yasalaştırmayı hedefliyoruz. Üretim Reform Paketi’mizin hazırlık çalışmalarına da devam ediyoruz. Bu paketle, bakanlığımızın, yeni üretim alanları ve sanayi parselleri oluşturma kapasite ve becerisini artıracağız. Özellikle şehir içinde kalmış sanayi sitelerinin daha uygun yerlere taşınmasını sağlamak için adımlar atacağız. OSB’lerin üzerindeki mali yükümlülüklerin bazılarını kaldıracağız veya miktarları düşüreceğiz. Mesela OSB’lerin arsa satış hasılatlarından yüzde 1’ini KOSGEB’e aktarmalarını sonlandırıyoruz. Dördüncü Sanayi Devrimi ile TÜBİTAK’ı yeniden yapılandırmak da Bakanlığımızın en önem verdiği konular arasında yer alıyor. Bu iki başlık, nitelikli üretim hedeflerimiz açısından büyük önem taşıyor” diye konuştu.

“Çorum’u, bütün şehirlerimizi ve Türkiye’yi daha fazla büyüteceğiz ve geliştireceğiz”
Bütün şehirleri ve Türkiye’yi büyütüp geliştireceklerini dile getiren Bakan Özlü, “Çorum’un da son yıllarda ciddi bir atılım içinde olduğunu zaten biliyordum. Ancak bugün burada, gerçekten de beklediğimin de ötesinde dinamik, canlı, güçlü bir Çorum ile karşılaştım ve bundan büyük bir mutluluk duydum. Çorum, adeta Türkiye’nin bir aynası olmuş. Türkiye, son yıllarda nasıl ciddi bir ivme yakaladıysa, Çorum bu süreçte başı çeken şehirlerimizden biri olmuş. Girişimci Bilgi Sistemi verilerine göre, 2015 yılında, Çorum’daki bütün sektörlerin cirosu, bir önceki yıla göre yüzde 14 oranında artmış. Çorum’un 2002’de 26 milyon dolar olan ihracatı, geçtiğimiz yıl 270 milyon dolara yükselmiş. Bugün Çorum’da faaliyete geçen 2 OSB’de istihdam edilenlerin sayısı ise 6’bine ulaşmış. Çorum, işsizliğin en düşük olduğu şehirlerimizden birisidir. Bu şehir, sadece kendi insanı için de değil, çevreden buraya göç eden insanlar için de iş ve ekmek kapıları oluşturmayı başarmıştır. Bütün bunlar, Çorum’un ne kadar güçlü bir şehir olduğunu gösteriyor.
Şimdi, bu gücün gerçek kaynağı olan siz değerli iş insanlarımızla, esnafımızla ve sanayicilerimizle, bu şehri daha da ileriye taşımak için neler yapmamız gerektiğini istişare edeceğiz. Ben öncelikle sizleri yürekten tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Gerek hükümetimizin çalışmalarıyla gerek sizin gerçekleştireceğiniz yatırımla, üretimle ve ihracatla, bu şehir çok daha güçlü, gelişmiş, müreffeh bir şehir haline getireceğimize inanıyorum. Çorum’un bundan da büyük bir potansiyel taşıdığını düşünüyorum. Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan bu şehir, tarih boyunca insanların gözde yerleşim merkezlerinden birisi oldu. Nihayet son yıllarda, Çorum adeta kendine geldi. Türkiye gibi Çorum’un da özgüveni arttı. Çorum kendi gücünün farkına vardığı, dışa açıldığı ve üretime odaklandığı için, şehir hızlı bir gelişim yaşadı. Bu şekilde devam ettiği sürece, Çorum’un, tıpkı Kayseri, Denizli veya Gaziantep gibi, Anadolu’nun marka şehirlerinden biri haline geleceğine eminim. Bunu başarmak için, sizlerle birlikte ne gerekiyorsa yapacağız. İş dünyamıza, sanayicimize ve esnafımıza vereceğimiz desteklerle, Çorum’u, bütün şehirlerimizi ve Türkiye’yi daha fazla büyüteceğiz ve geliştireceğiz” dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Politika Haberleri

Başlık Tarih
 
AK Kadınlar değerlendirme yaptı22 Ocak 2018
AK Parti Karakeçili Teşkilatı kan bağışında bulundu14 Ocak 2018
İYİ Parti Çorum teşkilatı belli oldu11 Ocak 2018
CHP'de Ali Rıza Suludere dönemi06 Ocak 2018
Ceylan Malatya'da kongre yönetti01 Ocak 2018
AK kadınlarda ilçeler tamamlandı21 Aralık 2017
Eker, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı oldu14 Aralık 2017
Kalender CHP'nin yeni Merkez İlçe Başkanı10 Aralık 2017
Karadağ geleneği bozmadı01 Aralık 2017
Kalender yoğun tempoda çalışıyor01 Aralık 2017
Eski başkanlardan Bahçeli'ye destek21 Kasım 2017
İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı oldu16 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan'a bir görev daha14 Kasım 2017
Uslu 5. kez İdare Amiri seçildi14 Kasım 2017
Ceylan'ın esnaf ziyaretleri devam ediyor06 Kasım 2017
Geldi, Çorum'da belediyeleri gezdi05 Kasım 2017
Ceylan esnafla bir araya geldi04 Kasım 2017
Çorum AK Parti Türkiye 3.sü oldu03 Kasım 2017
Ünlü, İYİ Parti'yi eleştirdi01 Kasım 2017
Milletvekili Ceylan esnafla istişare yaptı30 Ekim 2017
Cumhuriyet egemenliğin sembolüdür28 Ekim 2017
Osmancık AK Parti'de Tökel ile devam23 Ekim 2017
Bahçeli'yi Çorum'a davet ettiler20 Ekim 2017
AK Parti'de ilçe mülakatları başladı08 Ekim 2017
5 ilçenin başkan adayı belli oldu08 Ekim 2017
Başbakan Binali Yıldırım Çorum'da28 Eylül 2017
AK Parti'de Başbakan Yıldırım seferberliği27 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım 28 Eylül'de Çorum'da24 Eylül 2017
Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da çiçeklerle karşılandı19 Eylül 2017
Uğurludağ Torun ile devam dedi18 Eylül 2017
AK Parti Dodurga'da Uysal yeniden seçildi18 Eylül 2017
Alaca'da Halil İbrahim Şaltu dönemi17 Eylül 2017
CHP Lideri Çorum'a geliyor17 Eylül 2017
12 Eylül Türkiye tarihinde kara bir leke11 Eylül 2017
3 ilçe teşkilatına atama yapıldı13 Temmuz 2017
Hain girişimlere bundan sonra asla fırsat verilmeyecek11 Temmuz 2017
Bayramlarda kardeşlik ve dostluk duyguları pekişsin24 Haziran 2017
Aras, CHP'yi sert bir dille eleştirdi16 Haziran 2017
Mehmet Akif Aras güven tazeledi12 Haziran 2017
Karadağ, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi02 Haziran 2017
MHP'li Onan mazbatasını aldı08 Mayıs 2017
Karadağ: Başarının mimarı kadın kolları22 Nisan 2017
Karadağ, oyunu Kocatepe İlkokulu'nda kullandı16 Nisan 2017
Onan: FETÖ tahliyeleri vatandaşları şaşırtıyor13 Nisan 2017
MHP'den Ortaköy'de Referandum Çalışması09 Nisan 2017
Türkiye 15 Temmuz’da fetret devrine girdi07 Nisan 2017
Karadağ: Kadın girişimcilerin yanındayız06 Nisan 2017
Ceylan kamyonculardan destek istedi03 Nisan 2017
Başkanlık Sistemi Türkiye'nin Hangi Sorununu Çözecek?02 Nisan 2017
Karadağ sanayi esnafından Evet istedi02 Nisan 2017
MHP Alparslan Türkeş'i anacak01 Nisan 2017
Son zamanlarda sağlıkta büyük atılımlar yaptık28 Mart 2017
Milletvekili Ceylan'a Laçin'de sevgi seli27 Mart 2017
Sandıkları ‘Evet’ oylarıyla taçlandıracağız23 Mart 2017
Muharrem İnce Çorum'da halka hitap etti22 Mart 2017
Ceylan'a Modena'da yoğun ilgi13 Mart 2017
Ceylan, gurbetçilerle bir araya geldi11 Mart 2017
Çorum Milletvekili Ceylan İtalya'da10 Mart 2017
Bozdağ: Hiç kimse güçlü bir Türkiye istemiyor08 Mart 2017
Siyasilerden Referandum Öncesi Centilmenlik Anlaşması07 Mart 2017
AK Partililer salona sığmadı05 Mart 2017
Mecitözü Referanduma Hazırlanıyor05 Mart 2017
MHP Çorum'da Referandum Startını Verdi04 Mart 2017
Her zaman esnafımızın yanındayız21 Şubat 2017
Çeritoğlu Referandum Çalışmalarına Start Verdi10 Şubat 2017
Ceylan'dan, MHP'li eski yöneticilere ziyaret08 Şubat 2017
AK Parti Çorum Teşkilatı Genel Merkezi ziyaret etti08 Şubat 2017
Ceylan, Sel Sokak Esnafı ile Görüştü03 Şubat 2017
AK Parti Teşkilatları Referanduma Hazır01 Şubat 2017
Ceylan esnafların istek ve şikayetlerini dinledi30 Ocak 2017
Çorum Teşkilatı 81 ilde örnek model gösterildi20 Ocak 2017
Akif Aras: Esnaf Umutsuzluğa Düştü18 Ocak 2017
‘Sorunları Çözmek İçin Çalışıyoruz’05 Ocak 2017
AK Parti’de 2017’nin İlk Toplantısı Yapıldı05 Ocak 2017
Uslu, TBMM Güvenlik Tedbirlerini Değerlendirdi04 Ocak 2017
Kargı’dan Uslu’ya Yatırımlar İçin Teşekkür04 Ocak 2017
‘Ülkücülerin İçinden Hiç Bir Zaman Hain Çıkmadı’01 Ocak 2017
‘Aramızda Engel Yok’01 Ocak 2017
“2017 Türkiye’nin Ayağa Kalkma Yılı Olmalıdır”01 Ocak 2017
“Allah Katında Hak Din İslam’dır”31 Aralık 2016
TBMM Başkanı Kahraman Hastaneye Kaldırıldı30 Aralık 2016
AK Parti’den Şehit Ailesine Ziyaret30 Aralık 2016
‘İstiklal Marşı Milletimizin Kalbinde Asılı Kalacaktır’27 Aralık 2016
‘Dizeleri Bu Millete Moral ve Güç Kaynağı Olmuştur’27 Aralık 2016
'Milletin Kudret ve Azametini Gösterelim'26 Aralık 2016
‘Vatandaşa Borcumuzu Hizmet Olarak Ödüyoruz’23 Aralık 2016
‘Gönüllerimiz ve Dualarımız Mehmetçiklere’22 Aralık 2016
AK Kadınlar Halep’e Duyarsız Kalmadı22 Aralık 2016
‘Batının Oyunlarına Karşı Uyanık Olalım’21 Aralık 2016
‘Partiye Emek Vermiş İnsanlardan İstifade Edeceğiz’21 Aralık 2016
Başkan Külcü’den Muhsin-i Tavır Derneği’ne Ziyaret21 Aralık 2016
‘Saldırıyı Kınıyoruz’18 Aralık 2016
‘Toplumu Birbirine Düşürmek İstiyorlar’18 Aralık 2016
‘Bugünleri Aşmalıyız,Zulmeti Yenmeliyiz’18 Aralık 2016
Ceritoğlu, 10.Yıl Programına Katıldı16 Aralık 2016
AK Parti Merkez İlçe Yönetimi Belli Oldu15 Aralık 2016
İl Başkanları’ndan Teröre Ortak Tavır15 Aralık 2016
MHP’li Kadınlardan Şehitler İçin Mevlit15 Aralık 2016
İmal, ‘Ülkücü Canını Vatana Vermekten Çekinmez”14 Aralık 2016
Bayan Milletvekillerinden Gazi Derya Ovacıklı’ya Ziyaret13 Aralık 2016
CHP’den, Başpınar Köylülerine Ziyaret13 Aralık 2016
Aras, ‘Ekonomiye Katkı Sunmaya Hazırız’13 Aralık 2016
‘Kansızlar Darağacında Sallandırılmalıdır’12 Aralık 2016
Bakan Kılıç ve Ceritoğlu’ndan Anlamlı Ziyaret12 Aralık 2016
Akar, ‘Köyleri Yaşanabilir Hale Getireceğiz’10 Aralık 2016
AK Parti Gençlik Kolları Yönetimi Belli Oldu10 Aralık 2016
Başkanlar İstişare Yaptı08 Aralık 2016
‘Ceritoğlu, Çok Çalışan Bir Vekilimizdir’05 Aralık 2016
Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi, MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.02 Aralık 2016
İskilip Heyeti Uslu’yu Ziyaret Etti02 Aralık 2016
‘Her Birey Bir Engelli Adayı’02 Aralık 2016
AK Gençlerden, Uslu’ya Teşekkür30 Kasım 2016
Şehidin Yeni Doğan Bebeğini Sevdiler29 Kasım 2016
AK Partili Kadınlar “Kadına Şiddete Hayır” Dediler26 Kasım 2016
Uslu, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı24 Kasım 2016
‘Öğretmenden Hain Çıkmaz’24 Kasım 2016
Kadın Kolları Yönetimi Belirlendi24 Kasım 2016
Uslu, Çorumlu Gençleri Gazi Meclis’te Ağırladı21 Kasım 2016
“Bizim Ortak Paydamız Çorum”21 Kasım 2016
‘Türkiye Rahatlasın ve Huzur Bulsun İstiyoruz’21 Kasım 2016
AK Parti İlçe Teşkilatlarından Çorum Çıkarması19 Kasım 2016
‘Her Zorlukta Hükümetin Yanında Olacağız’19 Kasım 2016
Alkan, Uslu’dan Destek İstedi18 Kasım 2016
‘Avrupa Birliği Haddini ve Hududunu Bilmeli’18 Kasım 2016
Bağcı’dan Karadağ’a Hayırlı Olsun Ziyareti18 Kasım 2016
Muhsini Tavır Derneği’nden Bekiroğlu’na Ziyaret16 Kasım 2016
Çorum’u STK’larla Birlikte İleriye Taşıyacağız16 Kasım 2016
‘Ekilmedik Boş Arazi Kalmayacak’15 Kasım 2016
Ceritoğlu, Safitürk’ün Cenaze Törenine Katıldı13 Kasım 2016
Şahin, Devlet Bahçeli ile Bir Araya Geldi13 Kasım 2016
11 Köye Daha Kanalizasyon Tesisi12 Kasım 2016
Yeni Yönetim İlk Toplantısını Yaptı10 Kasım 2016
AK Parti Merkez İlçede Yasin Özübek Dönemi10 Kasım 2016
Yaşar Anaç İstifa Etti08 Kasım 2016
Ceritoğlu’ndan, Ahlatcıya Başsağlığı Ziyareti08 Kasım 2016
‘Bahçeli Türk Milletçilerinin Gururudur’08 Kasım 2016
‘Kıbrıs’ta Türkler Azınlık Pozisyonuna Düşürülecek’06 Kasım 2016
Aras, ‘Vatana İhanet Cezasız Kalmamalı’06 Kasım 2016
“Biz Kocaman Bir Aileyiz”05 Kasım 2016
Çorum’un Sağlık Yatırımları Bakan’ın Masasında03 Kasım 2016
‘Amacımız Milletimizin Yaşam Kalitesini Yükseltmek’03 Kasım 2016
Külcü: Tunus ve Türkiye Kardeş Ülkedir02 Kasım 2016
Böke, Tezcan’a Yapılan Saldırıyı Kınadı30 Ekim 2016
Yıldırım ve Ceylan’dan Karadağ’a Ziyaret30 Ekim 2016
‘Başkanlık Sistemine Her Zaman Hayır Diyeceğiz’30 Ekim 2016
Anaç’tan, Cumhuriyet Bayramı Mesajı28 Ekim 2016
Selin Sayek Böke, Çorum’a Geliyor28 Ekim 2016
‘Cumhuriyet Dönüm Noktasıdır’28 Ekim 2016
Ceritoğlu, Cenevre’de PAB Genel Kuruluna Katıldı28 Ekim 2016
Saadet Partisinde Kongre Heyecanı28 Ekim 2016
Ceritoğlu,PAB’ın TBMM Ziyaretine Katıldı27 Ekim 2016
Suyun Kaynağında Hummalı Çalışma26 Ekim 2016
Karadağ, Mazbatasını Aldı26 Ekim 2016
Kılıçdaroğlu’ndan Başsağlığı Telefonu26 Ekim 2016
Ceritoğlu, Büyükelçi Eşlerini TBMM’de Ağırladı26 Ekim 2016
AK Parti Çorum İl Başkanı Belli Oldu25 Ekim 2016
Kargı Ülkü Ocaklarına Yeni Başkan23 Ekim 2016
Gurbetçi Öğrencilerden Uslu'ya Ziyaret21 Ekim 2016
Çorum'a 14 Yılda 1,3 Milyar TL.Yatırım21 Ekim 2016
Pazarcılardan, MHP’ye ziyaret21 Ekim 2016
‘Yolumuz Şehit Liderimiz Yazıcıoğlu’nun Yoludur’20 Ekim 2016
Ülkü Ocakları Türkmenleri Unutmuyor20 Ekim 2016
Osmancık Ülkü Ocaklarında Kan Değişimi19 Ekim 2016
Oğuzlar Ülkü Ocakları’na Atama19 Ekim 2016
CHP’li Tezcan’dan başkanlık sistemi açıklaması15 Ekim 2016
Bakan Özlü Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu15 Ekim 2016
CHP’den, Kılıç’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti11 Ekim 2016
‘Kerbela’yı Yapanlar Bugünkü Kaosların Mimarlarıdır’11 Ekim 2016
AK Kadınlar Hayvan Barınağını Ziyaret Etti10 Ekim 2016
AK Kadınlar Hayvan Barınağını Ziyaret Etti10 Ekim 2016
'Meclisteki Teröristlere Gereken Ders Verilsin'10 Ekim 2016
Milletvekili Köse'den Başkan Şen'e ziyaret07 Ekim 2016
Aras, 'Yenikapı Ruhunun Merkezinde MHP Var'07 Ekim 2016
AK Parti il yönetimi istifa etti03 Ekim 2016
Çorum AK Parti'de büyük deprem!03 Ekim 2016
Çorum AK Parti Türkiye 4!üncüsü oldu03 Ekim 2016
“Siyaset Partiler İçerisindeki FETÖ’cüler Temizlenmelidir”26 Eylül 2016
'Güçlü Bir Türkiye Nitelikli Eğitimle Olur'26 Eylül 2016
AK Gençlikten 15 Temmuz Hatıra Ormanı24 Eylül 2016
Ülkücüler Türkiye Gündemini Değerlendirdi24 Eylül 2016
Çorum’dan 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine Yardım22 Eylül 2016
Ceritoğlu, “Obruk Barajı Su Sporlarının Merkezi Olacak”22 Eylül 2016
Kağıt Fabrikası İşçileri Bakanla Görüştü21 Eylül 2016
Başbakan'dan Çorum Şehitlerine Mektup19 Eylül 2016
2023 HEDEFLERİNE GİDEN YOL EĞİTİMDEN GEÇİYOR19 Eylül 2016
Ceylan'dan Hastalara Bayram Ziyareti19 Eylül 2016
AK Gençlik Kurban Eti Dağıttı19 Eylül 2016
AK Gençlik Bayramda Şehitleri Unutmadı19 Eylül 2016
‘Şehit ve Gazilerimiz Birer Onur Abidemizdir’19 Eylül 2016
FETÖ Mağdurları İçin Kriz Merkezi Kuruluyor16 Eylül 2016
MHP’liler Hem Bayramlaştı, Hem Gündemi Değerlendirdi16 Eylül 2016
Karaevliya Köyü’nde Asfalt Çalışmaları İncelendi10 Eylül 2016
Aras, ‘Bayram Yeni Bir Umut Olsun’10 Eylül 2016
Uslu, TBMM Onarımı Hakkında Bilgi Verdi05 Eylül 2016
Hayat Kağıt İşçileri Bekiroğlu’ndan Destek İstedi05 Eylül 2016
Bakanlar Devir-Teslim Törenleri Yaptı03 Eylül 2016
AK Gençlikten Gül’e Ziyaret03 Eylül 2016
‘FETÖ Operasyonlarında Mağdur Olan Ülkücüler Görüşüldü’03 Eylül 2016
Tarımsal Borçlar Yapılandırılıyor01 Eylül 2016
Tarımsal Borçlar Yapılandırılıyor01 Eylül 2016
Uslu, TYP’den 292 Kişi İstihdam Edilecek01 Eylül 2016
AK Partili Kadınlardan Gönüllülük Hareketi24 Ağustos 2016
Uslu, Bakan Faruk Özlü’yü Çorum’a Davet Etti23 Ağustos 2016
Uslu, TBMM’de Nöbetçi İdare Amiri23 Ağustos 2016
‘Bütün STK’lara Destekleri İçin Teşekkür Ederiz’22 Ağustos 2016
Uslu, Şehit Bayram Kavcı'nın Mevlidine katıldı.21 Ağustos 2016
Aras, ‘FETÖ ve PKK Ülkemizin Bir Numaralı Sorunudur’20 Ağustos 2016
Çerikçi’den Bekiroğlu’na Ziyaret19 Ağustos 2016
Uslu, Başkanlık Divan Toplantısına Katıldı19 Ağustos 2016
Uslu, O Fotoğraf Hakkında Açıklamalarda Bulundu18 Ağustos 2016
Çorum Dünya Güreş Şampiyonasına Hazırlanıyor18 Ağustos 2016
AK Parti’den Memur-Sen’e Teşekkür Ziyareti18 Ağustos 2016
Merkez’e Bağlı 3 Köye İçme Suyu Kuyusu18 Ağustos 2016
AK Parti Çorum Teşkilatı’ndan Ankara çıkarması16 Ağustos 2016
Bekiroğlu, 'AK Parti Siyasete İtibar Kazandırdı'16 Ağustos 2016
Uslu, AK Parti’nin 15.Yıldönümü Kutlamalarında15 Ağustos 2016
“Ordumuza, ‘Peygamber Ocağı’ Hüviyeti Kazandırılmalı”12 Ağustos 2016
Yıldırım, “Kazanan Demokrasi ve Milli İrade Oldu”11 Ağustos 2016
AK Gençlik Ankara'ya Çıkarma Yaptı11 Ağustos 2016
Cıdık, 'Türkiye-Rusya Yakınlaşmalı Olumlu'10 Ağustos 2016
Çetin istifa edecek mi? 15 Ocak 2016
KAZANAN GÜL OLDU27 Aralık 2015
İL BAŞKANI DEĞİŞTİ27 Aralık 2015
Ceylan, muhtarların sorunlarını dinledi22 Aralık 2015
Ceylan:Tüm ilçelere hizmet etmek asli görevimiz22 Aralık 2015
Kılıçdaroğlu'na Çorum Leblebisi!22 Aralık 2015
Peygamberimiz Allah'ın insanlığa en büyük nimetidir21 Aralık 2015
Muhtarlardan Suludere'ye Kutlama20 Aralık 2015
KURTARAN’DAN 'İSRAİL İLE MUTABAKAT’A SERT TEPKİ20 Aralık 2015
CHP'de il başkanları toplandı18 Aralık 2015
BİZİM GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALAN BİR DAVAMIZ VAR 18 Aralık 2015
AK Parti'den Konya çıkarması17 Aralık 2015
Paralel çetenin darbe girişimi!17 Aralık 2015
CHP’den Ceritoğlu’na ziyaret16 Aralık 2015
Çorum'un Yollarına Bakan Desteği16 Aralık 2015
CHP seçimini yaptı06 Aralık 2015
AK PARTİ'DE GÖREVLENDİRME DEĞİŞİKLİĞİ11 Kasım 2015
AK Partili kadın aday “Güne bol köpüklü Türk kahvesiyle başlarım”08 Kasım 2015
“BAŞBAKAN DAHİ ŞAŞIRDI”06 Kasım 2015
Şimdi sıra vaatlerin yerine getirilmesinde 02 Kasım 2015
ÇORUM, ‘AK PARTİ’ DEDİ02 Kasım 2015
ÖYLE ŞEYLER ANLATTI Kİ! 29 Ekim 2015
STK'LARDAN, AK PARTİ’YE TAM DESTEK28 Ekim 2015
"AKP’LİLER HALKA YALAN SÖYLÜYOR"25 Ekim 2015
Kafaları karıştıran karar!24 Ekim 2015
MHP'LİLER İDDİALI KONUŞTU22 Ekim 2015
BAHABEY, ESNAFINA TEŞEKKÜR21 Ekim 2015
CEYLAN, BU KEZ GENÇLERİ DİNLEDİ21 Ekim 2015
AKP ÇORUM’DA ŞOV YAPIYOR20 Ekim 2015
TOPÇUBAŞI, KARGI’YI ÇARŞI PAZAR GEZDİ19 Ekim 2015


Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum


 

Sayfalar
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH